שדרת עצי התפוח

תמונה של הספר שדרת עצי התפוח

מחבר: סוזן ויגס, הוצאה לאור: הכורסא, תרגום: ניצן לפידות, מס' עמודים: 416.

הסקירה שלי:

סיפור מרגש, מעניין ורומנטי על התמודדות עם קשיים, על סודות, על אהבה, על חברים ועל משפחה שהם האוצר הכי יקר של האדם.

הספר מכיל המון מתכונים של מאפים וממש אפשר להריח ריחות משכרים של תפוחי עץ מבושלים. אני אלרגית לתפוחים ברמה מסכנת חיים אז תתארו לעצמכם כמה לא פשוט היה לי להתאפק … יכולתי רק לדמיין את טעמה של נגיסה במאפה חם ומתוק של תפוחים.

טס היא בחורה עצמאית ומכורה לעבודתה כמגלת אוצרות. היא לא יודעת מיהו אביה מכיוון שאמה הסתירה ממנה את זהותו. היא גדלה עם סבתה שנפטרה ועכשיו היא נותרה לבדה והיא בודדה.

יום אחד נכנס גבר נאה למשרדה. שמו דומיניק והוא בנקאי. הוא מבשר לה שסבא שלה, שלא הכירה מעולם, נמצא בתרדמת והוריש לה חצי מנחלה אשר בבעלותו בקליפורניה. את החצי השני הוא הוריש לאחותה למחצה, שעד עכשיו בכלל לא ידעה על קיומה.

טס ההמומה מגלה שיש לה משפחה. היא נוסעת לנחלה ומגלה שלא הכל ורוד. הנחלה בקשיים כלכליים והבנק עומד לעכל אותה.

היא, אחותה ודומיניק מחפשים פיתרון להצלת הנחלה. הם חוקרים, מחפשים במסמכים, כספות, צילומים ובכל מה שאפשר כדי למצוא אוצר שיעזור להם להציל את הנחלה.

טס מגלה סודות רבים מעברה, משפחה שלא ידעה על קיומה, חברים חדשים ואפילו אהבה שלא נכחו בחייה עד היום.

טס ודומיניק מתקרבים ולאט לאט נוצר ביניהם קשר קרוב אבל אז היא נאלצת לחזור לשגרה, לחייה הקודמים ולעבודתה והם צריכים להיפרד.

מה יעלה בגורל היחסים של טס ודומיניק? האם האהבה תנצח?

מיהו אביה של טס? מה עלה בגורלו? למה אימה הסתירה את זהותו?

מה יעלה בגורל הנחלה? האם השלושה יצליחו למצוא את האוצר שיוכל להציל את הנחלה?

סיפור אופטימי, מלא תקווה ואמונה בכוחן המרפא של החברות והאהבה.

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

טס דלייני לא זכתה להכיר את אביה, ועם אמה, שמבלה את רוב זמנה בנסיעות בעולם, היא נפגשת רק לעתים רחוקות. היא התרגלה כבר מזמן להיות לבד ולהיות עצמאית. טוב לה ככה. עד שיום אחד מגיע למשרדה זר יפה תואר בשם דומיניק רוֹסי ומבשר לה שסבה, שאותו מעולם לא הכירה, נמצא בתרדמת והיא עתידה לרשת מחצית מנחלתו – בלה ויסטה בסונומה שבקליפורניה. את החצי השני תירש איזבל ג'והנסן, אחות למחצה שטס לא ידעה על קיומה.

אבל הנחלה נמצאת בקשיים כלכליים, ואם טס, דומיניק ואיזבל לא ימצאו פתרון ומהר, הבנק יעקל אותה. וכך מתחיל החיפוש של השלושה אחר אוצר נדיר שעשוי לספק פתרון למצב הביש. כשהם יצללו אל נבכי העבר דרך מסמכים ישנים, תצלומים מצהיבים, כספות מעלות אבק ואפילו מקפיאים שנזנחו, טס תמצא משפחה ואהבה שמעולם לא היו לה. היא תגלה כי לפעמים האוצר האמיתי מסתתר בקשרים שבין אנשים.

שדרת עצי התפוח הוא ספר שקשה להניח מהיד. הוא לוקח את הקוראים למסע מרגש ממחוז סונומה שטוף השמש של ימינו לברקלי של שנות השמונים ולדנמרק של ימי הכיבוש הנאצי.

סוזן ויגס היא סופרת אמריקאית מצליחה שספריה תורגמו ליותר מ-25 שפות והיו לרבי-מכר. שדרת עצי התפוח הוא ספרה החמישי הרואה אור בהוצאת הכורסא. קדמו לו הספרים מסע אל הלב, עץ משפחתי, המרחק בינך לביני ושיעורים בקסם אישי.

"ויגס, הידועה בספרות הנשים העמוקה והמרגשת שלה, כתבה עוד סיפור בעל איכויות אוניברסליות. סיפור הרקע של המחתרת הדנית, לצד המתכונים מהאזור הזה של העולם, הם תוספת נחמדה שמוסיפה עומק ואווירה לסיפורהּ של טס." – בוקליסט

תגובות

תגובות