שומרת הסופים הטובים

תמונה של הספר שומרת הסופים הטובים

מחבר: ברברה דיוויס, הוצאה לאור: מודן, תרגום: נעה שביט, מס' עמודים: 420.

הסקירה שלי:

רומן היסטורי מעניין הנע בין פריז של מלחמת העולם השנייה לבוסטון של ימינו.

סיפור מרגש עם סוף טוב על גורל, התמודדות עם אובדן, אהבה חזקה, הגשמת חלומות והמון תקווה.

הספר זורם, נהניתי מהקריאה ואני ממליצה בחום!

סולין רוסל באה ממשפחה שניהלה סלון כלות יוקרתי בפריז. הייתה שמועה שהשמלה שלהן מביאה לכלה מזל טוב ומי שתלבש אותה תהיה לה זוגיות מאושרת.

כאשר מתחילה מלחמת העולם השנייה, סולין חווה אובדן והיא נאלצת לברוח לאמריקה ולנסות להתחיל חיים חדשים.

במקביל מסופר סיפורה של צעירה בשם רורי גרנט, המתרחש שנים רבות לאחר מכן. גם רורי חוותה אובדן וכדי לנסות להתאושש היא מחליטה להגשים חלום ישן והיא שוכרת בניין ישן שנשרף כדי לפתוח גלריה.

יום אחד רורי מוצאת בבית הישן קופסת מכתבים ישנים ושמלת כלה חדשה שלא נלבשה. היא יוצרת קשר עם בעלת הבית, סולין רוסל, כדי להשיב לה את מה ששייך לה ולשמוע ממנה את סיפור חייה.

בהתחלה סולין מסרבת לקשר, היא מתבודדת ולא רוצה להכניס אנשים לחייה. לאט לאט היא מתרככת, לומדת להכיר את רורי שיש להן הרבה במשותף ומתפתח ביניהן קשר חברי חזק. הן משתפות זו את זו בטרגדיות שלהן ובשאיפותיהן לעתיד וסולין פורשת בפניה את סיפורה המרתק והעצוב.

נראה כי זה לא מיקרי שהגורל הפגיש ביניהן. איזה יד מכונות הפגישה ביניהן לצורך גילוי מפתיע שישנה את חייהן.

מדוע סולין מתבודדת ועצובה? איזה אובדן היא חוותה? מהו סיפורה של רורי ומדוע גם היא עצובה?

איך אמה של רורי קשורה לסיפור? מה יגלו השתיים על עצמן ועל משפחתן?

והעיקר: האם רורי וסוליו יזכו לסוף טוב?

תקראו ותגלו.

יש בספר תגליות מרגשות ולא צפויות, שיכולות לקרות רק בספרים. הסוף מפתיע והמעגל נסגר, סוף טוב ואפילו יותר מדי טוב.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

סולין רוסל גדלה במשפחה שהתמחתה בסופים טובים: במשך דורות רבים משפחתה ניהלה סלון כלות אקסקלוסיבי ומפורסם בפריז. על פי השמועה, בשמלות של סלון רוסל היה קסם מיוחד: כלה שתלבש שמלה בעיצובם ביום כלולותיה, מובטחים לה חיים של אושר זוגי. אבל סולין עצמה לא זוכה באושר הזה – מלחמת העולם השנייה מביאה לפתחה אובדן אחר אובדן, ובלית ברירה היא בורחת לאמריקה ומנסה לפתוח בחיים חדשים.

שנים רבות לאחר מכן רורי גרנט, צעירה שחוותה לא מכבר אובדן משלה, מחליטה להגשים חלום ישן ושוכרת בניין מוזנח כדי לפתוח בו גלריה. באחד החדרים היא מוצאת קופסה מלאה מכתבים ושמלת כלה ישנה שמעולם לא נלבשה. כשהיא מגיעה להחזיר אותם לבעלת הבניין – סולין – מתפתח בין השתיים קשר אמיץ, והן מוצאות אוזן קשבת ומשתפות זו את זו בסיפור חייהן, באובדן שחוו ובתקוות לעתיד.

שומרת הסופים הטובים הוא רומן היסטורי נוגע ללב ומלא קסם שנע בין פריז של מלחמת העולם השנייה לבוסטון של ימינו, ומספר על גורל, על הזדמנויות שניות ועל תקווה – אבודה וחדשה. הוא תורגם ל־ 13 שפות וכיכב ברשימות רבי־המכר במשך שבועות רבים.

"המעריצות של לוסינדה ריילי יתאהבו בספר הזה." בוקליסט

תגובות

תגובות