נערה, 11

תמונה של הספר נערה, 11

מחבר: איימי סוטאר קלארק, הוצאה לאור: פן הוצאה לאור, ידיעות ספרים, תרגום: אילן פן, מס' עמודים: 383.

הסקירה שלי:

ספר מתח עכשווי ומעניין הבנוי בצורת פרקים קצרים לסירוגין, פרקים שהם פרקי פודקאסט ופרקי חקירות.
נהניתי לקרוא והייתי מאד סקרנית לדעת מיהו הרוצח האכזר.

אלי שימשה כעובדת סוציאלית לצעירים שהיו קורבנות של פשעים אלימים. היום היא מנחה פודקאסט העוסק בפשעים אמיתיים ועוקב אחרי מקרים ישנים של ילדים נעדרים וחטופים.

במסגרת הנחיית הפודקאסט, אלי הצליחה לפענח מספר מיקרים לא פתורים ועכשיו היא החליטה לנסות למצוא את רוצח הספירה לאחור, רה"ל. המקרה הזה ארע לפני עשרים שנה כאשר כל שבעה ימים נרצחו שלוש ילדות בהפרש גילאים של שנה אחת מהשנייה. כשהרוצח השלים אחת עשרה רציחות הוא נעלם. גופי החוק האמינו שהוא התאבד.

אלי אובססיבית מאד לגבי פענוח המקרה הזה מסיבה שאף אחד לא יודע. רק היא ובעלה בסוד העניין.

כשהיא מעלה את המקרה, אחד המאזינים מספר לה שהוא יודע משהו על הרוצח וכשאלי באה לביתו לבדוק, היא מוצאת גופה ונותרת מלאת רגשי אשמה על הרצח שקרה כנראה בגללה.

לאחר מספר ימים, נחטפת ילדה שמתאימה בדיוק להמשך הרציחות שנקטעו בעבר. מסתבר שהפודקאסט שלה מעודד קורבנות חדשים.

אלי מייד חושדת שרה"ל חזר אבל המשטרה ובתי המשפט כבר קבעו שהוא כנראה התאבד לפני עשרים שנה.

אלי מחליטה לחקור בעצמה ומקווה בסתר ליבה שהיא טועה אבל ככל שעובר הזמן, רציחות נוספות מתרחשות ומחזירות אליה את המחשבה שאולי אכן מדובר ברה"ל.

מדוע אלי אובססיבית למקרה רה"ל? איך זה קשור לעברה? מהו הסוד שהיא שומרת? מיהו הרוצח? האם רה"ל אכן חזר?

תקראו ותגלו. ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

אלי קסטיו הוכשרה בעברה להיות עובדת סוציאלית המעניקה תמיכה לקורבנות צעירים של פשעים אלימים. כעת היא מנחה פודקאסט פופולרי בסוגת "פשע אמיתי", המתמקד במקרים ישנים של ילדים נעדרים וחטופים.
בתום ארבע עונות שבמהלכן פענחה בהצלחה מקרים כאלה בטווין סיטיז שבמינסוטה, אלי מחליטה להתמודד עם המקרה שנהפך אצלה לאובססיה: רוצח הספירה לאחור, רה"ל. לפני עשרים שנה רה"ל הטיל אימה על הקהילה; במהלך שבעה ימים הוא חטף ורצח באופן טקסי שלוש ילדות, כשכל אחת מהן היתה צעירה בשנה מהנרצחת שלפניה. ואז, לאחר שרצח את הקורבן בת האחת-עשרה, הדפוס והרציחות נפסקו באחת.
כשאלי בודקת טיפ שקיבלה ממאזין רק כדי לגלות את גופתו של האיש, היא מרגישה אשמה. ואז, בתוך ימים בודדים, נחטפת ילדה שמתאימה באופן מחשיד לרצף שרה"ל קטע עשורים קודם לכן. התקשורת וגופי החוק הסיקו מזמן שרה"ל התאבד, אך אלי מעולם לא האמינה בזה. היא קיוותה שהחקירה שלה תוכיח שהיא טעתה, אך נדמה שהפודקאסט שלה דווקא מדרבן את הופעתם של קורבנות חדשים.

איימי סוטר קלארק היא סופרת ויועצת תקשורת. היא נולדה בעיירה קטנה במינסוטה, השלימה לימודי תואר ראשון בתיאטרון בטווין סיטיז ולאחר מכן עברה להתגורר בלונדון, שם למדה לתואר שני בכתיבה יוצרת ומו"לות באוניברסיטת קינגסטון. בימים אלה היא עובדת בספרייה של אוניברסיטת מלבורן, אוסטרליה. נערה, 11 הוא ספרה הראשון.
"סוחף… לא רק שקשה להניח את הספר הזה מהיד, אלא שהוא מהווה חקירה פיקחית של הלבטים המוסריים הכרוכים בסיפורם של פשעים אמיתיים, במיוחד בפודקאסטים." – ניו יורק טיימס

"עלילה שהיא מלאכת מחשבת." – בוקליסט
"העלילה מלאת הניואנסים של קלארק תשמור את הקוראים דרוכים." – פבלישרז ויקלי

תגובות

תגובות