צעדים קטנים של אהבה

תמונה של הספר צעדים קטנים של אהבה

מחבר: קתרין סנטר, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: דנה טל, מס' עמודים: 384.

הסקירה שלי:

סיפור אהבה רומנטי, מרגש ומלא תקווה. ספר שכייף לקרוא אחרי ספרים כבדים ולהעביר איתו כמה שעות של הנאה. הוא זורם, קליל, הומוריסטי ומתוק.

המסר של הספר הוא שהחיים מלאי עליות וירידות, יש רגעים שמחים ורגעים קשים. צריך לשאוף למצות את החיים בכל רגע ולמצוא רגעי אושר גם ברגעים הקשים.

אהבתי את הסוף המרגש כמו שהגיבורה אומרת: "יש סופים שמחים מכל מיני סוגים".

ממליצה בחום! נהניתי מכל רגע.

 

מרגרט מאושרת בחלקה. היא מאורסת לאהוב ליבה והיא התקבלה לעבודה שהיא מאד רצתה כבר הרבה זמן.

בן זוגה מכין לה הפתעה מסוכנת, היא מהססת אבל לבסוף נענית לו וברגע אחד קורה משהו מטלטל וכל חייה מתהפכים.

מרגרט מתאשפזת בבית חולים ומנסה לעכל את הטראומה ולהבין שחייה כנראה כבר לא יהיו כמו שתכננה. היא צריכה לעבור שיקום ארוך וקשה.

בנוסף, הארוס שלה ממעט לבקר אותה כי הוא מרגיש אשם במה שקרה, הוא מידרדר לשתייה ומרחם על עצמו.

לפתע אחותה מגיעה לעזור לה לאחר שנעלמה לשלוש שנים ולא הייתה איתה בקשר בכלל. מרגרט מתנגדת מתוך כעס על ההיעלמות אבל לאט לאט מכניסה שוב את אחותה לחייה.

בבית החולים מצמידים לה את איאן הפיזיוטרפיסט הקשוח והמסתורי שממעט לדבר אבל לא נותן לה לוותר לעצמה ולשקוע בדיכאון. כרגע הוא היחיד שנותן לה תקווה ומאמין שעם עבודה קשה היא תוכל להצליח. איאן הוא היחיד שבפניו מרגרט פותחת את ליבה וחושפת את מחשבותיה וקשייה.

השיקום של מרגרט מאד לא פשוט ומלווה בעליות וירידות. גם בחיים המשפחתיים היא עוברת משברים לא קלים. היא מגלה סוד על אמה ומתלבטת בקשר להמשך החיים עם ארוסה המאכזב.

במקביל מרגרט מפתחת רגשות כלפי הפיזיוטרפיסט החתיך אבל גם הקשר הזה מתפוצץ לה בפנים. גם כאן היא תחווה רגעי אושר וציפייה מול אכזבות ונפילות.

מה יעלה בגורל האירוסים של מרגרט? מה הסוד שהיא תגלה על אימה ואביה? האם היא תצליח להשתקם ולחזור לחייה הקודמים? מה יעלה בגורל סיפור האהבה בינה לבין הפיזיוטרפיסט? מיהו ומה הוא מסתיר?

תקראו ותגלו.

סיפור אופטימי על התמודדות עם קשיים ועל אהבה וכוחה לרפא את הנפש. הסיפור מוכיח כי האהבה יכולה לצוץ גם במקומות הכי לא צפויים.

החיים רצופי אתגרים, אסור לוותר כשקשה, צריך לא לפחד לנסות וגם אם נכשלים, לנסות שוב. המאמץ משתלם גם אם לא מגיעים בסוף לחיים מושלמים.

אסיים בכמה ציטוטים שאהבתי ומסכמים את מהות החיים:

"לא תמיד החיים הנפלאים שרציתם יהיו בדיוק כמו שתכננתם אבל אתם צריכים לחיות את החיים שלכם… לשאוב שמחה מתוך הקושי. לאזן את הסבל עם צחוק, חיבוקים, אוכל טעים".

"זה מה שאנחנו יכולים לעשות: לשאת את הצער כשאנחנו צריכים ולהתענג עד הסוף על השמחה כשאנחנו יכולים. החיים תמיד, אבל תמיד מורכבים משניהם."

 

קריאה מהנה!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

סיפור אהבה בלתי-נשכח על מציאת אושר ברגעים החשוכים ביותר

מרגרט ג'ייקובסן עומדת על ספו של העתיד הזוהר שהשקיעה כל כך הרבה עבודה קשה על מנת להשיגו: עבודת חלומות, ארוס שהיא מעריצה והבטחה לחיים מושלמים ממש מעבר לפינה. אלא שאז, ביום שהיה אמור להיות המאושר בחייה, כל מה שהתאמצה בשבילו נלקח ממנה בפתאומיות ברגע אחד מטלטל וטראומתי.

בזמן אשפוזה בבית החולים מרגרט מרגרט מנסה לעכל את ההבנה שדבר לא יחזור לקדמותו. היא מוכרחה להתמודד עם המציאות החדשה: עם ארוסה צ'יפ שמתבוסס ברחמים עצמיים ומצפה שתסלח לו על טעויותיו; עם אחותה קיט שמופיעה פתאום לאחר שלוש שנים; ועם איאן, הפיזיותרפיסט שלה, שלא מרשה לה לשקוע בתבוסתנות ורואה אותה כפי שאף אחד לא ראה אותה בעבר.

אט-אט מתחוור למרגרט שלפעמים הדבר האחרון שאת רוצה הוא הדבר היחיד שאת צריכה, שלפעמים את רק זקוקה למישהו שיתפוס אותך כשאת נופלת ושלפעמים האהבה יכולה לצוץ במקומות הכי בלתי-צפויים.

"צעדים קטנים של אהבה" הוא סיפור מרגש ומלא תקווה, אך גם מהנה מאוד ומצחיק עד דמעות. זהו רומן חכם ומלא כנות, רכות ואומץ.

קתרין סנטר מתגוררת ביוסטון שבמדינת טקסס יחד עם בעל כיפי, שני ילדים מתוקים וכלב צמרירי אך קשוח.

"קתרין סנטר כותבת על התרסקות, התבגרות ומציאת אהבה יותר טוב מכולם"
ברנה בראון

"דוגמה נפלאה לסיפור על קבלה ועל החלמה, חגיגה של משפחתיות"
USA TODAY

 

תגובות

תגובות