שקרים קבורים

תמונה של הספר שקרים קבורים

מחבר: קלייר מקינטוש, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: ניצן לפידות, מס' עמודים: 416.

הסקירה שלי:

ספר מתח מצויין, מלא תהפוכות, סודות ושקרים שנחשפים. הוא זורם, מעניין ומפתיע עד המשפט האחרון.

יש בו גם סיפור מותח מלא טוויסיטים וגם סיפור על מערכות יחסים בתוך המשפחה, בין בני זוג ובין הורים לילדים.

הסיפור עצמו הוא פרי דמיונה של הסופרת. הרקע לסיפור הוא מקרה שקרה בשנת 2007 שבו אם זייפה את מותה והמציאה שקרים לילדיה. הסיפור עורר אצל הסופרת מחשבות על איך מרגישים אנשים שהוריהם גרמו להם במתכוון לאבל וכאב. היא תהתה איך הורים יכולים להתנהג בקשיחות כזאת כלפי ילדיהם ובעיקר איך מתחילים לבנות מחדש את מערכות היחסים איתם.

בסוף הספר ישנה קריאה למי שסובל מבעיות נפשיות ולאנשים עם נטיות אובדניות לפנות לעזרה (עמותת ער"ן).

ממליצה בחום!

 

טום וקרוליין, הוריה של אנה, כנראה התאבדו, כך קבעה המשטרה.

אביה של אנה קפץ מצוק והאם עשתה את אותו הדבר כמה חודשים אחריו.

אנה לא מאמינה בזה, לא הגיוני שהוריה האהובים עשו לה את זה. חששותיה מוצדקים במיוחד אחרי שהיא מקבלת הודעה מוזרה שרומזת שזאת לא הייתה התאבדות וקוראת לה לגלות את האמת.

אנה מחליטה לפנות למשטרה אבל אז היא מגלה שמישהו מנסה למנוע זאת ממנה ומאיים על חייה ועל חיי בתה. הוא שם לה ארנבת מדממת בדלת וזורק לבנה לחדרה של ביתה התינוקת.

אנה בטוחה עכשיו שהוריה נרצחו. היא מאד בודדה, היא מתאבלת על אמה וזקוקה לה מאד בעזרה בגידול התינוקת שזה עתה נולדה לה. את בן זוגה הכירה כאשר הלכה לטיפול פסיכולוגי בעקבות המוות של הוריה ומהר מאד נכנסה להריון ממנו.

שוטר בדימוס לוקח על עצמו את המקרה ובסיפור מובא גם סיפורו האישי המרגש ונישואיו לאישה שסובלת ממחלת נפש. בסוף הספר מובא פרק בונוס מרגש המתאר את סיפור ההיכרות שלהם.

בסיפור מעורבת גם חברה טובה של אנה שהאימהות שלהן היו חברות נפש וכעת היא עומדת לצידה ותומכת בה. דמות נוספת היא אחיו של אביה שניהל איתו את העסק המשפחתי.

אנה מתחילה לנבור בעבר כדי לנסות לברר מה באמת קרה להוריה והאם יש דברים שהוריה הסתירו ממנה ביחסים ביניהם ובכלל. ככל שהיא חוקרת מתגלים שקרים ופרטים קשים שהוריה הסתירו ממנה. כל רגע משהו אחר קורה, פרט נוסף מתגלה וכל מה שהיא חשבה מתהפך.

מה באמת קרה? האם שני ההורים של אנה התאבדו? האם הם נרצחו? מי מאיים על אנה? אילו סודות ושקרים יתגלו לה?

תקראו ותגלו.

ספר מתח מעולה, לא יכולתי להניחו מהיד עד לסיום המפתיע.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

המשטרה טוענת שזאת היתה התאבדות.
אנה אומרת שזה היה רצח.
גם השוטרים וגם אנה טועים.

בשנה שעברה, טום וקרוליין ג'ונסון בחרו – לכאורה – לשים יחד קץ לחייהם. בתם אנה, שעושה מאמצים כבירים להשלים עם מותם של הוריה, לא מאמינה בזה.
כעת, כשהיא אמא טרייה, אנה חשה בחסרונה של אמה בכל רגע נתון. אבל כשהיא מתחילה לחטט בעבר כדי לברר מה באמת קרה שם, מישהו מנסה לעצור בעדה.

לפעמים עדיף לתת לשקרים להישאר קבורים…

קלייר מקינטוש היא סופרת בריטית וקצינת משטרה בעברה. ספריה התפרסמו ביותר מ-35 שפות, ונמכרו ביותר משני מיליון עותקים ברחבי העולם. ספריה נתתי לך ללכת ומישהו מסתכל עלייך יצאו לאור בידיעות ספרים. היא חיה בווילס, בריטניה, עם משפחתה ושני כלבי קוקר־ספניאל נהדרים.

"מותחן מתוחכם הכתוב במיומנות." אנטרטיינמנט ויקלי

"אין ספק בזה – קלייר מקינטוש היא כישרון גדול." לי צ'יילד

"מקינטוש מוכיחה שוב שהיא מומחית ביצירת דמויות פגומות אך משכנעות, תוך טוויסטים מטורפים בעלילה ובמערכות היחסים בין הגיבורים." בוקליסט

תגובות

תגובות