תאמינו או לא

תמונה של הספר תאמינו או לא

מחבר: מירי וורצל, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, ספרי חמד, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 259.

הסקירה שלי:

ספר מקסים שלא תוכלו להניח מהיד! מעניין מהעמוד הראשון, קראתי אותו בכמה שעות. סיפור מותח, קצבי עם שילוב של רומנטיקה כמו בסרטים. ממליצה בחום!

אהבתי מאד את מבנה הספר, הוא מורכב מפרקים קצרים, כאשר כל פרק כתוב מנקודת מבטה של דמות אחרת, זוהר ומיקי, לסירוגין.

זוהר בר, הגיבורה הראשית, היא דמות שאי אפשר שלא להתאהב בה. היא שונה משאר הבחורות של סוף שנות השמונים. זוהר מתלבשת מוזר, מוזנחת, בקושי אוכלת, לא מבינה סלנג ומילים גבוהות ואין לה חברות. זוהר סובלת מפיגור סביבתי, חברתי ותרבותי. שנים היא גדלה במוסד סגור מנותקת מהעולם המודרני. היום היא גרה לבדה בדירה בפלורנטין. זוהר קוראת באדיקות כל שבוע את מגזין "לאשה" ורומנים רומנטיים שאמה השאירה בדירה.

אמה של זוהר מאושפזת במוסד לחולי נפש זמן לאחר שהודיעו לה שבעלה מת.

זוהר עובדת כבר כמה שנים במשרד עורכי דין מצליח. היא משמשת כשליחה וכתבנית בעת הצורך ויש לה בוסית קשוחה שאכפת לה רק מעצמה ומכסף.

יום אחד, כאשר זוהר נמצאת בבית משפט כדי להגיש מסמכים, היא נתקלת בכוס מיץ תפוזים והמיץ נשפך לה ומכתים את המסמכים. זוהר מתמוטטת ונשכבת על הרצפה.

מיקי, עורך דין חתיך יפה תואר שנמצא שם, חס עליה ומציע לה את עזרתו, הוא נותן לה כרטיס ביקור שלו לעת הצורך. בעברו, הוא היה עד לסיטואציה קשה שהשפיעה עליו והחליט שהוא חייב לעשות מעשה טוב כדי לשפר את מצבו הנפשי והנה הגיע הרגע הנכון.

זמן קצר אחרי המקרה, זוהר מגיעה לדירתו ומספרת לו שהיא מפחדת לחזור לדירתה כי ראתה איש זר שחיפש אותה וחיכה לה מתחת לבניין מגוריה.

מיקי לוקח על עצמו לחקור את העניין ולגלות מה רצה האיש הזר. ביחד הם נכנסים להרפתקה שבמהלכה יתגלו סודות, שקרים ותככים שקשורים למשרד עורכי הדין שבו זוהר עובדת וגילויים מפתיעים על קורות משפחתה של זוהר.

מיקי וזוהר הם צמד חמד, הוא פיקח ומנוסה והיא חכמה עם זיכרון פנומנלי, ביחד הם צוות מנצח.

לאט לאט הם חושפים פרשייה מורכבת שכולם קשורים בה: בעלי משרד עורכי הדין המצליח, זוהר ואפילו מיקי שעבד שם בעבר כמה שנים לפני שפתח משרד משלו.

זוהר, בעזרתו של מיקי, לומדת להכיר את העולם שמחוץ לדירתה הקטנה, היא לומדת להתלבש, מסתפרת, לומדת את השפה העברית והסלנג, לומדת לאכול במסעדות.

זוהר מתאהבת במיקי אבל מיקי לרגע לא חשב על כיוון רומנטי איתה. הוא רק רצה לעשות מעשה טוב.

מה ילד יום? האם יהיה הפי אנד כמו בסרטים הרומנטיים? מיהי זוהר ומיהם הוריה? איך היא הגיעה למשרד עורכי הדין ולמה?  תקראו ותגלו בעצמכם. אני נהניתי מכל רגע, ממליצה בחום!

 

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

סוף שנות השמונים בתל אביב. זוהר בר, צעירה אטית ומשונה, עובדת זוטרה במשרד עורכי דין, מתמוטטת במזנון של בית המשפט לאחר ששפכה כוס מיץ על מסמכים שהיתה אמורה להגיש במזכירות. שרועה על רצפת הקפיטרייה, כל מה שהיא רוצה זה לשכב, לעצום את העיניים ולא לקום עוד.

כמו בסיפור סינדרלה מודרני נחלץ לעזרתה עורך דין יפה תואר בשם מיקי ומקים אותה על רגליה. יחדיו יוצאים האביר על הסוס הלבן והעלמה במצוקה למסע של גילויים מסעירים על אודות חייה של זוהר.

בעזרת עבודה קשה ולא מעט אינסטינקטים בריאים יחשפו השניים במהירות מסחררת שרשרת של סודות, שקרים, מזימות ופשעים, שיכו את עולם המשפט בתדהמה. אך האם יצליחו להביס את אויביהם ולדהור, כנגד כל הסיכויים, אל הסוף הטוב?

תאמינו או לא הוא מותחן רומנטי וסוחף שבו הכול, אבל ממש הכול יכול לקרות. מירי וורצל רקמה סיפור הכתוב בשני קולות מדויקים ומציב את זוהר כגיבורה בלתי-נשכחת.

תגובות

תגובות