ברוכים הבאים לאי הבנה

תמונה של הספר ברוכים הבאים לאי הבנה

מחבר: איריס איזדורפר בר, הוצאה לאור: גוונים, תרגום: , מס' עמודים: .

הסקירה שלי:

ספר חמוד ומשעשע בחרוזים. יש בו מסר חשוב לגבי דרכים לפתרון סכסוכים ואי הבנות. הוא כתוב בשפה בהירה וממחיש לילדים כמה חשוב להתחבר בעת צרה ולפתור ביחד סכסוכים ואי הבנות. ממליצה בחום!

בלב הים יש אי שנקרא "אי הבנה". באי מתגורר סבא זקן שפותר כל בעיה. כל מי שיש לו סכסוך עולה לאי כדי שהסבא יפתור לו אותו.

בוקר אחר עלו חמישים אנשים על סירה וביניהם זוג שכנים מתווכחים, שתי אחיות שרבו ביניהן, ילד שמתלונן על האוכל של אמו ועוד המון אנשים מסוכסכים. הם שטו אל הסבא הזקן לאי הבנה אך לא הצליחו למצוא אותו ובלית ברירה התכוננו לשוט חזרה לביתם.

כשהגיעו לים, הם גילו שהסירה שלהם התפרקה ולכם הם נאלצו להישאר באי הבנה עד שיתקנו את הסירה. הם הקימו ביחד בית מסתור ואכלו ושתו כל מה שמצאו באי.

במהלך הזמן, הילד המתלונן הבין שבעצם אין כמו האוכל של אמו, שתי האחיות הרגישו בודדות והתקרבו זו לזו, האנשים המסוכסכים התייעצו אחד עם השני והחליטו לתקן את הסירה ביחד.

הסבא הזקן ישב על ההר וצחק לעצמו בעודו רואה כיצד כולם פתרו את כל המריבות בלעדיו וכל האנשים בעולם הבינו שלא צריך עצה מזקן חכם ומנוסה כי כל ריב הם יכולים לפתור בעצמם.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

וְיָדַע כָּל אִיש
וְכָל מִי שֶׁאֵי פַּעַם רָב,
עַל סַבָּא קָשִׁישׁ
עִם פִּתְרוֹנוֹת שֶׁל זָהָב.
וְאָדָם שֶׁהָיָה לוֹ סִכְסוּךְ נוֹרָאִי,
עָלָה וּמִהֵר לְהַגִּיעַ לָאִי.

סיפור משעשע, מעניין, כתוב ומחורז במקצועיות ובחן
ויש בו מסר חשוב לפתרון כל אי הבנה…
לאה נאור

איריס איזדורפר בר, סופרת ומשוררת, הוציאה לאור את "ידעתי ראשון" ואת "בקופסה קטנה מכסף", שהיו סיפור הצלחה בקרב קהל הילדים והנוער הצעיר.

תגובות

תגובות