סודות בית השמפניה

תמונה של הספר סודות בית השמפניה

מחבר: קריסטין הרמל, הוצאה לאור: הכורסא הוצאה לאור, תרגום: ניצה פלד, מס' עמודים: 374.

הסקירה שלי:

ספר מקסים שמבוסס על חייהם של תושבי חבל שמפאן בצרפת בזמן מלחמת העולם השנייה. סיפור על האומץ של התושבים לעמוד מול הנאצים ולנקוט פעולות התנגדות מסכנות חיים על מנת לשתף פעולה עם בעלות הברית נגד הגרמנים ולהציל חיי אדם.

זהו סיפור על ההשפעה של החלטה גורלית אחת פזיזה על העתיד של חיים שלמים של מספר אנשים.

סיפור מטלטל ומרגש עם המון תקווה, נהניתי מכל רגע ואני כמובן ממליצה בחום!

 

הסיפור מתרחש בשתי תקופות במקביל, הוא נע בין אמריקה בהווה, ניו יורק שנת 2019, לבין חבל שמפאן העשיר בכרמים יפהפיים בתקופת מלחמת העולם השנייה, שנת 1940.

ליב גרה בניו יורק, היא אישה בודדה ומיואשת. בעלה עזב אותה לטובת בחורה צעירה והיא נושקת לגיל הארבעים, בלי עבודה מסודרת ובלי ילדים. יום אחד סבתה בת התשעים ותשע מודיעה לה שהן טסות ביחד לפריז כי יש סוד גדול מעברה שהגיע הזמן לגלותו לנכדתה.

מכאן הסיפור עובד לחבל שמפאן לשנת 1940. אינס נשואה למישל שובו הבעלים של בית שמפניה מפורסם. כשהגרמנים פולשים לצרפת הוא מצטרף לתנועת הרזיסטאנס הצרפתית. במרתפי היין הוא מסתיר כלי נשק, טייסים שמטוסיהם יורטו ומציל יהודים. הוא משקיע את כולו בתנועה ולאט לאט מתרחק מאשתו.

סלין, אשתו של היינן הראשי של מישל, היא יהודיה למחצה וברגע שזה מתגלה, היא מבוקשת ומעמידה את חיי כולם בסכנה.  בנוסף, היא נסחפת לרומן מסוכן שיגרום לשרשרת אירועים טראגיים.

מישל מפתח רגשות לסלין ועושה הכל בכדי להגן עליה מפני הנאצים ואילו אינס שמרגישה שמשהו קורה ביניהם ובעלה מרוחק ממנה, מחפשת חום ותשומת לב במקום אחר. באקט של פזיזות היא משתפת פעולה עם אדם גרמני ומסכנת את חייהם של כל הסובבים אותה כולל את גורלו של בית השמפניה.

הסיפור מורכב ויש עוד דמויות רבות שמעורבות כגון חברת הילדות של אינס ובעלה שגם הם נרתמים לתנועת ההתנגדות נגד הגרמנים ואוספים מידע לטובת בעלות הברית ושאליהם אינס פונה כשהיא בצרה. מעורב גם עורך הדין של סבתה שגם הוא חלק מכל הסיפור ומצטרף לליב ולסבתה בצרפת.

מי היא סבתא אדית וכיצד היא קשורה לכל הסיפור? מה הסוד הגדול שסבתא אדית שמרה כל חייה?

מיהו עורך הדין וכיצד הוא קשור לסיפור? האם ליב תזכה גם היא לאהבה?

תקראו ותגלו.

סיפור על בגידה, על חרטה ורגשות אשמה, על אובדן  ועל חשיבות הסליחה להמשך החיים. סיפור על אומץ, על אהבה חזקה והמון תקווה.

קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

ניו יורק 2019: ליב קנט מרגישה אבודה. אחרי שבעלה עזב אותה לטובת בחורה בת עשרים וארבע, היא מוצאת את עצמה לבד בדירה ריקה, ללא עבודה וללא ילדים. היא מרגישה שחייה הגיעו למבוי סתום.
אבל אז, ללא כל התראה, מופיעה על סף דלתה סבתה האקסצנטרית אדית ופוקדת עליה לארוז מזוודה כי הן עומדות לטוס יחד לפריז. לאדית יש סיפור מורכב ומסעיר בן עשרות שנים לחלוק איתה.

חבל שמפאן, 1940: אינס נישאה זה עתה למישל שובו, בעליו של בית שמפניה נודע. אבל הגרמנים פולשים לצרפת, ומישל פונה עורף לנישואיו ומשקיע את עיקר זמנו ומרצו בתנועת הרזיסטאנס הצרפתית. כעת מישל נמצא בסכנה, והוא לא היחיד. גם מעל ראשם של יהודי צרפת ובהם סלין, אשתו היהודייה למחצה של היינן הראשי בבית שובו, מרחפת סכנה.
כשסלין נסחפת בפזיזות לסיפור אהבה מסוכן ואינס משתפת פעולה עם האיש הלא נכון, הן מסכנות את חיי האנשים היקרים להן ואת גורלו של בית השמפניה המחבר ביניהן.

סודות בית השמפניה הוא ספר סוחף ומסעיר על אהבה, סכנה ובגידה, שנע בין אמריקה בת זמננו לכרמים היפהפיים של חבל שמפאן בימים האפלים של מלחמת העולם השנייה. זהו ספרה השביעי של קריסטין הרמל הרואה אור בעברית. קדמו לו רבי-המכר המתיקות שבשכחה, החיים שנועדו לי, כשניפגש שנית, רק עוד יום אחד, הדירה ברחוב אמלי ואיטלקית למתחילים.

תגובות

תגובות