מסע אל הלב

תמונה של הספר מסע אל הלב

מחבר: סוזן ויגס, הוצאה לאור: הכורסא הוצאה לאור, תרגום: יסמין קלין, מס' עמודים: 342.

הסקירה שלי:

ספר חמוד שיש בו הכל: היסטוריה, רומנטיקה, התמודדות עם אובדן והמון תקווה.  ספר שמתאים לקחת לחופשה או לטיסה. יש בו קצת קיטש רומנטי אבל בהחלט ספר שיספק לכם כמה שעות של הנאה.

קמיל היא מומחית לפיתוח סרטי צילום ישנים. היא איבדה את בעלה בתאונה טרגית. כיום היא גרה בדלוור בעיירת חוף קטנה ושקטה ומגדלת לבדה את בתה המתבגרת. בתה סובלת מקשיים חברתיים רבים וקמיל מאד מתוסכלת. היא עוטפת את בתה בכפפות של משי ומאד חרדתית לגביה.

אחרי האובדן הקשה שחוותה, קמיל לא מעוניינת להתאהב שוב. היא משקיעה את כל כולה בעבודה שהיא כל כך אוהבת ולא נותנת לאף גבר להיכנס לחייה.

קמיל עסוקה בפיתוח סרט צילום ישן שהתבקשה לפתח על ידי גבר בשם פין שרוצה להתחקות אחר ההיסטוריה של אביו ולגלות פרטים אודות העבר של משפחתו. כשהגבר המרשים בא לקחת את הסרט, הוא מוצא את קמיל בסערת רגשות מכיוון שבתה עברה תאונה. אמנם הכל מתחיל ברגל שמאל אבל נדלק ביניהם ניצוץ קטן של תחילת התאהבות.

במקביל, קמיל מקבלת ארגז ישן מצרפת שהגיע לאביה. היא מבינה שיש הרבה סודות מעברה של משפחתה והיא סקרנית לחשוף אותם. ביחד עם אביה ובתה, היא נוסעת לעיירה בלריב שבפרובנס, מקום הולדתו של אביה, כדי לגלות פרטים אודות ההיסטוריה של משפחתה.

פין הוא פרופסור להיסטוריה ועוסק באיתור נעדרים מהמלחמה. הוא עוזר לקמיל למצוא אנשים שיעזרו לה לפענח את הסודות מהעבר של משפחתה.

לאט לאט מתגלים פרטים מפתיעים על אביה של קמיל ועל משפחתו של פין. בתה של קמיל חווה בצרפת תקופה של פריחה חברתית ומחזקת את הביטחון העצמי שלה וקמיל מגלה שהיא מאוהבת אבל קשה לה להודות בזה. כל פעם שפין מתקרב, היא מתרחקת.

האם אהבה תנצח?

סיפור מרגש על התמודדות עם אובדן, על סודות ושקרים, על יחסי אבות וילדים ועל כוחה של האהבה. ממליצה בחום!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

קמיל אדמס, מומחית לפיתוח סרטי צילום ישנים, מנסה לבנות לה ולבתה המתבגרת ג´ולי חיים שקטים ובטוחים בעיירת חוף קטנה בדלוור, חמש שנים אחרי שאיבדה את בעלה בתאונה טראגית. אבל הגעתו של ארגז ישן מצרפת, שפותח צוהר לסודות מהעבר של משפחתה, גורם לה לצאת להרפתקה שתשנה את חייה.

בעקבות בחינת תוכנו של הארגז, מחליטים קמיל, ג´ולי ואביה של קמיל, אנרי, לנסוע לפרובנס, לעיירה הקטנה בֶּלְריב שבה גדל אנרי, וזאת על מנת לנסות ולחשוף את ההיסטוריה המעורפלת של משפחתם. דווקא שם, תוך נבירה בעבר, מגלה קמיל מחדש את אש האהבה, אחרי שחשבה שכבר כבתה לנצח.

מפה של הלב הוא סיפור מרגש על אהבה, אבדן ותקווה, שנע בין עבר והווה ובין הנופים של עיירת החוף האמריקאית בת´אני ביי למרחבים הפסטורליים והרומנטיים של פרובנס.

סוזן וויגס היא סופרת אמריקאית מצליחה שפרסמה עד היום יותר מ-50 רומנים שתורגמו ליותר מ-25 שפות, רבים מהם הפכו לרבי מכר. היא חיה יחד עם בעלה במחוז פיוג´ט סאונד, שנמצא לחופו של האוקיינוס השקט בצפון מערב ארצות הברית. מפה של הלב הוא ספרה הראשון המתורגם לעברית.

תגובות

תגובות