מי מפחד מכלבים?

מחבר: שרי מדינה, הוצאה לאור: צמרת הוצאה לאור, תרגום: , מס' עמודים: .

הסקירה שלי:

ספר מקסים ומאד רלוונטי לילדים שמפחדים מכלבים ובכלל. הוא מלמד את הילד לדבר על הפחדים שלו, להפעיל את ההיגיון ולהתגבר עליהם בדרך של שיחה שבה הוא חושף את החששות שלו ולאט לומד כיצד להתגבר עליהן.

הספר מלווה באיורים חמודים כמו בחוברת צביעה והילד מוזמן לצבוע אותם בעצמו. ממליצה בחום!

יום אחד הילד דובי חזר מהגן ופגש בדרך את הכלב בובי. הוא התחיל לצרוח כי הוא מאד מפחד מכלבים. הוא ברח והכלב נבח עליו.

ההורים שלו הסבירו לו שפחד שאין לו סיבה מגביל אותנו.

למחרת שוב פגש דובי את בובי והפעם הוא אמר לו שיעזוב אותו כי הוא מפחד. הכלב הסביר לו שהוא נבח עליו כי גם הוא מפחד ממנו ובסך הכל רצה להבריח אותו.

הכלב הסביר לו שכלב לא נושך סתם, אלא רק אם הוא מאויים. אם הוא מתכוון לנשוך, הוא יתריע על ידי חשיפת שיניים אבל רוב הכלבים הם לא כאלה שנושכים, רק מעט מאד כלבים הם מסוכנים.

הוא הסביר לו שכלב הוא חיה חברותית שאוהבת לשחק, לקבל ליטופים. הוא הזמין את דובי ללטף אותו וכך דובי לאט לאט נרגע והפסיק לפחד. הם נהיו חברים טובים והחליטו לשחק ביחד.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

הַיֶּלֶד דֻּבִּי מְפַחֵד מִכְּלָבִים, וּכְשֶׁהוּא פּוֹגֵשׁ בַּכֶּלֶב בּוֹבִּי הוּא נִבְהָל וּבוֹרֵחַ. יוֹם אֶחָד מְגַלֶּה דֻּבִּי שֶׁגַּם בּוֹבִּי חוֹשֵׁשׁ מִמֶּנּוּ, וְהֵם מְשׂוֹחֲחִים עַל פַּחֲדֵיהֶם וְעַל חֲשָׁשׁוֹתֵיהֶם. דֻּבִּי לוֹמֵד וּמֵבִין שֶׁכֶּלֶב הוּא חַיַּת מַחְמָד שֶׁאוֹהֶבֶת לִטּוּפִים וּמִשְׂחָקִים.
זֶהוּ סִפּוּר מָתוֹק וְקָסוּם הָעוֹסֵק בְּפַחַד בִּכְלָל וּבְפַחַד מִכְּלָבִים בִּפְרָט. דֻּבִּי וּבּוֹבִּי מַכִּירִים זֶה אֶת זֶה וְהַפַּחַד מִתְפּוֹגֵג וּמְפַנֶּה מָקוֹם לַחֲבֵרוּת נֶהֱדֶרֶת. דֻּבִּי לוֹמֵד לְהִתְיַחֵס בְּכָבוֹד לְבַעֲלֵי חַיִּים וְלִנְהֹג בָּהֶם בַּעֲדִינוּת, וּבְדֶרֶךְ זוֹ מִתְגַּבֵּר עַל הַפַּחַד שֶׁלּוֹ וּמְגַלֶּה אַהֲבָה טְהוֹרָה וְאֵין-סוֹפִית.

הַיְּלָדִים מֻזְמָנִים לִצְבֹּעַ לַהֲנָאָתָם אֶת הָאִיּוּרִים בַּסֵּפֶר.

תגובות

תגובות