פינלי דונובן מחסלת

תמונה של הספר פינלי דונובן מחסלת

מחבר: אל קוזימנו, הוצאה לאור: כנרת זמורה דביר, תרגום: קטיה בנוביץ', מס' עמודים: 320.

הסקירה שלי:

איזה ספר חמוד! ממש ניקוי ראש מרענן. הספר זורם, מצחיק, שנון ומלא הפתעות. נהניתי מכל רגע גם אם הסיפור בלתי הגיוני במציאות, ממליצה בחום!

פינלי דונובן היא גרושה טרייה עם שני ילדים. היא חיה תחת לחץ ובאי סדר גדול. היא לא משתלטת על הילדים שעושים שטויות כמו לשים דבק על הראש. הגרוש שלה פיטר את המטפלת בלי להודיע לה והיא מנסה לעמוד במשימה שהתחייבה אליה ולכתוב ספר מתח כדי שיהיה לה כסף לשלם חשבונות חשמל ושבעזרתו תוכל לשכור עורך דין שיעזור לה להילחם מול הגרוש שלה ולהשאיר את הילדים בחזקתה.

יום אחד כשהיא בפגישה עם הסוכנת שלה לגבי כתיבת הספר, מישהי שיושבת לידה במסעדה שומעת חלק מהשיחה בקשר לעלילה ומסיקה שפינלי היא רוצחת שכירה. מאותו רגע פינלי הולכת ומסתבכת.

האישה משאירה לפינלי פתק ובו משימה לחיסול בעלה האכזר תמורת שכר נאה ומפתה.

פינלי בהלם, היא מנסה להסביר שהיא לא רוצחת וחלה טעות אבל כשמצטרפת אליה המטפלת ורו שפוטרה, היא לוקחת יוזמה ומכאן דבר גורר דבר ואי אפשר לעצור את ההתרחשויות.

תוך זמן קצר שמה הטוב של פינלי מופץ והיא מקבלת עוד הצעות לחיסול ומגלה שחיי הפשע במציאות הרבה יותר מורכבים ממה שדמיינה כשכתבה את הספרים.

אהבתי מאד את דמותה של ורו, היא בחורה מקסימה, פלפלית ומצחיקה שהכסף מאד קורץ לה. היא ממנה את עצמה ליועצת של ורו והעצות שלה רק הולכות ומסבכות את שתיהן עד שפינלי מוצאת את עצמה מעורבת בחקירה בגין רצח.

בתוך כל הכאוס הזה פינלי מכירה שני גברים ומוצאת את עצמה מתלבטת בין הברמן החתיך לבין השוטר החד והחכם שמשתף אותה בפרטי החקירה וצריכה להחליט מי יותר מתאים לה.

מה יהיה בסוף? האם פינלי תתפתה לכסף ותהפוך לרוצחת? האם היא תצליח לצאת מהתסבוכת?

במי תבחר פינלי להמשך הקשר?

תקראו ותגלו.

זהו ספר ראשון בסדרה ואני כבר מחכה לספר השני. קריאה מהנה!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

פינלי דונובן ממש על זה! או שלא…
החיים שלה בכאוס מוחלט. היא גרושה טרייה, אמא לשניים, הבוקר היא נאלצה לשלוח את בת הארבע לגן עם שיער מודבק לראש במסקינג טייפ (אחרי תקרית מספריים מצערת); בעלה לשעבר בדיוק פיטר את המטפלת (בלי שטרח לעדכן אותה בזה); ואם היא רק הייתה מצליחה להתקדם בכתיבת ספר המתח שהתחייבה עליו חוזית, היה לה אולי כסף לשלם את חשבון החשמל ולשכור עו"ד ראוי לענייני גירושים…
כשעוברת אורח שומעת דיון בין פינלי לסוכנת שלה על פרטי הספר הבא, היא טועה לחשוב שפינלי היא רוצחת שכירה. לפינלי לא ברור איך, אבל עד מהרה היא מוצאת את עצמה שקועה בחוזה חיסול של בעל בעייתי. אמנם מדובר בעבודה ששכר נאה בצידה, אבל היא מגלה שהפשע בחיים האמיתיים הוא הרבה יותר מסובך ומלוכלך מהמומחיות שפיתחה עד היום על הנייר. כך מוצאת את עצמה פינלי בלב חקירת רצח, ובתווך בין ברמן שובה לב לבין שוטר חד אבחנה ועז מבט.

ספר מצחיק ושנון להפליא, המתאר באהבה ובחמלה גדולה את התסכולים והמאבקים שחווה כל אמא, בשגרת יום־יום שמאפילה על כל תרחיש רצח אפל.
פינלי דונובן מחסלת מאת אֶל קוֹזימנוֹ הוא הראשון בסדרה חדשה ועטורת פרסים, שכיכבה ומככבת בראש רשימות רבי המכר.

"תענוג!"   פיפל
"משעשע… אבסורדי להפליא… קוזימנו משתוללת כמו כותב קומיקס מיומן."   פבלישרס וויקלי
"מותח, מצחיק… עוד, בבקשה!"   קירקוס רוויו

תגובות

תגובות