מאגורו, באגורו וגורה-גורו

תמונה של הספר מאגורו, באגורו וגורה-גורו

מחבר: צ'לה בניה, הוצאה לאור: הוצאת עלו-עט, תרגום: , מס' עמודים: .

הסקירה שלי:

ספר חמוד על זוג קנגורואים אוהב שיש להם חלום להביא ילד לעולם. הם מתקשים ומחפשים פתרונות למצבם. הם נחושים, מלאי תקווה ולא מוותרים עד שמצליחים.

הספר נכתב בעקבות טיפול פסיכותרפי בזוג הורים שהביאו לעולם תינוקת בעזרת אם פונדקאית. כשההורים רצו לספר לילדתם כיצד הגיעה לעולם, המטפלת כתבה את הסיפור בהשראת סיפורם.

הספר מאפשר לילדים להיחשף לאפשרות נוספת של הבאת תינוק לעולם שלא בדרך הרגילה והמוכרת להם.

הוא מתאר בשפה בהירה ובגובה העיניים עם המון יצירתיות את התהליך השונה להבאת ילדים לעולם.

מאגורו ובאגורו נשואים באושר. הם מאד רוצים להביא גור או גורה לעולם. הם התחבקו והתקרבו אבל שום גור או גורה לא הגיעו.

הם הביעו משאלה ואכן משהו התחיל לגדול בבטן של מאגורו ועבר לכיס שלה. אבל מסתבר שבכיס לא היה מספיק מקום ולכן היא נאלצה לצאת למסע עם בעלה בכדי לחפש את הכיס המתאים והנעים לגידול הגור שלה.

מאגורו ובאגורו יצאו למסע: הם פגשו מגוון חיות עד שמצאו את הקנגורה האדומה שהסכימה בשמחה לגדל את גורה-גורו בכיסה עד שגדלה וחזרה ביחד איתם לביתם של הזוג.

סיפור מקסים ומרגש! ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

זהו סיפור על זוג אוהב, חלום, ואם פונדקאית.
הספר מביא את סיפור מסעם של זוג הורים היוצא להגשים חלום לילד משלהם. הם מחפשים אחר פתרונות ומתחברים לרצון העמוק להיות הורים; הם שומרים על התקווה, ומתגברים על מכשולי הדרך, גם כשנדמה היה שאין מוצא.
הספר מאגורו, באגורו וגורה –גורו נכתב בעקבות טיפול פסיכותרפי בזוג הורים, אשר הביאו לעולם תינוקת בעזרת אם פונדקאית. כשהתעוררה השאלה כיצד לספר לילדה על האופן שבו היא הגיעה לעולם, מצאה עצמה המטפלת כותבת את סיפור בואה של גורה-גורו. בספר מציג את המרכיבים האנושיים של תהליך הפונדקאות ומאפשר לילדים להיחשף לאפשרות נוספת שבה תינוק יכול לבוא לעולם.
על הכותבת:
צ'לה בניה פסיכולוגית קלינית, מטפלת בפסיכותרפיה פסיכואנליטית במבוגרים, בילדים ובהורים. מזה למעלה מעשרים שנה היא מלמדת פסיכותרפיה פסיכואנליטית של הילד, ומדריכה בבית ספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב.
זהו ספר הילדים הראשון פרי עטה. קדם לו קובץ הסיפורים "נעלים- אחד עשר סיפורים ארגנטינאים", שראה אור בהוצאת כרמל (2014).

תגובות

תגובות