מפתח עם כנפיים- שירים לכל ילד וילדה

תמונה של הספר מפתח עם כנפיים שירים לכל ילד וילדה

מחבר: שולמית זילברברג, הוצאה לאור: צמרת, תרגום: , מס' עמודים: .

הסקירה שלי:

אוסף שירים בחרוזים שדנים בסיטואציות שונות מכל תחומי החיים כגון: רצונות של הילדים, החלומות שלהם, מריבות במשפחה, תקריות בבית הספר, גירושים של ההורים, ויכוחים בין הורים לילדים ועוד.  השירים מלווים את הילדים בהתמודדויות עם הסיטואציות הללו ומציעים פתרונות יצירתיים תוך שימוש בהמון דמיון והומור.

הספר פונה אל הילדים אבל גם אל ההורים, המטפלים בילדים ואנשי החינוך.

בספר תמצאו שירים חמודים שמעלים חיוכים כמו שיר על ילד שבבית מותר לו ממתק אחד ביום אבל אצל סבתא מותר הרבה יותר.

אהבתי את השיר על דודה לאה שתמיד מתקשרת כשהילדה באמצע משהו חשוב ושואלת המון שאלות … בקיצור "חופרת" …

בספר תמצאו שירים על התמודדות עם המציאות היומיומית בעידן שלנו כאשר הילדים נאלצים להישאר לבד כי ההורים עובדים עד מאוחר. כדי להתמודד עם הקושי והגעגוע הילד בשיר מדמיין מפתח עם כנפיים שיטיס אליו את אבא וכך הוא מעביר את הזמן עם חיוך.

יש שירים על מריבות בין ההורים וגם על גירושים, על אבא שפוטר מהעבודה, על המורה בבית הספר, על סבא חולה כדורסל, על מחשבות טובות לפני השינה, על אזעקות וכניסה לממ"ד וכמובן לכל סיטואציה קשה יש פיתרון קסם מחייך כמו לצייר ציורים בממ"ד ולהעביר כך את הזמן בלי פחד.

ההורים מוזמנים לקרוא את השירים עם הילדים, לדון איתם על הסיטואציות השונות ולעודד אותם להביע רגשות כגון: פחד, כעס, אכזבה, איפוק, עצב ועוד. בעזרת הפתרונות המוצעים הילדים ילמדו דרכים להתמודד עם הקשיים ויצאו שמחים ומחוייכים.

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

כְּשֶׁאוֹמְרִים לִי:
"עַל שְׁטוּת כָּזֹאת לֹא צָרִיךְ לִבְכּוֹת" —
דַּוְקָא אָז מִתְגַּבְּרוֹת לִי הַדְּמָעוֹת!
הָיִיתִי רוֹצֶה
שֶׁיִּתְּנוּ לִי רֶגַע אֶחָד
עִם עַצְמִי לַחְשֹׁב לְבַד,
גַּם אִם אֶתְבַּלְבֵּל
בֵּין הָרֹאשׁ וְהַלֵּב.
וְשֶׁיֵּדְעוּ —
שֶׁאֲנִי כְּמוֹ כָּל יֶלֶד וְיַלְדָּה,
לִפְעָמִים
לֹא צָרִיךְ
הוֹרָאוֹת הַפְעָלָה.

מַפְתֵּחַ עִם כְּנָפַיִם הוא ספר שירים לילדים הנוגע ברגישות רבה בעולמם, ברצונות שלהם, במשאלות ליבם, בחוויות הפוגשות אותם בחייהם ובהתמודדות שלהם עם בעיות וקשיים. השירים מגלים לנו שלעיתים דווקא הילדים עצמם מוצאים פתרונות קסם לקשיים שלהם ומגייסים לשם כך דמיון, חשיבה יצירתית ואף הומור.
השירים פורשׂים כנפיים ועפים אל ליבם של כל ילד וילדה, וגם אל מבוגרים — הורים, אנשי חינוך ואנשי מקצוע בתחום הטיפול בילדים.

תגובות

תגובות