סלט בגיגית

תמונה של הספר

מחבר: סיגל אלגרנטי, הוצאה לאור: מטר, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 303.

הסקירה שלי:

רומן ביכורים מרגש שמתרחש בשנות השמונים בחולון. הסיפור מסופר על ידי רותי, נערה בגיל ההתבגרות.

רותי היא נערה ביישנית, היא גרה עם אמה. אביה נהרג במלחמה. היחסים ביניהן מאד קרובים ואמה מרעיפה עלי פינוק ואהבה אבל למרות הכל רותי לא מספרת לה על בעיות בבית הספר.

היא משתפת בבעיותיה את הבנות של אחותו של אביה שהיא מרבה לבלות איתן בחופשות.

אחותה של האם, יונה, נשואה לראובן, גרוש עם ילד מנישואים קודמים ולהם ילד משותף, מיכאל. הנישואים מגיעים לפיצוץ, יונה עוברת משבר נפשי ונלקחת לבית הבראה. ראובן בורח לחו"ל עם בנו מנישואיו הראשונים ומיכאל, הבן שלהם, עובר לגור עם רותי ואמה.

מיכאל הוא נער רגיש, שקט ומאד בוגר לגילו. מיכאל הוא האח שרותי תמיד רצתה.

רותי ואמה מתאהבות במיכאל ונראה כאילו הוא איתן מאז ומתמיד. מיכאל הופך לחבר נפש של רותי.

ואז יום אחד, מגיעה אליהם אחותו של ראובן ובפיה בשורה שמאיימת לפגום באידיליה המשפחתית של משפחתם החדשה, רותי, אמה ומיכאל.

מה יחליט מיכאל ומה יעלה בגורל המשפחה? תקראו ותגלו. מחכות עוד התפתחויות בהמשך.

זהו סיפור מרגש מאד על משפחה שנקלעה לצרה, על יחסים בין הורים וילדים, על נאמנות במשפחה, הקרבה, יחסים בין אחים, בני דודים, שמוכיח שוב כי אין תחליף למשפחה.

היחסים הקרובים בין האחים מעוררים הערצה, הדאגה אחד לשני, ההקרבה, המסירות זה לזה והעזרה בעת צרה, ככה בדיוק צריכה לתפקד משפחה.

התענגתי על התיאורים והחוויות של שנות השמונים שעוררו בי נוסטלגיה לתקופה הפשוטה של אז שבה לא היו מחשבים ופלאפונים ולמרות הכל הסתדרנו יפה מאד.

אהבתי מאד את הסוף המרגש, מה שצריך לקרות קורה.

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

סלט בגיגית הוא סיפור התבגרות מרגש שמתרחש בעיר סמוכה לים. רותי הגיבורה שלו היא ילדה מופנמת על סף גיל ההתבגרות שמיטיבה להקשיב ללב אהוביה. ציונה אמה, היא אלמנת מלחמה יפהפיה ותוססת שעוטפת את בתה באהבה סמיכה. הקרבה בין השתיים עמוקה ובכל זאת רותי מסתירה מציונה סוד כואב. אל שגרת הבית הנינוחה נכנס מיכאל, אחיין של ציונה, נער רגיש ובוגר שחווה בעצמו משבר משפחתי קשה. בתבונתו מצליח מיכאל למצוא את הנתיב ללבן ולשזור את גורלו בגורלן. אך האם האחווה תגבר ותנצח את הקשיים שבדרך? האם האהבה תרפא את הפצעים?

סלט בגיגית הוא רומן הביכורים של סיגל אלגרנטי. בהומור דק וברגישות רבה היא מיטיבה לארוג סיפור משפחתי עסיסי ומרתק, שמחייה את שנות השמונים התמימות. מתוכו עולים ניחוחות משכרים של אחווה משפחתית, אומץ, אחריות ואהבה ללא תנאי, ערכים שחרותים בלב גיבורי הסיפור.

סיגל אלגרנטי, ילידת 73, אימא לילדה בהורות משותפת. בעלת תואר ראשון במתמטיקה.

סלט בגיגית הוא ספר הביכורים שלה.

תגובות

תגובות