שנינו

תמונה של הספר

מחבר: אנדי ג'ונס, הוצאה לאור: ידיעות אחרונות, ספרי עליית הגג, תרגום: שמעון בוזגלו, מס' עמודים: 344.

הסקירה שלי:

ספר חמוד, נהניתי מהקריאה. הכתיבה קלילה אבל הנושאים המדוברים ממש לא קלים. זהו סיפור על התאהבות שהופכת לאהבה חזקה ובדרכה התמודדות עם קשיים בחיי הזוגיות, עם משברים, עם אובדן ומוות.

פישר בן 32, אייבי בת 41. פישר ואייבי התאהבו. הם בילו 19 ימים רצופים בתוך הבית בחדר המיטות . הם בטוחים שהם נועדו זה לזו למרות שבעצם הם לא מכירים זה את זו.

אייבי לוקחת את פישר להכיר את הוריה. לאחר הפגישה שהיתה מאד מוצלחת, אייבי מתרחקת מפישר. פישר לא מבין מה קרה. הוא יוזם שיחה ואייבי מגלה לו סוד  שמשנה את החיים של שניהם.

לאחר הגילוי, שניהם נאלצים להתמודד עם העתיד לבוא. הם מתחילים לחוות את החיים האמיתיים שלאחר ההתאהבות.

הם עוברים ביחד משברים רבים: חברו הטוב של פישר גוסס, פישר צריך לעבוד בעבודה שהוא לא ממש אוהב כדי לפרנס אותם, אייבי מתרחקת ממנו פיזית, יש ביניהם מריבות, שתיקות. הם חווים התרחקות והתקרבות מחדש לסירוגין.

יש בספר קטעים מצחיקים לצד קטעים עצובים ומרגשים. פישר ואייבי נאלצים להתבגר ביחד.

האם פישר ואייבי ישרדו את המשברים? האם הם אכן נועדו להיות ביחד? האם ההתאהבות תהפוך לאהבה שתתגבר על המכשולים הקשים שהם נאלצים להתמודד איתם בחייהם המשותפים?

כדי לדעת את התשובות לשאלות, כדאי לכם מאד לקרוא את הספר החמוד הזה! ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

פישר ואַיְיבִי מאוהבים כבר 19 ימים שלמים. והם יודעים שהם פשוט נועדו אחד לשני. העובדה שהם כמעט ולא יודעים שום דבר אחר אחד על השני היא חסרת חשיבות.

במהלך שנים-עשר חודשים, שבהם חייהם ישתנו לחלוטין, אייבי ופישר יגלו שלהתאהב זה דבר אחד, אבל מה שבאמת חשוב זה מה שקורה אחר-כך…

שנינו הוא רומן שובר-לב אך מצחיק, שנון ומקסים בכנות שבה הוא כתוב, על אהבה, על החיים ועל כמה חשוב לא לקחת אף אחד מהם כמובן מאליו.

אנדי ג'ונס פרסם שני ספרי ילדים וקובץ סיפורים. שנינו הוא הרומן הראשון שלו, וזכויות התרגום שלו נמכרו למדינות רבות.

תגובות

תגובות