משפחה לא מאושרת

תמונה של הספר משפחה לא מאושרת

מחבר: שרי לפניה, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: יעל ענבר, מס' עמודים: 338.

הסקירה שלי:

ספר מתח מצויין שמשלב המון מורכבויות בחיי משפחה כמו: קנאה, סודות, רגשות אשמה, בדידות, גירושין עם המון מסתורין סביב תעלומת הרצח של אב ואם המשפחה.

פרד ושילה מרטון הם אנשים מאד אמידים והם גרים בבית מפואר בברקו היל שבאפסטייט בניו יורק.

יום אחד הזוג העשיר נרצח באכזריות לאחר ארוחת חג פסחא שבה התעוררו מחלוקות עם שלושת ילדיהם.

האחראית על משק הבית וזאת שטיפלה בילדים במשך שנים, היא זאת שמוצאת את הגופות ומזדעזעת.

לכל אחד מהאחים יש מניע לרצח שכן כולם ייחלו לרשת את ההון של הוריהם:

קתרין הבת הבכורה והמועדפת על הוריה שעוסקת ברפואה ונשואה לרופא, דן שעבד בעסק המשפחתי שנמכר עקב אכזבת אביו ממנו וכעת הוא מובטל ולא מצליח למצוא עבודה וג'נה הצעירה המוזרה שהיא עדיין רווקה ועוסקת באמנות פרובוקטיבית שמביישת את הוריה ומחליפה בני זוג כמו גרביים.

לכאורה הם נראו לכולם משפחה מאושרת אבל לאט לאט מתגלה האמת לגבי המשפחה. האב הקר והאכזר שהתאכזב מאחד האחים ונהנה להעליב ולהשפיל אותם, האם החלשה והכנועה שלא הקדישה לילדיה מספיק תשומת לב ולא העזה להתעמת עם בעלה, הקנאה בין האחים, התחרות, רגשות האשמה של חלק מהם, ההתמודדויות השונות עם פירוק הזוגיות וניסיונות ההגשמה העצמית של כל אחד מהם.

הרבה סודות מסתירים האחים. הרבה שקרים נערמים וכל אחד מהם חושד באחר.

האם אחד מהם הוא זה שרצח את הוריו? האם עובדת משק הבית עשתה זאת כדי להגן על אחד מהאחים? האם מישהו אחר נקם בהורים וביצע את הרצח האכזרי?

מיהו הרוצח? תקראו ותגלו.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

במשפחה הזאת כולם שומרים סודות. אפילו המתים.

יקר לגור בבְּרֵקֶן הִיל שבאפסטייט ניו יורק. כדי לגור שם צריך להיות בעלי ממון, ופרד ושילה מרטון בהחלט עשירים.

אבל כל הכסף שבעולם לא יכול להגן עליהם מפני הרוצח שמגיע לקחת את חייהם. הזוג מרטון נרצח באכזריות לאחר ארוחת חג פסחא טעונה במיוחד עם שלושת ילדיהם הבוגרים, שכמובן הרוסים ממה שקרה.

או שאולי לא? כל אחד מהם עומד לרשת מיליונים. הודות לאביהם הנקמן ולאמם המזניחה הם מעולם לא היו משפחה מאושרת. האם ייתכן שאחד האחים מופרע יותר מכפי שהיה נדמה? האם מישהו מהם איבד את זה אחרי אותה ארוחה נוראית? או שמא אדם אחר הגיע מאוחר יותר באותו לילה עם כוונות זדון? כן, זה כנראה מה שקרה. אחרי הכול, אם מישהו מבני המשפחה היה מסוגל לעשות מעשה כל כך מחריד היינו יודעים את זה.

או שאולי לא?

תגובות

תגובות