סודו של הבעל

תמונה של הספר

מחבר: ליאן מוריארטי, הוצאה לאור: כנרת זמורה דביר, תרגום: תמרה אבנר, מס' עמודים: 414.

הסקירה שלי:

ספר חמוד וקליל, מלא תהפוכות, סוחף, ממליצה בחום!

 על הכריכה כתוב "אם היית מוצאת מעטפה שעליה כתוב בכתב ידו של בעלך, לפתוח רק במקרה של מותי, האם היית פותחת?" ואכן, מכתב אחד יכול לטלטל את החיים ברגע.

 בספר ישנן שלוש גיבורות:

 ססיליה – אשת עסקים מצליחה, נשואה לגבר חתיך וטוב לב, אמא מסורה לשלוש בנות. היא פעילה חברתית, לכאורה חייה מושלמים. יום אחד היא מגלה מעטפה שנכתבה ע"י בעלה ועליה מצויין "לפתוח רק בעת מותי". היא מתלבטת אם לפתוח אותה ומה יכול להיות הסוד שבעלה מסתיר ממנה. (בגידה או פדופיליה).

 רייצ'ל – בתה נרצחה בהיותה נערה. הרוצח לא נמצא עד היום. גם בעלה נפטר ועד היום היא מתאבלת ומדמיינת את בתה כיום, אילו לא היתה נרצחת. חשיפת סודו של בעלה של ססליה תטלטל גם את חייה של רייצ'ל.

 טס – נשואה ואמא לבן, מנהלת עסק פרסום עם בעלה ובת דודתה שהינה גם החברה הכי טובה שלה. גם לבעלה יש סוד שהסתיר ממנה. יום אחד הוא מודיע לה שהוא ובת דודתה מאוהבים. גם חייה של טס מתהפכים והיא עוברת לגור עם אמה. שם היא פוגשת באקס שלה שקשור בעקיפין גם לסיפור של שתי הגיבורות האחרות.

 לכאורה, שלוש דמויות שאין ביניהן קשר. אבל לאט לאט מתברר הקשר ביניהן, יד הגורל גורמת להן להיפגש פיזית ומכאן הספר נהיה מרתק. אני הופתעתי מאד מהסוד, הוא ממש בלתי צפוי.

 הסיפור מזכיר טלנובלה אמריקאית, נראה לי שבעיקר נשים יתחברו אליו. הספר מדבר על אהבות, בגידות, שקרים, סודות ומסתיים בהבנה שישנם הרבה נתיבים אפשריים בחיים שלכאורה יכולנו לבחור בהם אבל אנו לא מודעים לכל האפשרויות ומובלים ע"י הגורל ושלכל אחד ישנם סודות שאולי עדיף שיישארו עימו לנצח.

 ספר כייפי, ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

הגיע לראש רשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס כשבועיים מיום הוצאתו לאור בארה"ב, ושהה שם יותר משנה. מכר יותר משני מיליון עותקים בכל העולם, ויראה אור ביותר מ-35 מדינות.
אם היית מוצאת מעטפה שעליה כתוב בכתב ידו של בעלך,
לפתוח רק במקרה של מותי,
האם היית פותחת?

לסליה פיצפטריק יש חיים מושלמים. היא אשת עסקים מצליחה, אמא מסורה ורעיה אוהבת של גבר מקסים. ביתה נקי ומצוחצח מהמרתף עד עליית הגג, ובארונותיו המסודרים אין מקום לשלדים.
עד היום שבו היא מגלה באקראי מעטפה עליה כתוב בכתב ידו של בעלה, "נא לפתוח רק במקרה של מותי." מה יכול לגרום לבעלה לכתוב מכתב שכזה? ואיזה סוד הוא מסתיר מפניה?
גם לטס נדמה שהיא מכירה את בעלה, עד הערב שבו הוא ובת דודתה פליסיטי מבשרים לה שהם מאוהבים. זה בזה.
יותר מעשרים שנה אחרי מות בתה, רייצ'ל קרואלי עדיין מתאבלת. אבל גם חייה עומדים להשתנות כתוצאה מהטלטלה הנוראה שתעורר חשיפת סודו של הבעל.

תגובות

תגובות