סודות באחוזת השושנים

תמונה של הספר

מחבר: הילה ארוון, הוצאה לאור: אמא אדמה, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 576.

הסקירה שלי:

ספר מקסים, בדיוק כמו שאני אוהבת! יש בו הכל: אהבה, תככים, בגידות, נקמה, מתח ורגש.

הספר עב כרס וקצת חששתי בהתחלה ובאמת לקח לי זמן להתחבר אבל הספר מעניין לכל אורכו, לא משעמם לרגע, וזה כישרון גדול בייחוד שזה ספר ביכורים, שאפו להילה!

אחוזת השושנים נמצאת עזובה כבר כמה עשרות שנים בנס ציונה. המקום מיועד להריסה ובמקומו עומדים להיבנות גורדי שחקים ע”י התאגיד “לנדאו אחזקות בע”מ” שהעומד בראשו הוא יואב לנדאו שהוא בעל הקרקע.

ד”ר רומי אלקיים מהמועצה לשימור אתרים נאבקת כדי לשמר את אחוזת השושנים.

יואב לנדאו מנסה להיאבק בה, הוא מפחד לנבור בעבר ולגלות את סודות משפחתו באחוזה. הוא איש עסקים קר ומעוניין להפיק רווחים מבניית המגדלים.

הם נפגשים לדון בנושא ויואב מגלה יומן החושף את עברם של אלו שגרו באחוזה בעבר. הם קוראים ביחד את היומן ולאט לאט מתגלים הסודות והתככים בשושלת של יואב. גם חייה של רומי משתנים והיא מסתבכת עד כדי כך שעתידה המקצועי נמצא בסכנה.

יואב ורומי נפגשים הרבה ונקשרים זה לזה. יואב הוא איש שנצפה עם המון בחורות ורומי מתלבטת אם להיכנס למערכת יחסים עמו. היא אלמנה ויש לה ילד קטן והיא חוששת להיפגע שוב.

רומי מרגישה שיואב רוצה לעזור לה אבל האם היא יכולה לבטוח בו? הרי יש ביניהם ניגוד אינטרסים.

אין רגע דל, הסיפור הולך ומסתעף, רומי מתוודה לעברה ומגלה סודות שאמה שמרה מפניה. יואב מגלה סיפור נקמה בעברו הרחוק. הסיפורים נקשרים זה בזה בכישרון רב.

מה יהיה גורלה של האחוזה? מה יהיה גורל הקשר בין רומי ויואב? ממליצה לקרוא ולגלות!

הספר כתוב בשפה רהוטה וקולחת, הוא קריא מאד ומעניין. מחכה כבר לספר הבא של הילה.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

אחוזת השושנים ניצבת על גבעה בלב פרדסים בפאתי נס ציונה, שוממה ועזובה מזה עשרות שנים. כשימיה היפים ועטורי התהילה כבר מאחוריה וכשהמקום מיועד להריסה כדי לפנות מקום למיזם נדל"ני שאפתני, רק אישה אחת נאבקת כדי להציל את האחוזה מגורלה הקטלני.

ד"ר רומי אלקיים, מומחית ליישוב הארצישראלי החדש, נאבקת בתאגיד הענק "לנדאו אחזקות בע"מ", בעלת הקרקע שעליה עומדת האחוזה.

יואב לנדאו, כוכב עולה בשמי עולם הנדל"ן, רואה בד"ר אלקיים מטרד. השאלות שהיא מעוררת מאיימות להכפיש את שם משפחתו בשערוריות ישנות ומעכבות את הקמת מגדלי היוקרה שלו. כאיש עסקים קר רוח, אין לו סבלנות כלפי מי שמסכן את עסקיו. לנדאו יעשה הכול כדי לסלק כל מכשול בדרכו אל היעד.

יומן נושן חושף את עברה המפואר של האחוזה ושל יושביה ומגלה אט-אט את סודותיה האפלים. ככל שמעמיקה ד"ר אלקיים בחקירתה על אודות מייסדי האחוזה, כך היא מסתבכת בעולם של סודות ושקרים. חייה משתנים ללא היכר, עתידה המקצועי והמוניטין שלה נמצאים בסכנה. באופן בלתי צפוי היא מקבלת עזרה מיואב. אך האם היא יכולה לבטוח בו ובמניעיו? האם ד"ר אלקיים תצליח לפתור את כל סודות הבית לפני שיעצרו אותה ולרפא את הכאב האצור בין כתליו? האם תוכל לרפא את פצעי העבר שלה עצמה?

הילה ארווֹן, חובבת עתיקות ובתים ישנים, בעלת תואר ראשון בהיסטוריה כללית וגאוגרפיה מאוניברסיטת בר-אילן, כתבה במשך שנים למגירה.

כשמשפחתה נסעה לגרמניה לתקופה של שלוש שנים, עקב שליחותו של בעלה, התפנה זמנה לכתיבה ונפרצה באחת המגירה. "סודות באחוזת השושנים" הוא ספרה הראשון, אך ללא ספק איננו האחרון.

תגובות

תגובות