ערפילי הסרנגטי

תמונה של הספר ערפילי הסרנגטי

מחבר: ליילה אטר, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: דינה יחיאלי, מס' עמודים: 320.

הסקירה שלי:

סיפור מקסים, רומנטי ומאד מרגש שמתרחש על רקע הנופים המהממים של הסוואנה באפריקה.

שני אנשים זרים שחוו אובדן נפגשים במקרה במרחבי הסרנגטי של אפריקה וביחד חוברים להציל ילדים לבקנים שנמצאים בסכנה.

סיפור שמבוסס על מקרה אמיתי, רווי רומנטיקה ומלא בחושניות ותשוקה.

נהניתי מאד מהסיפור, פחות התחברתי לסגנון הכתיבה של תיאורי הסקס אבל זה לא פגם בהנאה מהספר ואני ממליצה עליו בחום!

הסיפור מתחיל כשמטען מתפוצץ בקניון במזרח אפריקה. ג'ק וורדן, גבר גרוש, חקלאי קפה מטנזניה, נמצא בקניון עם בתו, בהחלטה של רגע הוא מתנדב לעזור לאחרים ומאבד את בתו היחידה שנהרגת כתוצאה מהפיצוץ.

במקביל, הרחק משם, באנגליה, רודל מקבלת הודעה שאחותה נהרגה במהלך טיול.

רודל ההמומה והכואבת טסה לאפריקה כדי לברר מה קרה ומנסה להשלים את המשימה שאחותה התחילה: להציל ילדים שנתונים בסכנה ולהבריח אותם למקום מבטחים.

הגורל מפגיש אותה עם ג'ק השבור. הוא פצוע פיזית ונפשית ובהתחלה מתנהג  בצורה חשודה כלפי רודל. לבסוף הוא מצטרף אליה למשימה ולאט לאט הם עוברים יחד ולחוד מסע של שיקום והחלמה מהאובדן שחוו.

בין השניים מתפתח קשר עמוק של חברות כתוצאה מהזדהות עם תחושות האובדן והכאב שחוו. הם לומדים לסמוך אחד על השני, לשתף בתחושות ולאט לאט מתאהבים. שניהם יודעים מראש שאין סיכוי לקשר ארוך טווח עקב המרחק הפיזי הגדול ביניהם, כל אחד שייך למקום הולדתו ובסופו של דבר כאשר המשימה הושלמה, הם נאלצים להיפרד.

האם ג'ק ורודל יצלחו את משימת ההצלה של הילדים? האם הם יצליחו לשקם את חייהם בעקבות הטרגדיות שחוו? איך ישרדו את הפרידה? מה יעלה בגורל האהבה החזקה שנוצרה ביניהם?

תקראו ותגלו.

ממליצה לקרוא את אחרית הדבר שמבהירה ומוסיפה פרטי מידע על התעלומה שנותרה פתוחה במהלך הסיפור.

סיפור מטלטל, סוחף ומלא תקווה.

 

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

רב-מכר מרתק, מרגש ובעל עוצמה ארוטית קמאית כובשת, המתרחש על רקע נופיה החושניים של הסוואנה האפריקאית.

פעם באפריקה, נישקתי מלך…
וכך מצאתי באסם הישן למרגלות הקילימנג'רו את הקסם החמקמק שעד אז רק הצצתי בו בין דפיהם של סיפורי אהבה מיתיים. הוא רפרף סביבי כמו פרפר שזה עתה בקע מהפקעת והתמקם בפינה של לבי. עצרתי את הנשימה ופחדתי לנשוף, שמא הקסם יגלוש החוצה ולא יימצא עוד לעולם.

מטען שמתפוצץ באמצע קניון במזרח אפריקה מצית שרשרת של אירועים הרי גורל, ומסלול חייהם של שני זרים מצטלב לנצח בקשר טרגי מטלטל: ג'ק וורדן, חקלאי קפה בטנזניה, מאבד את בתו היחידה, כשבמרחק אוקיינוס משם, רודל אמרסון מאבדת את אחותה היחידה.

השניים נקלעים למשימת הצלה רצופת אתגרים במרחבי הסרנגטי העצומים; עליהם לחלץ שלושה ילדים הנתונים בסכנה אדירה. המסע להבאת הילדים למקום מבטחים הוא גם מסעם של ג'ק ורודל להחלמה ולהשלמה, אך הוא טומן בחובו סיכונים נוספים: להיפתח אל האחר ולהסיר את ההגנות. האם יצליחו לשרוד עוד אובדן, הפעם של אהבה שנידונה להתמוסס להם בין האצבעות ממש כערפילי השחר החמקמקים בסוואנה?

רב-המכר ערפילי הסרנגטי, שסחף המוני קוראים ברחבי העולם, מבוסס על סיפור אמיתי ומתפקע מרומנטיקה ומתשוקה בוערת. מאחורי ליילה אטר ניצבת שורה של רומנים שזכו להצלחה גדולה ונכנסו לרשימות רבי-המכר של "הניו יורק טיימס", "הוול סטריט ג'ורנל" ו"USA Today".

תגובות

תגובות