צורתה של משפחה

תמונה של הספר צורתה של משפחה

מחבר: שיפי סומאיה גוודה, הוצאה לאור: כתר ספרים, תרגום: אורית הראל, מס' עמודים: 357.

הסקירה שלי:

ספר מרגש על משפחה נורמטיבית, הורים אוהבים ושני ילדים, שחוותה טרגדיה ולאט לאט מתפרקת.

כל אחד מבני המשפחה מתמודד בצורה אחרת ומנסה למצוא את הדרך לשקם את חייו.

הסיפור מדגיש את כוחה החזק והמרפא של המשפחה. הוא דן בנושאים כמו התמודדות עם אובדן, רגשות אשמה, היכולת לשחרר ויש בו המון תקווה.

ממליצה בחום!

 

קרינה גדלה במשפחה אמריקאית מאושרת להורים קרייריסטים מצליחים. יום אחד כשהיא הייתה בת שלוש עשרה, היא אמורה הייתה להשגיח על אחיה הקטן בן השמונה אבל ברגע אחד של חוסר תשומת לב מצידה, הוא נכנס לבריכה שבחצר וטבע. (זה לא ספויילר, כתוב בגב הספר).

מאותו יום, התהפכו חיי המשפחה. כל אחד מתמודד עם הטרגדיה בדרך ייחודית משלו. האב שוקע בעבודתו כבנקאי בחברת השקעות, האם חוזרת לשורשיה ההודיים ומתמקדת בטקסים רוחניים והשניים לאט לאט מתרחקים זה מזה למרות האהבה הגדולה שיש ביניהם.

קרינה נותרת לבדה מלאת רגשות אשם על חוסר הזהירות שלה. היא רוצה להתרחק מהכול והיא נרשמת ללימודים באוניברסיטה ומקווה לצאת לדרך חדשה. קרינה מכירה חברים חדשים ואפילו מוצאת אהבה. אבל כשהעתיד נראה ורוד, הכל מתמוטט לה שוב ובעקבות כך היא נאלצת לחזור ולהתמודד עם העבר הקשה כדי לשחרר את רגשות האשמה שלה ובאמת לצאת לחיים חדשים.

קרינה מגלה סודות שהוריה הסתירו ממנה ונעמדת מולם כדי לשמוע, להבין ונסות להתמודד עם הגילויים החדשים.

איך יתמודד כל אחד מבני המשפחה? האם יצליחו להתגבר ולהמשיך בחייהם כל אחד לחוד? מה יהיה גורל המשפחה? תקראו ותגלו.

ההתחלה זורמת מאד, עצובה וגרמה לי להזיל דמעות, ההמשך קצת פחות זרם לי אבל לקראת הסוף שוב צבר תאוצה עד הסיום האופטימי והמלא תקווה.

 

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

ילדותה של קָרינה אוֹלָנדֶר עברה עליה בחיק משפחה שנראתה כמו התגשמות החלום האמריקני: הורים בעלי קריירות מבטיחות, שני ילדים מוכשרים ובית רחב ידיים בקליפורניה. אבל יום אחד, כאשר הייתה קרינה בת 13, היא הייתה אמורה להשגיח על פְּרֶם אחיה בן השמונה, אך ברגע של הסחת דעת פראם טובע בבריכה, וכעת כאילו נשמטה הקרקע מתחת רגליהם של בני המשפחה.

כל אחד מבני משפחת אולנדר מנסה להתמודד עם תוצאות הטרגדיה בדרכו שלו. האב קית', בנקאי שאפתן שגדל במשפחה מהמעמד הבינוני, שוקע בעבודתו התובענית. גָ'איָה, האם, בתם המשכילה של זוג דיפלומטים הודים, חוזרת לשורשיה הרוחניים שנטשה עם השנים. הם מתרחקים זה מזה, עיוורים לכאבה של קרינה בתם המתבגרת המסתגרת באבלה, קורסת תחת תחושת אשמה שאינה מרפה. בתקווה למצוא התחלה חדשה, קרינה מתחילה ללמוד באוניברסיטה ומנסה לשקם את עצמה. היא מוצאת חברים חדשים ועבודה שהיא אוהבת, אבל דווקא כשנראה שהכול מסתדר, היא נקלעת למערבולות של יחסים שמחזירות אותה אל הטראומה שכל כך התאמצה לשכוח. וכעת היא והוריה נאלצים לעמוד פנים אל פנים מול הסודות שהסתירו ומחירן של בחירותיהם.

צורתה של משפחה הוא דיוקן אינטימי המשרטט במבט עדין ומלא חמלה את כוחה המרפא של המשפחה, בכל הרכב ובכל זמן.

שילְפּי סוֹמאיה גַוודה היא מחברת רבי־המכר 'הבת הסודית' ו'הבן המושלם', שיצאׂ לאור בעברית בהוצאת כתר.

תגובות

תגובות