מצוד בערפל

תמונה של הספר מצוד בערפל

מחבר: ליסה גרדנר, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: גיא הרלינג, מס' עמודים: 408.

הסקירה שלי:

ספר מתח מצויין! מלא טוויסטים והפתעות, זורם ומעניין לכל אורכו. ממליצה בחום!

לטלי ושרלה, אחותו,  היה אב שיכור ואלים. יום אחד האב רצח את אשתו ואיים בסכין על טלי ואחותו. כאקט של הגנה ובכדי להציל את חייו וחיי אחותו,  טלי הכה את אביו באלת בייסבול וגרם למותו. כל זה קרה לפני שמונה שנים.

מאז אותו מקרה הופרדו האחים וכל אחד נשלח למשפחות אומנה. עד היום לא נוצר קשר ביניהם ולא הייתה להם הזדמנות לפתור את כל הדברים שנשארו פתוחים מאותו אירוע טראומתי.

שרלה היום בת שלוש עשרה וסוף סוף הגיעה למשפחת אומנה שהתאהבה בה ומעוניינת לאמץ אותה. האב קווינסי הוא פרופילאי בדימוס באפ.בי.איי והאם רייני היא סגנית השריף בעברה. כיום שניהם יועצים למשטרה בעניינים מורכבים.

לאט לאט שרלה מתרגלת אליהם ונראה כי היא מתחילה להשתקם מהטראומה שחוותה בילדותה.

יום אחד מתקשרים להוריה ומדווחים להם על רצח כפול שבוצע בתחנת דלק מקומית כאשר החשוד שנראה במצלמת האבטחה הוא לא אחר מאשר טלי אחיה של שרלה שהיום כבר בן שבע עשרה. המשטרה מבקשת את עזרתם בפיענוח המקרה והם מייד מסכימים.

זמן קצר לאחר מכן מתברר שטלי  כנראה מעורב גם ברצח ההורים שלקחו אותו תחת חסותם והמשטרה חושדת שזהו רק תחילתו של מסע הרג אכזרי שטלי מתכנן.

שרלה נמצאת בסערת רגשות, תמיד היא חשבה שאחיה הוא גיבור שהציל את חייה אבל עכשיו היא תוהה האם הוא הפך לרוצח סדרתי והאם גם חייה וחיי משפחתה החדשה בסכנה.

יש עוד מספר דמויות בסיפור המורכב הזה שיכולים להיות להן מניעים לרציחות כמו ההורים המאמצים של טלי ואחיו, בנם הביולוגי המוצלח, גם אביה של האם המאמצת ושותפיו העסקיים קשורים למקרה ומסתבר שכולם מסתירים סודות גדולים.

מה בדיוק קרה באותו יום בו טלי רצח את הוריו? מה נותר פתוח בין שרלה לטלי שאותו מעולם לא סיפרו? האם טלי הפך לרוצח אכזרי? מה מניע אותו דווקא עכשיו? האם חיי שרלה ומשפחתה בסכנה? האם שרלה תזכה לפגוש את אחיה? האם ייתפס הרוצח?

תקראו ותגלו.

אהבתי את הסוף המפתיע. לרגע לא יכולתי לנחש מה באמת קרה.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

לפני שמונה שנים הכה אחיה הגדול של שרלה מיי נאש למוות את אביהם השיכור והאלים עם אלת בייסבול במטרה להציל את חייו וחיי אחותו. כעת, בגיל 13, כשהיא עומדת להיות מאומצת על ידי קווינסי ורייני, בעברם פרופילאי באף-בי-איי וסגנית שריף, נראה ששרלה מצליחה סוף-סוף להתאושש מהטראומה ולהמשיך בחייה.

כשמגיעה השיחה שמדווחת על רצח כפול בתחנת דלק מקומית, קווינסי ורייני שמשמשים כיועצים למשטרה במקרים מסובכים, ממהרים לזירת הרצח כדי לסייע. לצערם, הראיות ההולכות ונערמות מצביעות על חשוד ספציפי: אחיה הגדול של שרלה, טלי ריי נאש, ועושה רושם שמסע ההרג שלו רק מתחיל.

תוך כדי שהמצוד אחר טלי מתהדק, קווינסי ורייני חייבים לענות על שתי שאלות מכריעות: מדוע אחרי שמונה שנים התחיל הבחור הצעיר לרצוח שוב? ומה זה אומר לגבי בת חסותם שרלה? גם לשרלה יש שתי שאלות משלה: האם אחיה הוא רוצח או גיבור? ומה יהיה המחיר שמשפחתה החדשה תיאלץ לשלם לפני שתלמד את האמת הקשה והמטלטלת? משום שכפי ששרלה יודעת היטב, הסכנה הגדולה והאמיתית היא זאת שנמצאת ממש מאחוריך.

ליסה גרדנר כתבה שמונה-עשר ספרים שהגיעו בחלקם למקום הראשון ברשימות רבי-המכר של "הניו יורק טיימס". בין היתר כתבה את סדרות הספרים בכיכובם של צמד הפרופילאים של האף-בי-איי, קווינסי ורייני (מתוכה תורגם "חטיפה"), של הבלש ד"ד וורן (מתוכה תורגמו לעברית "למצוא אותה" ו"מחבואים"), ושל טסה ליאוני ("הכי בעולם"). היא חיה עם משפחתה בניו אינגלנד.

תגובות

תגובות