רק עוד יום אחד

תמונה של הספר רק עוד יום אחד

מחבר: קריסטין הרמל, הוצאה לאור: הכורסא, תרגום: , מס' עמודים: 220.

הסקירה שלי:

ספר שונה מספריה הקודמים של קריסטין הרמל. ספר קצר עם מסר חשוב, לדעתי מתאים יותר לבני נוער אם כי את המסר החשוב כדאי לאמץ בכל גיל: חיו כל יום כאילו הוא היום האחרון, תהנו מכל רגע, תממשו את עצמכם, תאהבו ותהיו נאהבים כי חיים רק פעם אחת.

ג'יל היא אחות במחלקה האונקולוגית בבית חולים באטלנטה. היא בת 39, בודדה ובלי אהבה. אמה נפטרה והיחסים עם אביה מאד רחוקים. המשפחה שלה אלו הילדים המאושפזים במחלקה, הם כל חייה.

כשג'יל סובלת מכאבי ראש חוזרים, היא נבדקת אצל נוירולוג ומגלה כי יש לה גידול סרטני במוח ונותרו לה שבועות בודדים לחיות. ג'יל מספרת את הבשורה ללוגאן, החבר הכי קרוב אליה, ילד בן 10 שמאושפז במחלקה שאותו היא מאד אוהבת. לוגאן מגלה לה שיש עץ קסם בבית החולים. עץ ששתל אותו אביה של ילדה שנפטרה ואותו עץ יעזור לה לחיות את הימים שנותרו לה בצורה הכי טובה ושלמה. כל מה שעליה לעשות הוא לומר לעץ "רק עוד יום אחד" ואז העץ יאפשר לה לחיות שוב ושוב את אותו יום עד שתרגיש שהשיגה את הכי טוב שאפשר עבור סיטואציות שונות בחייה.

ג'יל לוקחת איתה עוד כמה ילדים מאושפזים וביחד הם יוצאים להגשים את המשאלות של כל אחד מהם. בחודשים שנותרו לה, ג'יל לומדת לנצל את החיים, להבין את משמעותם, להבין את חשיבות המשפחה ואפילו מצליחה למצוא אהבה.

הסוף לכאורה ידוע מראש אבל בכל זאת הוא מאד מפתיע ולי הוא העלה חיוך על השפתיים.

ספר חמוד שמעורר המון מחשבות על מהות החיים. קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

ג'יל קופר, אחות במחלקה האונקולוגית לילדים בבית חולים באטלנטה, מרגישה שחייה הם החמצה אחת גדולה. בגיל 39 היא עדיין לא חוותה מערכת יחסים זוגית ממושכת, אין לה משפחה משלה, יחסיה עם אביה מרוחקים וקרירים והיא סובלת מכאבי ראש חוזרים ונשנים שמתחילים להדאיג אותה. כשנוירולוג מבשר לה שמקור כאבי הראש הוא בגידול סרטני וכי נותרו לה רק עוד שבועות ספורים לחיות, ג'יל לא יודעת את נפשה. היחיד שמבין ללבה ומוצא לה נחמה הוא לוגאן – ילד בן 10 שמאושפז במחלקה האונקולוגית בה היא עובדת.

חברה הצעיר מחליט לחלוק איתה סוד שמשנה את חייה: יש עץ שיאפשר לה לחיות את אותו יום שוב ושוב עד שהיא תרגיש שלמה עם החיים שחיה. כך מתחיל מסע קסום ומרגש שמלמד את ג'יל על אהבה, חברות, משפחה ומשמעות החיים.

רק עוד יום אחד הוא ספרה הרביעי של קריסטין הרמל הרואה אור בעברית. קדמו לו רבי המכר המתיקות שבשכחה, החיים שנועדו לי וכשניפגש שנית, וכמו קודמיו, הוא מציע חווית קריאה סוחפת, רגישה ומרתקת.

תגובות

תגובות