נשימה אחרונה

תמונה של הספר נשימה אחרונה

מחבר: רוברט ברינדזה, הוצאה לאור: רימונים הוצאה לאור, תרגום: ירון פריד, מס' עמודים: 360.

הסקירה שלי:

ספר מתח מצויין! אני לא חסידת המתח אבל מדי פעם אוהבת לגוון עם ספר מתח טוב. בחרתי את הספר מכיוון שהוא קיבל הרבה שבחים בקבוצה, ובצדק, נהניתי מכל רגע ואני ממליצה בחום!

זהו ספר רביעי בסדרה אבל ניתן לקרוא אותו בנפרד.

גופת אישה מתגלה בפח אשפה. הגופה מלאה בדם וניכר שהאישה נרצחה אחרי שעברה התעללות קשה הכוללת חתכים בעורק הירך. אריקה פוסטר מתעסקת כרגע בעבודה משרדית משעממת. כשהיא שומעת על המקרה, היא מאד סקרנית. בלי לחשוב פעמיים, היא מגיעה לזירת הפשע ומתחילה לחקור אנשים בסביבה, למרות שהיא הורחקה מתקפידה עקב חילוקי דעות עם הממונים עליה ואסור לה להתערב בתיק לא שלה.

אריקה מתבקשת לא להתערב אך היא נחושה לעשות הכל כדי להיות חלק מהחקירה למרות הקשיים הרבים מצד הממונים עליה והאגו שלה. לאחר שהיא מוצאת קשר למקרה קודם של רצח דומה, היא מחליטה שהיא חייבת למצוא את הרוצח הסדיסט ולעצור אותו לפני הרצח הבא.

העניין מסתבך והרוצח האכזרי ממשיך לפתות בחורות צעירות יפהפיות באינטרנט תוך שימוש בפרופיל מזוייף ואחת אחת רוצח אותן באלימות קשה.

מכיוון שהרוצח משתמש בפרופילים מזוייפים ויודע להיזהר ממצלמות האבטחה בסביבה, קשה מאד לעקוב אחריו וכל פעם שנדמה שעלו על עקבותיו, הם מתבדים, אבל אריקה לא מוותרת.

האם אריקה תצליח לעלות על עקבותיו של הרוצח הפסיכופת וללכוד אותו? תקראו ותגלו.

הספר זורם, מותח לכל אורכו, מלא הפתעות ויש בו גם הרבה מעבר לפענוח הרצח. בין היתר הוא כולל יחסים בין אישיים בין השוטרים הקולגות, מלחמות אגו,  פרטים על מערכת הזוגית בין אריקה לקולגה שלה שמשתתף איתה בחקירה וביקורת על הסכנות האורבות לנו ברשתות החברתיות.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

תכירי את הדייט המושלם שלך.
את תהיי הקורבן הבא שלו.

גופה ספוגה בדם של אישה צעירה מתגלה בפח אשפה אחרי שעברה התעללות. הבלשית אריקה פוסטר היא בין הראשונים שהגיעו לזירת הפשע. הבעיה היא, שזה לא התיק שלה.
פוסטר נאבקת כדי להשתלב בצוות החקירה, ועד מהרה מוצאת קשר בין המקרה הנוכחי לרצח קודם שלא פוענח. שתי הגופות הושלכו במיקום דומה, עם פצעים דומים – חתכים בעורק הירך.
הרוצח הסדיסט משחר לטרף באינטרנט וצד נשים צעירות ויפות שמשתמשות בזהות בדויה. איך תלכוד אריקה, רוצח שלכאורה אינו קיים?
ואז… צעירה נוספת נחטפת בעודה ממתינה לדייט. אריקה ואנשיה מוכרחים להגיע אליה לפני שיהיה מאוחר מדי.

מתח משובח עם עומק פסיכולוגי חריף – הגרדיאן על מארב לילי.

תגובות

תגובות