קולו של ארצ'ר

תמונה של הספר קולו של ארצ'ר

מחבר: מיה שרידן, הוצאה לאור: הוצאת ספרים אהבות, תרגום: יונתן פרידמן, מס' עמודים: 322.

הסקירה שלי:

סיפור אהבה חמוד עם מסר חינוכי חשוב של קבלת השונה. יש בסיפור קטעי סקס ולכן לדעתי מתאים לנוער בוגר. נהניתי מהקריאה, ממליצה!

ברי פרסקוט עברה חוויה קשה ורודפים אותה סיוטים. היא מחליטה לנסוע לעיירה פליון בכדי לנוח קצת ולנסות להתאושש מהטראומה.

יום אחד כשהיא חוזרת מקניות והמצרכים נופלים לה, היא פוגשת בחור מוזר, עם מראה מוזנח שבא לעזרתה. הבחור לא מדבר. היא מודה לו והוא שותק והולך.

ברי שואלת עליו את השכנים ומתברר לה שזהו ארצ'ר, בחור בודד, יתום מהורים.  ארצ'ר גר לבדו בבית של דודו שנפטר מסרטן. השכנים מספרים לה שכולם מתרחקים ממנו כי הוא "משוגע" וכי הוא הפסיק לדבר מאז שעבר טראומה.

ברי מאד סקרנית לגבי סיפורו האישי של ארצ'ר יפה התואר עם העיניים הטובות והיא מחליטה לנסות להתיידד איתו. לאט לאט היא מתקרבת אליו, הם מתקשרים בשפת הסימנים שברי למדה בעברה. ברי חושפת בפניו את סודותיה והוא משתף אותה בעברו. ביחד הם עוזרים אחד לשנייה להתגבר על הקשיים מהעבר ולהתחיל לחיות חיים חדשים מלאי אהבה ושמחה.

הם מקשיבים זה לזה, תומכים, עוזרים וכמובן מתאהבים. החיים שלהם ביחד מלאים עליות ומורדות אבל הם לומדים שלאהבה יש כוחות ריפוי יוצאי דופן.

זהו סיפור אהבה יפה ומרגש אך יש בספר קטעי סקס לא מעטים שלדעתי היו מפורטים מדי ולזה פחות התחברתי.

הספר לא חף מטעויות הגהה דבר שלי אישית בדרך כלל מאד מפריע אבל הסיפור זורם וקולח כך שזה בהחלט נסלח.

הספר מלמד שצריך להתייחס לכל אחד כאדם, לפנימיות שלו ולא לשפוט על פי מראה חיצוני או מגבלה פיזית.

אם בא לכם סיפור חמוד, קולח וזורם, ממליצה לקרוא!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

כשברי פרסקוט מגיעה לעיירה הישנונית פיליון, השוכנת על שפת אגם במדינת מיין, היא מקווה, כנגד כל הסיכויים, למצוא שם את השלווה לה היא נזקקת.
ארצ’ר הייל הוא מתבודד. הוא נוצר בתוכו זכרונות קשים אותם אינו חולק עם איש, חי את חייו כבלתי נראה וכבלתי נשמע.
כבר ביום הראשון של ברי בביתה החדש, נקשרים חייה בחייו של ארצ’ר, ודבר לא יהיה עוד כשהיה.
‘קולו של ארצ’ר’ הוא סיפורה של אישה הכבולה לזיכרון של לילה איום ושל גבר שאהבתו היא המפתח לשחרורה. וסיפורו של גבר דומם החי בכאב מתמיד והאישה שעוזרת לו למצוא את קולו.

ספריה של מיה שרידן נוגעים בכאבים ובשמחות של כולנו. היא כותבת בעומק וברגישות על גיבורים לא מושלמים שקל להזדהות איתם ולהתאהב בהם על אף, ואולי דווקא בגין, החולשות והשריטות אותן היא מיטיבה כל כך לתאר.
הספרים שלה מרוממים את הנפש, מרחיבים את הלב ואינם עוזבים גם ימים רבים לאחר שהקריאה הסתיימה.

“‘קולו של ארצ’ר’ הוא מהסיפורים שהצליחו לגעת לי עמוק בלב, מהסיפורים המיוחדים ביותר שקראתי. היכולת של מיה שרידן דרך כתיבתה, לייצר רגשות עזים ודמיון חד כל כך, שובה את הקוראים. זהו סיפור יפהפה על הישרדות ועל כח הריפוי שבאהבה. אני קוראת לכולם לקרוא את הספר!!!…” Aestes Book Blog.

מיה שרידן, היא סופרת רבי מכר של ה – NY Times, USA Today, ושל ה – Wall Street Journal.
התשוקה שלה מכוונת לסיפורי אהבה בין אנשים שנועדו לחיות יחד.

תגובות

תגובות