נשבעת

תמונה של הספר נשבעת

מחבר: שרה פינבורו, הוצאה לאור: ידיעות ספרים , תרגום: דנה טל זייברט, מס' עמודים: 349.

הסקירה שלי:

ספר מתח מצויין! זורם, מעניין ומלא הפתעות.

אהבתי מאד את הספר הקודם "מאחורי עיניה" שהסוף שלו היה הזוי ובדיוני. היו כאלה שלא אהבו אותו דווקא בגלל אותם מוטיבים בדיוניים אז הספר הזה הוא ספר מתח "רגיל" הכוונה הגיוני, הוא מרתק מהעמוד הראשון ויש בו הכל: הרבה סודות, רצח ואפילו קצת אימה והעיקר – סוף מרגש מאד. ממליצה בחום!

ליסה מגדלת לבד את בתה אווה. היא אם מגוננת במיוחד. היא דואגת לבתה כל שעות היממה ולא נותנת לה אויר לנשימה.

ליסה עובדת קשה בכדי לפרנס את בתה ואותה. החברה הכי טובה של ליסה היא מרילין, איתה היא עובדת. הן היכירו בעבודה והן חברות נפש. הן בטוחות שהן מכירות היטב אחת את השנייה. אך ככל שמתקדם הסיפור, מתגלים המון סודות אצל שתיהן. ליסה מסתירה סוד מהעבר, מרילין מסתירה סוד מההווה.

יום אחד ליסה מכירה לקוח במסגרת העבודה, גבר נאה ועשיר, שמאד מוצא חן בעיניה. אחרי תקופה ארוכה שלא ניהלה קשרים עם גברים, היא יוצאת איתו לדייט וחושבת שאולי הגיע הזמן להמשיך הלאה, לשחרר את הסוד הנורא שקבור אצלה עמוק בלב מגיל הילדות ולנסות למצוא אהבה.

כשאווה, בתה, מצילה ילד מטביעה ותמונות שלהן מופצות ברשתות ובתקשורת, ליסה מבינה שהיא כבר לא אנונימית ואם מישהו מעברה יזהה אותה, כל החיים שבנתה לעצמה בסכנה. היא מפחדת ובעיקר דואגת מאד שמישהו עלול לפגוע בבתה האהובה והיקרה לה מכל.

ליסה מבינה שהיא חייבת להתמודד עם עברה. בעיקר כשצצים רמזים קטנים ששייכים לעברה וכנראה נועדו לרמוז לה שמישהו אכן זיהה אותה ומחפש נקמה.

יש המון אירועים בהמשך, המון שאלות, המון סודות שמתגלים והמון הפתעות.

גם סיפורן של מרילין ואווה מסופרים כאן.  מרילין מסתירה סוד הקשור לנישואיה, אווה מסתבכת עם החבר שלה ובמקביל מנהלת תכתובת עם גבר שזהותו לא ידועה לה דרך הפייסבוק. היא מתאהבת בו ומצפה בקוצר רוח למפגש ביניהם.

מהו הסוד הנורא שליסה מסתירה? למה היא כל כך מגוננת על אווה? מיהו אביה של אווה? מה יעלה בגורל החברות של ליסה ומרילין כאשר סודה של ליסה יתגלה? מיהו הגבר שמתכתב עם אווה? מי מאיים על ליסה ועל אווה? האם ליסה ואווה יצליחו להינצל?

תקראו ותגלו. הכל מתבהר לאט לאט ושום דבר לא נותר פתוח, בדיוק כמו שאני אוהבת.

זהות האדם המאיים הייתה לי הפתעה גמורה שלא יכולתי לצפות לעומת הסוף שאותו צפיתי אבל זה כלללא פגם בהנאה שלי מהקריאה. אהבתי מאד את הסוף המרגש והאופטימי.

ממליצה בחום!

 

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

החיים של ליסה מוקדשים לבתה אָוָוה, לעבודה שלה ולחברה הכי טובה שלה מרילין. אולם כאשר לקוח יפה תואר מגלה בה עניין, ליסה מתחילה לפנטז על להכניס גם גבר לחייה. אולי היא כבר מוכנה לכך. אולי היא יכולה לבטוח שוב בגברים. אולי הגיע הזמן לשכוח את הסוד הנורא שהיא נושאת בלבה שנים רבות כל כך.

כאשר אווה מצילה ילד מטביעה, התקשורת חוגגת ותמונות של ליסה ובתה מופיעות בכל אמצעי התקשורת. ליסה, שהתאמצה כל חייה להישאר מתחת לרדאר, מרגישה לכודה. עולמה מתנפץ וכל מה שבנתה במשך שנים מצוי בסכנת קריסה מיידית. ליסה כבר לא יודעת במי היא יכולה לבטוח, אם בכלל, ומבינה שאם היא רוצה להציל את היקר לה מכול עליה להתמודד עם העבר.

ספרה הקודם של שרה פינבורו, "מאחורי עיניה" (ידיעות ספרים), כיכב ברשימות רבי-המכר של "הסאנדיי טיימס" ו"הניו יורק טיימס" ותורגם ליותר מ-20 שפות. גם נשבעת זינק מיד לראש רשימות רבי-המכר באנגליה ובארצות הברית.

תגובות

תגובות