עם הנהר הביתה

תמונה של הספר עם הנהר הביתה

מחבר: האנה ריצ'ל, הוצאה לאור: תכלת הוצאה לאור, תרגום: דורית בריל-פולק, מס' עמודים: 332.

הסקירה שלי:

ספר מהנה, קליל וזורם על משפחה מלאת סודות. ההתחלה הייתה לי קצת איטית אבל בהמשך הסיפור תפס תאוצה ולאט לאט נחשפו גילויים מפתיעים עד לסוף המרגש שהשאיר אותי מלאת תקווה ואופטימיות.

המסר של הסיפור: "במקום שבו יש אהבה – יש גם תקווה".

ממליצה בחום!

מרגו גרה הרחק ממשפחתה במקום שאליו ברחה לאחר אירוע טראומתי שחוותה כשהייתה נערה.

עכשיו אחותה לוסי מתחתנת והיא מבקשת ממרגו שתגיע לחגוג איתה את שמחתה.

מרגו יודעת שאין לה ברירה, היא צריכה לחזור אל בית ילדותה היפה שבכפר ולהתמודד שוב עם הזיכרונות הקשים אותם ניסתה להדחיק כל חייה.

הכי היא חוששת לחזור אל חדר העבודה של אמה הסופרת, החדר שבו קרה אותו אירוע נוראי ששינה את חייה וגרם לה לברוח רחוק ממשפחתה. אירוע שבעקבותיו נוצר קרע גדול בעיקר ביחסיה עם אמה ושהסיבה להתרחשותו נותרה לא פתורה ביניהן עד היום.

כשמרגו חוזרת לבית ילדותה ופוגשת את אביה, אמה ואחיותיה, היא מגלה שגם לכל אחד מהם יש חיים לא פשוטים, התמודדויות מאתגרות, רגעי כאב והרבה סודות.

היא פוגשת את אחותה לוסי שאמנם מאושרת כי היא מתחתנת אבל מסתירה סוד גדול שיטלטל את כל המשפחה, את אחותה איבש מגלה שבעלה מסתיר סוד שמאיים על נישואיהם, את אביה שהתאהב בשכנה, עזב את אמה ועבר לגור עם אהבת חייו החדשה ואת אמה שהייתה עסוקה בקריירה שלה יותר מדי ולא הייתה שם בשביל בעלה ובנותיה כשנזקקו לה, שנותרה עכשיו בודדה ושבורת לב ועדיין מאוהבת בבעלה לשעבר.

מהו הסוד שמרגו מסתירה? מה קרה לה באותו חדר שגרם לה לברוח לגור הרחק ממשפחתה? מהו הסוד המטלטל שאחותה תגלה למשפחה לקראת חתונתה? איך המשפחה תתמודד עם הסודות והגילויים?

תקראו ותגלו!

סיפור על סודות, בגידה, התמודדויות, אובדן וכאב ועל אהבה ותקווה.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

מרגו חייבת לחזור הביתה. לפחות לשבוע אחד. ההודעה מלוסי אינה מאפשרת לה לברוח עוד. אחותה מתחתנת. אם תרצה ואם לא, עליה להיות שם.

מה קרה שם, בבית היפה שבכפר הקטן, שגרם למרגו לברוח רחוק כל כך בלי להביט לאחור? כיצד הפכו המטע והנהר שמתפתל בשוליו, הפרחים, הריחות והטבע הנהדר של הכפר, למלכודת טובענית של זיכרונות רעים? מה קרה שם, בחדר העבודה של אמה, שלא אִפשר לה להמשיך לחיות חיים שלמים אחריו?

מרגו שבה לבית ילדותה, אל לוסי האהובה המסתירה סוד גדול, אל אחותה הגדולה איב שהקרקע בוערת תחת רגליה, לאמה שהכאב מפלח את לבה ולאביה שברח לזרועותיה של אישה אחרת.

זהו שבוע שאף בן משפחה לא ישכח, שבוע שיציף סיפורים וסודות, אהבה ובגידה, חיים ומוות. שבוע שבסופו אפשר יהיה, לרגע, לחזור באמת עם הנהר הביתה.

עם הנהר הביתה מאת האנה ריצ'ל היה לרב מכר ענק בבריטניה ותורגם לשפות רבות. דמויותיו ילוו אתכם גם זמן רב אחרי שתסיימו את קריאתו.

תגובות

תגובות