לדעת אהבה

תמונה של הספר לדעת אהבה

מחבר: דריה מעוז, הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 285.

הסקירה שלי:

ספר קולח, מעניין ומעורר הרבה מחשבות. זהו ספרה השישי של דריה מעוז ואני מתפלאה איך לא שמעתי עליה עד עכשיו. אהבתי מאד את הכתיבה ונהניתי מהקריאה. ממליצה בחום!

הגיבורה היא טלי, אישה נשואה עם ילד קטן. טלי מאושרת בחייה, אוהבת את בעלה ומאוהבת בבנה. חייה נכנסו לשגרה נוחה.

יום אחד היא נתקלת במודעת אבל, אביו של יובי, חבר ילדות שלה, נפטר. היא סקרנית איך יובי נראה היום ולאיזה גבר הוא הפך. היא הולכת עם בנה לשבעה לנחם את יובי.

יובי גרוש עם שתי בנות. גרושתו ממררת את חייו, היא שתלטנית ולא נותנת לו חופש פעולה עם הבנות.

טלי מתרשמת מאד מיובי הגברי והחתיך ומייד נוצרת משיכה חזקה בין השניים. גם בנה מתאהב ביובי שמפנק אותו במתנות יפות.  יובי לא טיפוס של מערכות יחסים, הוא מחליף בחורות כל יומיים ואף פעם לא מתאהב, עד שטלי נכנסת לחייו. יובי מרגיש שיש ביניהם משהו מעבר לתשוקה ואפילו אהבה. בשביל יובי ההרגשה חדשה ומשכרת.

טלי מתלבטת האם להיכנס למערכת יחסים עם יובי, האם יש פה משהו שווה לפרק זוגיות בשבילו? האם מה שיש ביניהם זאת אהבה? אולי זאת רק משיכה זמנית?

טלי מתלבטת בין ההליכה אחר "המסעיר" לבין היצמדות לשגרה הנוחה עם בעלה ובנה.

האם טלי תצליח להכריע בין השניים? במי טלי תבחר? הסוף מעורר המון מחשבות. ממליצה בחום!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

טל נתקלת במודעת האבל באקראי. כבר שנים שלא חשבה על יובי, חבר הילדות היחיד שלה. אבל כשמתברר לה שאביו נפטר, היא מחליטה להגיע לשבעה כדי להביע את תנחומיה ואולי גם לספק את סקרנותה באשר לגבר שהפך להיות. בשנים הארוכות שחלפו מאז נפרדו דרכיהם היא נישאה, ועכשיו יש לה ילד קטן, אבל בלבה היא עדיין ילדה בודדה.

יובי כמעט לא מזהה את טל. הוא עסוק בניסיונות להתחמק מאמו השתלטנית ולמצוא זמן לכאוב את מותו של אביו האהוב. יש לו גרושה מרירה ושתי בנות שהיא מונעת ממנו לראות, וכל מה שהוא רוצה זה להטביע את יגונו בגופה הצעיר והמתוח של דניאלה, חברתה של אחותו המעורערת.
הפגישה בין השניים ומותו של האב פותחים תיבת פנדורה של סודות, שייחשפו במשך שבעה ימים של אבל, אובדן ושיכרון חושים. בין טל ויובי ניצתת כמכת ברק משיכה שאין להתנגד לה, המעניקה לשניהם הזדמנות שנייה, מסעירה ומאיימת כאחת.

בשפה קולחת, נגישה וריאליסטית מצליחה דריה מעוז לעורר בקוראיה הזדהוּת עזה ולסחוף אותם לתוך סיפור שגם בפניו, כמו בפני תשוקתם של טל ויובי, אי־אפשר לעמוד.
לדעת אהבה הוא ספרה השישי והרומן הרביעי של הסופרת והאנתרופולוגית דריה מעוז. ספריה: "ואיה קון דיוס — תעלומה קולומביאנית", "בית היולדות", "הורות ללא מסכות" ורבי־המכר "הודו תאהב אותי" ו"זוגיות: מדריך למשתמש".

תגובות

תגובות