נשכחים

תמונה של הספר נשכחים

מחבר: שרה פינבורו, הוצאה לאור: דני ספרים, תרגום: אורטל אריכה, מס' עמודים: 263.

הסקירה שלי:

ספר מתח דמיוני שלדעתי מתאים יותר לבני נוער. הספר מוכיח כמה עוצמה יש לאהבה וכמה רחוק אנחנו מוכנים ללכת בעקבותיה.

הספר מעניין, זורם והסוף מדהים,מרגש ועוצמתי.

הספר מספר את סיפורם של נערים שנמצאים בבית המוות, מקום מנותק מהעולם על אי בודד. נערים אלו נמצאו פגומים בעקבות בדיקת דם ונלקחו לחיות בבית המוות עד יום מותם. המשמעת שם מאד קשוחה וקפדנית וצוות אחיות עוקב אחרי כל פעולה שלהם. כשהמחלה מגלה סימני התקדמות, הם נלקחים לסנטוריום שבקומה העליונה ומשם אף אחד כבר לא חוזר.

הנערים חיים בפחד יומיומי מאותו יום גורלי שבו יילקחו לסנטוריום. טובי הוא אחד הנערים, הוא מיואש, מאד חושש מעתידו ומתקשה לנהל חיי שיגרה. הכל משתנה כאשר מגיעה לבית נערה חדשה בשם קלרה. השניים מתאהבים והעולם נראה פתאום ורוד. טובי מתמלא תקווה וביחד עם קלרה הם מתכננים תוכנית לצאת מהמקום הנוראי הזה.

במהלך הספר אנו עדים לדינמיקות שבין קבוצות הנערים בחדרים השונים בבית, ליחסים ביניהם, לתחרות וגם לחברויות שנוצרות.

מה יקרה בסוף? תקראו ותגלו. הסוף בעיניי פשוט וואו. סוף מפתיע שמוכיח עד כמה חזקה האהבה.

ספר נחמד להעביר איתו את הזמן, מומלץ בחום בעיקר לבני נוער!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

חייו של טובי היו רגילים לחלוטין, עד שהם התהפכו בעקבות דבר קטן ופשוט כמו בדיקת דם. הוא הוכרז כפגום, נלקח ממשפחתו וכעת הוא חי בבית המוות – מבנה קודר על אי מנותק מהעולם, שם הוא ונערים נשכחים אחרים כמותו חיים תחת פיקוחן ההדוק של האחות הראשית וצוות האחיות שלה. עם כל סימן קטן של התפרצות המחלה, הם נלקחים אל הסנטוריום שבקומה העליונה, מקום שממנו אף אחד לא חוזר עוד.

טובי מעביר את ימיו במחשבות על העבר ובפחד מפני העתיד, אבל אז מגיעה לבית נערה חדשה בשם קלרה והכל משתנה. קרן אור של תקווה מבליחה לפתע מבין ענני הייאוש, וטובי מחליט לקחת את חייו בידיו.

שרה פינבורו היא מחברת הספר "מאחורי עיניה" ומותחנים נוספים שהיו רבי מכר של הניו יורק טיימס, הסנדיי טיימס ועוד עיתונים חשובים רבים. ספריה זכו בפרסים ובהערכה רבה, והם נקראים ביותר מ-25 שפות. ספרה "13 דקות" יצא אף הוא בהוצאת "דני ספרים" וזכה להצלחה גדולה. פינבורו חיה בלונדון.

"לא יכולתי להניח את הספר מהיד." סטיבן קינג

"שרה פינבורו עומדת להיות ההתמכרות הבאה שלכם." הרלן קובן

"מותחן נפלא שמתגנב אליכם בשקט, ואז מותיר אתכם הרוסים בסופו." Barnes & Noble

"שרה פינבורו מפציצה שוב. מומלץ מכל הלב." Kirkus Review

תגובות

תגובות