מתכונים לאהבה ולרצח

תמונה של הספר מתכונים לאהבה ולרצח

מחבר: סאלי אנדרו, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: יעל אכמון, מס' עמודים: 415.

הסקירה שלי:

ספר קליל, חמוד, מתובל בניחוח בישולים, רומנטיקה וקצת מתח. ספר שמתאים לקרוא בחופשה או בטיסה. ממליצה בחום!

טאני מריה היא אלמנה. יש לה המון חברות במקום עבודתה אבל אהבה אין לה. האוכל הוא ההנאה הגדולה שלה בחיים. היא אוהבת מאד לאכול אך באותה מידה היא אוהבת לבשל לה ולכל הסובבים אותה.

לטאני יש מדור מתכונים בעיתון אבל במערכת חושבים שהקוראים מעדיפים עצות בענייני אהבה ולכן רוצים להפסיק את עבודתה. חברתה הטובה מנסה לשכנע את טאני שתשלב מתכונים עם עצות בענייני הלב וכך תשמור על משרתה שהיא אחד הדברים המספקים בחייה. טאני מתלבטת ובסוף נענית להצעה.

מאותו רגע טאני מקבלת מכתבים מסקרנים שאחד מהם הוא מאישה מוכה שחייה בסכנה. טאני מזדהה עם המקרה שכן בעלה היה אלים ונישואיה היו מאד לא מאושרים. היא תעשה הכל כדי לעזור לאותה אישה.

בהמשך טאני מוצאת את עצמה מעורבת בחקירת מקרה רצח מורכב. היא וחברותיה מתערבות בחקירה למורת רוחו של השוטר האחראי. הן חוקרות בעצמן, מסכנות את חייהן בכדי לגלות את זהות הרוצח. במהלך החקירה טאני מגלה שאף פעם לא מאוחר מדי לאהבה גם בשביל עצמה.

בסוף הספר מרוכזים המתכונים המוזכרים בסיפור. ספר חביב, מהנה וטעים!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

טאני‭ ‬מריה‭ ‬היא‭ ‬אלמנה‭ ‬שאוהבת‭ ‬לבשל‭, ‬לאכול‭ ‬ולהאכיל‭.‬

היא‭ ‬חולקת‭ ‬את‭ ‬אהבתה‭ ‬הקולינרית‭ ‬במדור‭ ‬מתכונים‭ ‬בעיתון‭ ‬המקומי‭, ‬עד‭ ‬שהעיתון‭ ‬מחליט‭ ‬שקוראיו‭ ‬רעבים‭ ‬יותר‭ ‬לעצות‭ ‬בענייני‭ ‬הלב‭ ‬דווקא‭. ‬טאני‭ ‬מריה‭ ‬לא‭ ‬מרוצה‭ ‬מהשינוי‭, ‬אבל‭ ‬מגלה‭ ‬שיש‭ ‬לה‭ ‬כישרון‭ ‬ועניין‭ ‬לעזור‭ ‬לאנשים‭. ‬אלא‭ ‬שעד‭ ‬מהרה‭ ‬מתברר‭ ‬כי‭ ‬לא‭ ‬כל‭ ‬בעיה‭ ‬אפשר‭ ‬לפתור‭ ‬בקדֵירה‭, ‬וכי‭ ‬בסביבתה‭ ‬הכפרית‭ ‬מתרחשים‭ ‬מעשים‭ ‬אפלים‭ ‬ומסובכים‭ ‬בהרבה‭ ‬מאיתור‭ ‬המתכון‭ ‬המושלם‭ ‬לעוגת‭ ‬שוקולד‭…‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

חמושה‭ ‬באומץ‭ ‬לב‭, ‬ספר‭ ‬מתכונים‭ ‬ומערוך‭, ‬טאני‭ ‬מריה‭ ‬מסכנת‭ ‬את‭ ‬חייה‭ ‬כדי‭ ‬להגן‭ ‬על‭ ‬הצדק‭ ‬ועל‭ ‬חייהם‭ ‬של‭ ‬אחרים‭ ‬למורת‭ ‬רוחו‭ ‬של‭ ‬שוטר‭ ‬נאה‭ ‬וגבוה‭. ‬אט‮–‬אט‭ ‬נרקמת‭ ‬בספר‭ ‬זה‭ ‬עלילת‭ ‬מתח‭ ‬גדושת‭ ‬תפניות‭, ‬שעליה‭ ‬חולשת‭ ‬דמות‭ ‬בלשית‭ ‬החורגת‭ ‬מתבנית‭ ‬הבלש‭ ‬המצוי‭, ‬ומקסימה‭ ‬ממנו‭ ‬פי‭ ‬כמה‭.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

סאלי‭ ‬אנדרו‭ ‬מתגוררת‭ ‬בבית‭ ‬עשוי‭ ‬לבנֵי‭ ‬בוץ‭ ‬בשמורת‭ ‬טבע‭ ‬בקליין‭ ‬קארו‭ ‬שבדרום‭ ‬אפריקה‭, ‬עם‭ ‬בן‭ ‬זוגה‭ ‬ונמר‭ ‬חשאי‭ ‬וזהיר‭. ‬היא‭ ‬אוהבת‭ ‬להסתובב‭ ‬באזורי‭ ‬הפרא‭ ‬של‭ ‬דרום‭ ‬אפריקה‭. ‬במשך‭ ‬כמה‭ ‬עשורים‭ ‬היתה‭ ‬אקטיביסטית‭ ‬בתחומי‭ ‬החברה‭ ‬והסביבה.

תגובות

תגובות