פריטת מיתרי הלב

תמונה של הספר פריטת מיתרי הלב

מחבר: הייזל פריור, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: אביגיל בורשטיין, מס' עמודים: 317.

הסקירה שלי:

איזה ספר מתוק! כל כך נהניתי מהקריאה, פשוט תענוג!

בהתחלה חשבתי שמדובר בספר נוער אבל עם התקדמות הקריאה נשאבתי חזק וממש לא יכולתי להניח מהיד. הספר מספק כמה שעות של בריחה לעולם מלא בתום, רומנטיקה וחברות יוצאת דופן.

ממליצה בחום!

אלי נשואה לקלייב, היא עקרת בית והיא חושבת שהיא מאושרת. הם גרים במקום מקסים עם גבעות ירוקות ונחל זורם, מקום אידיאלי בשבילה לכתוב שירים.

יום אחד אלי מטיילת ומגיעה לאסם שמלא בנבלים. היא פוגשת שם את דן, בחור יפהפה, ילדותי ותמים, שגר לבדו ובונה נבלים להנאתו.

לדן יש בעיה בהבנת סיטואציות חברתיות. הוא לא יכול לתפקד ברעש ולא אוהב חברת אנשים אבל הוא בחור רגיש מאד וטוב לב ואי אפשר שלא להתאהב בו.

אלי מוקסמת מהנבלים ומדן והוא מוקסם ממנה ובמיוחד מגרבי הדובדבן שלרגליה. הם מתחילים לדבר ודן, שחושב שאלי עצובה, מעניק לה מתנה נבל יפהפה שבנה.

מרגע הענקת הנבל, כל עולמם של השניים, ביחד ולחוד, משתנה לחלוטין. אותו מעשה תמים שנובע כולו מאהבה ואכפתיות מטלטל את חייהם.

בעלה של אלי לא מקבל יפה את הרעיון שאשתו קיבלה מתנה מגבר זר ומתחיל לחשוד. הוא מכריח אותה להחזיר את הנבל אבל אלי, שהתאהבה בנבל ממבט ראשון, מחליטה ללמוד לנגן אצל חברה של דן מבלי לספר זאת לבעלה. אלי מגלה שיש חילוקי דעות רבים בינה לבין בעלה, לא רק בקשר לנבל, והיחסים ביניהם ידעו הרבה עליות ומורדות לאורך כל הסיפור.

במקביל, אלי ממשיכה להיפגש עם דן, היא באה לביתו להתאמן בנגינה. הם משוחחים הרבה ולאט לאט מתפתחת ביניהם ידידות חזקה. הם חושפים את הסודות שלהם אחד בפני השנייה ומתקרבים מאד.

אלי מגלה שהמורה לנגינה היא חברה של דן, כך הוא מספר לה,  ובזכות סקרנותה לגבי עברו של דן, היא עוקבת אחרי המורה וחושפת סוד גדול שיפתיע מאד גם את דן בעצמו. בהמשך אלי תצטרך לעשות חושבים באשר ליחסיה עם בעלה לאחר מספר תקריות שיערערו אותה. היא מנסה להבין האם זה הבעל שייחלה לו והאם היא באמת מאושרת איתו.

המשולש זה, אלי בעלה ודן, יכניס את השלושה לחיים מאתגרים, מלאי סודות וקשיים אפילו עד כדי סכנת חיים.

מה יעלה בגורלם של השלושה? אילו סודות יתגלו?

תקראו ותגלו. אהבתי מאד את הסוף הטוב, המרגש והאופטימי.

קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

פריטת מיתרי הלב הוא אסקפיזם מרומם נפש, רענן ומתוק (הוושינגטון פוסט)

אלי מאושרת. בערך. היא מתגוררת עם בעלה קלייב ואוהבת לטייל בגבעות המוריקות, להקשיב לפכפוך יובלי הנחל, לחלום ולכתוב שירים.
גם דן מאושר. הוא גר לבדו באסם ובונה נבלים יפהפיים. פטור משיחות מבלבלות עם אנשים, הוא בטוח למדי שזה כל מה שהוא רוצה לעשות. לתמיד.
אבל יום אחד אלי מגיעה במקרה לאסם של דן. היא מוקסמת מהנבלים שהוא בונה, הוא מוקסם מגרביה — בצבע הדובדבן. הם משוחחים ולדן נדמה שהיא קצת עצובה, אז הוא נותן לה מתנה: נבל. גם הוא וגם היא לא יכולים להעלות על דעתם שמעשה הנדיבות הזה יוביל אותם בנתיב של ידידות אמיצה, סודות שנחשפים, סכנות של ממש, ואפילו אהבת אמת.

הייזל פריור היא נגנית נבל המתגוררת, כמו גיבורי הספר, באקסמור, אנגליה. במקור מאוקספורד, היא התאהבה בנבל בעודה תלמידה. "פריטת מיתרי הלב" הוא ספרה הראשון.

תגובות

תגובות