בובות על חוט

תמונה של הספר בובות על חוט

מחבר: מריו ורגס יוסה, הוצאה לאור: אחוזת בית, תרגום: עינת טלמון, מס' עמודים: 225.

הסקירה שלי:

איזה ספר מקסים, איזו כתיבה נהדרת, ממש התרגשתי לקרוא עוד ספר של הסופר האהוב עלי. הסיפור מעניין ומלמד, הדמויות מרתקות, נהניתי מכל רגע! ממליצה בחום!

על הכריכה כתוב "רומן נועז" ובגב בספר כתוב שיש בו תיאורים אירוטיים, חששתי מאד שלא אתחבר אך להפתעתי החלק האירוטי היה קטן מאד יחסית לסיפור. גם התיאורים העסיסיים היו כתובים בצורה עדינה ולא זולה.

זהו סיפור על שני זוגות עשירים שגרים בעיר לימה שבפרו בשנות ה- 90. זאת תקופה קשה של טרור שבא לידי ביטוי בכל התחומים במדינה: הן טרור ועוני ברחובות והן טרור מצד השלטונות.

יש פה ביקורת של הסופר על השלטון הדיקטטורי המושחת של פוג'ימורי שניצח את מריו בבחירות. מריו ידוע כלוחם למען הליברליזם והדמוקטיה. לימים הוא ואיש סודו נידונו למאסר בגלל פגיעה בזכויות אדם בפרו.

בעצם יש פה שני סיפורים במקביל:

סיפור של שתי חברות טובות שמנהלות רומן וסיפורם של שני הבעלים שלהן שאחד מהם מסתבך בפרשת מין ונסחט על ידי עיתונאי של צהובון מושחת.

הסיפור הראשון:

שתי נשים, מריסה וצ'בלה, שהן החברות הכי טובות. שתיהן נשואות באושר. יום אחד, כשהן נחות יחד במיטה, אחת מהן מניחה יד על רגלה של השנייה ומגלה שהיא חושקת בה. השנייה נענית לה והן שוקעות בסקס מהנה. מאותו יום, הן נהנות אחת מהשנייה, נוסעות לחו"ל יחד ומנהלות רומן חושני מענג וכמובן סודי.

 

הסיפור השני:

אנריקה, הבעל של מריסה, הוא מהנדס מכרות מצליח ואיש עסקים מוכר, חזק ועשיר. יום אחד בא אליו עיתונאי של אחד הצהובונים ומאיים על שיפרסם תמונות שלו מאורגיה שהשתתף בה שכללה סמים וזונות. המטרה שלו הוא לשכנעו להשקיע בעיתון שאותו הוא מנהל.

אנריקה מבקש עזרה מבעלה של צ'בלה, החברה של אשתו, שהוא עורך דין וחברו הטוב ביותר.

מאותו יום העניינים מסתבכים ולאט לאט מגלים שמעורבים בפרשה אנשים המקורבים לשלטון, שאחד מהם הוא "הדוקטור", ראש השרות החשאי ואיש סודו של פוג'ימרו",נשיא פרו ועיתונאי מושחת ורדף בצע שהוא הבעלים של אחד הצהובונים בפרו שמסתבר כי אותו "דוקטור" הוא בעצם הבעלים הסודי של הצהובון. כמו כן, מעורבים בה אנשים עשירים חפים מפשע שמונעים על ידי השלטון כמו בובות על חוט וחיים תחת טרור, חטיפות, סחיטות ואיומים על בסיס יומיומי.

יש דמויות נוספות בספר כגון: העובדים הנוספים בצהובון, אנשים שנפגעו בעבר מהעיתונאי התאב בצע ועוד. הדמויות האלה מעורבות בפרשה המלוכלכת הזאת. יש המון טוויסיטים והפתעות עד לסיום הפרשה.

איך הסתיימה הפרשה?

תקראו ותגלו.

ספר מקסים, כתיבה איכותית וייחודית, ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

מריסה וצ'בלה, שתי חברות טובות שכל אחת מהן נשואה באושר, מוצאות את עצמן אחרי ערב של שיחות ויין במיטה המפוארת של מריסה. בלי להבין איך זה קורה, הן שוקעות לפתע בסקס סוער ונטול עכבות שמותיר אותן המומות. אלא שנסיעה משותפת למיאמי מבהירה לשתיהן שמעכשיו הן שותפות לסוד מתוק ומענג, ואין להן שום כוונה להפסיק ליהנות זו מזו.

בו-בזמן גם לאנריקה, בעלה של מריסה, יש סוד גדול ומביך. כאחד מאנשי העסקים החזקים והעשירים בפרו, הוא מוצא את עצמו שקוע בשערוריית מין מביכה: מנהל צהובון רכילותי ידוע לשמצה מתכוון לפרסם תצלומים מפורטים ומרשיעים שלו מאורגיה של סמים וזונות. רק עורך הדין המצליח לוסיאנו, חברו הטוב ובעלה של צ'בלה, מצוי בסוד העניינים. במהרה הפרשה הופכת לתסבוכת גדולה, שבה מעורבים כוחות פוליטיים רבי-עוצמה, בהם "הדוקטור", ראש השירות החשאי ואיש סודו של נשיא פרו.

וכך נעים הקוראים ב"בובות על חוט" בין סיפורן של שתי החברות הטובות לסיפורם של שני החברים הטובים. מריו ורגס יוסה בורא רומן עסיסי ויצרי שבו שזורים תיאורים אירוטיים, חלקם מפתיעים וחלקם מענגים, ובמרכזו שני זוגות עשירים שחיים בנחת בארץ מוכת טרור ועוני.

"בובות על חוט" הוא אחד הרומנים הנועזים והמהנים לקריאה של מריו ורגס יוסה, חתן פרס נובל לספרות ומחבר רבי-המכר "תעלוליה של ילדה רעה" ו"הרומנטיקן". זהו סיפור על עיתונאים שמוכרים את נשמתם לשטן, על כל אותם מושכים-בחוטים שמניעים חפים מפשע כמו בובות על חוט, ועל העיוורון והדקדנטיות שבהם חיים העשירים, גם כשעולמם מתערער.

תגובות

תגובות