תשעה זרים מושלמים

תמונה של הספר תשעה זרים מושלמים

מחבר: ליאן מוריארטי, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: אביגיל בורשטיין, מס' עמודים: 430.

הסקירה שלי:

ספר חמוד ומעניין שהזכיר לי ספרים של טיפול פסיכולוגי שקראתי בעבר אלא שכאן יש גם הרבה הומור ועלילה מפתיעה שמחברת בין הדמויות ומוסיפה מתח לסיפור.

בסך הכל נהניתי מהקריאה, למדתי להכיר את מגוון האנשים שהגיעו לטיפול, כל אחד ובעיותיו הוא, ואת הדרך שכל אחד מהם עשה במהלך הימים.

לדעתי ניתן היה לקצר את הספר מבלי לפגוע באיכות העלילה. היה פירוט יתר על סוגי הטיפולים שקצת פגם לי בקריאה הרציפה. אני לא מחובבי הרוחניות.

למרות ההסתייגות, אני ממליצה בחום על הספר!

תשעה אנשים מגיעים לעשרה ימים בחוות בריאות מבודדת מסיבות שונות. חלק באו כדי לרדת במשקל, חלק רוצים לשקם את חייהם לאחר טרגדיה וחלק סתם רצו שינוי בחיים ללא סיבה מיוחדת:

פרנסס – אישה בגיל העמידה, כותבת ספרים רומנטיים. היא שבורת לב לאחר שנפלה במלכודת הונאה רומנטית ושסרבו להוציא לאור את ספרה האחרון.

אבא, אמא ובתם, זואי – שבורים לאחר טרגדיה בה התאבד בנם, אחיה של זואי.

בעל ואישה – בעקבות זכייה בלוטו הם רבו עם כל הקרובים שרצו חלק מכספם. הבעל כבר לא מאושר עם אשתו שעברה ניתוחים פלסטיים בכל גופה.

גבר גיי – עורך דין שמתמחה בגירושים שחווה משבר בזוגיות בעקבות רצון בן זוגו לילד.

אם לארבע בנות – נמצאת באובססיה של ירידה במשקל כי היא חושבת שהיא שמנה.

גבר – שחקן פוטבול לשעבר שאיבד את שמחת החיים לאחר שנאלץ לפרוש עקב פציעה.

 

בחווה הם עוברים סדרה של טיפולים כולל מסאז'ים, מיינדפולנס ומדיטציות. הם יודעים שזה לא יהיה קל, אמנם הם יקבלו פינוקים אבל הם יצטרכו גם לעבוד קשה על הבעיות שאיתם הם מתמודדים אלא שמהר מאד הם מגלים שמצפה להם חוויה הרבה יותר מאתגרת ממה שחשבו מכיוון שבעלת המקום תכננה עבורם ניסוי חדשני.

בעלת המקום היא טיפוס מוזר, אישה כריזמטית, שתלטנית ונחושה. היא מכינה להם הרפתקה שלעולם לא ישכחו. הרפתקה מסוכנת עד כדי סכנת חיים.

מה מתכננת להם בעלת המקום? האם יצליחו לצאת בשלום מהחווה? מה יעלה בגורלה של בעלת המקום?

איזה תהליך יעבור כל אחד מהנופשים והאם הם יצליחו להשיג את המטרה שלשמה הגיעו?

תקראו ותגלו.

במהלך הסיפור המון סודות יתגלו אצל כל אחד מהנופשים, ייווצרו חברויות מעניינות ביניהם, כל אחד יעבור תהליך עם עצמו ובעזרת האחרים יגלה תובנות חדשות לחיים.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

חיים מושלמים או סודות מושלמים?
תשעה אנשים מתכנסים בחוות בריאות מרוחקת, 'בית הרוגע'. אחדים באו לרזות, אחרים באו לאתחל את חייהם, ויש כאלה שבאו מסיבות שהם אינם מודים בהן בפני עצמם.
הם נמצאים באווירת יוקרה ופינוק, מיינדפולנס ומדיטציה, אך יודעים שעשרת הימים הללו יכללו מן הסתם עבודה אמיתית. אלא שאיש מהם לא מעלה בדעתו כמה מאתגר זה הולך להיות.
פרנסס וולטי, סופרת רבי־מכר רומנטיים שירדה מגדולתה, מגיעה ל'בית הרוגע' עם גב כואב, לב שבור וחתך נייר כואב להפליא בכף היד. חבריה האורחים מיד מעוררים את סקרנותה. רובם כלל לא נראים זקוקים לחוות בריאות.
אבל יותר מכולם מעניינת אותה בעלת המקום, מנהלת מוזרה וכריזמטית. הייתכן שבידיה התשובות שפרנסס אפילו לא ידעה שהיא מחפשת? האם על פרנסס להניח בצד את הספקות ולצלול לתוך כל מה שיש למקום הזה להציע – או שעדיף שתברח כל עוד היא יכולה?
עד מהרה כל אורחי 'בית הרוגע' שואלים את עצמם את אותה השאלה.

תגובות

תגובות