שנת הכלב

תמונה של הספר

מחבר: אן גרווין, הוצאה לאור: מודן הוצאה לאור, תרגום: אורלי מזור יובל, מס' עמודים: 296.

הסקירה שלי:

ספר חמוד שמאד נהניתי לקרוא. סיפור אנושי על קבוצת מטופלים שנעזרים בכלבים על מנת להחלים

הגיבורה הראשית היא לוסי, רופאה מנתחת פלסטית של נשים שחלו בסרטן השד. היא מאד אנושית ואמפתית לחולות שלה. היא אהובה על כולם, הן על המטופלות שלה והן ע"י העובדים איתה.

חייה של לוסי מתהפכים ביום אחד. היא ובעלה מעורבים בתאונת דרכים, בעלה וילדה העתידי שבבטן נהרגים. לוסי שבורה נפשית ומתגלה כקלפטומנית. היא גונבת כמויות של ציוד רפואי מבית החולים שבו היא עובדת.

לאחר שהיא נתפסת, היא מחוייבת ללכת לטיפול לקבוצת אלכוהוליסטים אנונימיים כדי לא לאבד את הרשיון לעסוק ברפואה.

ללוסי קשה לחשוף את עצמה בפני קבוצת זרים והיא בורחת משם. היא מאמצת כלבת רחוב ומתחברת עם בחורה אנורקסית. לאט לאט היא מבינה שאין לה ברירה והיא הולכת שוב לקבוצה, שם היא מכירה שוטר אלכוהוליסט שהיה בן כיתתה בילדותה ובין השניים מתפתח קשר רומנטי שמוביל לתקרית לא צפויה.

לוסי לומדת להיפתח לאנשים, לעזור לאנשים ולאט לאט חוזרת להיות חיונית ושמחה.

החבורה התמהונית מתבררת כחובבת כלבים ולכלבים יש יכולת ריפוי מדהימה.

ספר מתוק וקריא מאד, ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

ד"ר לוסי פיטרמן היא מנתחת פלסטית מוערכת, שהמטופלות אוהבות בזכות החום, החמלה והתמיכה הרבה שהיא מעניקה להן. היא תמיד עבדה קשה ונתנה אמון במערכת. היא לא תהיה מהאנשים שהולכים לקבוצות של מכורים אנונימיים כי הם נתפסו גונבים ציוד רפואי מבית החולים שעבדו בו. אבל זאת היתה לוסי שלפני התאונה – לפני שבעלה וילדה העתידי נלקחו ממנה בן רגע, ולפני שחייה הפכו להבטחה שהופרה. לאחר שהיא נתפסת על חם במעשה חסר היגיון, היא מבינה שעליה לפנות לעזרה, אחרת תאבד את הרישיון לעסוק ברפואה. ואז, באי-רצון בולט, היא משתפת חבורת זרים בפחדיה העמוקים ביותר, מתיידדת עם בחורה שסובלת מהפרעת אכילה, ומפתחת קשר רומנטי עם שוטר קשוח שהכירה בנעוריה. במהלך הדרך מאמצת אותה כלבת רחוב, וכשהחבורה עוברת אל פארק הכלבים, מתהדקים הקשרים בתוך קבוצת המכורים חובבי הכלבים – ולוסי מגלה שחיים כאוטיים ולא מתוכננים יכולים להיות מתוקים ביותר.

תגובות

תגובות