מסע אל החיים

תמונה של הספר מסע אל החיים

מחבר: גיום מוסו, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: אביגיל בורשטיין, מס' עמודים: 288.

הסקירה שלי:

ספר חמוד, מעניין ומאד זורם שיש בו הכל: מתח ומיסתורין, אהבה וגם קצת דמיון.

לכאורה זהו ספר קליל עם נגיעות של פנטזיה אבל הוא טומן בחובו תובנות חשובות על החיים.  ממליצה בחום!

כשנתן היה ילד, חברתו כמעט טבעה באגם. הוא לא היסס וקפץ להצילה אבל הוא טבע בעצמו, קיבל דום לב ומותו נקבע. ואז כנגד כל הסיכויים, נתן חזר לחיים וסיפר לכולם כי הוא ראה את האור בקצה המנהרה.

הסיפור מתחיל כעבור עשרים שנה כאשר נתן הוא עורך דין מצליח ביו יורק. נתן התגרש מאשתו שהייתה ועודנה אהבת חייו. נתן, שהיה בן של משרתת והרגיש נחות מול אשתו האמידה, רצה להוכיח את עצמו והשקיע את כל כולו בקריירה. חיי המשפחה היו אצלו בעדיפות שנייה ולאט לאט היחסים ביניהם התדרדרו עד שנאלצו להתגרש.

יום אחד נכנס לחייו רופא שבפיהו בשורה מאיימת לנתן. נתן לא מכיר את הרופא שמתעניין בעולם המתים ונשמע לו קצת הזוי ולכן בהתחלה הוא לא לוקח את דבריו ברצינות. ככל שעוברים הימים, דבריו של הרופא לא נותנים לו מנוחה, הוא חוקר ולאט לאט מגלה מיהו הרופא ולמה הגיע דווקא אליו.

מאותו יום, נתן פועל כאילו זמנו דוחק. הוא מבין שחיים רק פעם אחת ויש דברים הרבה יותר חשובים מהמרוץ האינסופי אחר הקריירה. הוא מקדיש יותר זמן לבתו ומנסה להתקרב בחזרה לגרושתו למרות שהיא כבר בזוגיות חדשה ומתנהגת אליו ברשמיות ובקרירות.

במהלך הסיפור נתן מגלה סודות מהעבר באשר לגרושתו ולהוריה. הוא מגלה דברים שישפיעו עליו וישנו את מהלך חייו עד מעשה מאד קיצוני ומפתיע.

לקראת סוף הספר, כשנתן חושב שהוא יודע למה בא אליו הרופא ומה רצה לגלות לו, מגיעה תפנית מאד מפתיעה שמשנה את כל מה שחשבנו לאורך כל הספר.

מיהו הרופא ומה הקשר שלו לנתן? מה הוא בא לספר לו? איך נתן ישרוד את הבשורה?

תקראו ותגלו.

סיפור עם מסר חשוב לחיים, ממליצה בחום!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

החיים נועדו לחיים, החיים נועדו לאהבה
בגיל שמונה קפץ נתן לאגם להציל את חייה של ילדה וטבע. הוא נכנס לדום לב, ראה אור בקצה המנהרה, וקבעו את מותו. אלא שאז, כנגד כל הסיכויים, הוא חזר לחיים.
כעבור עשרים שנה נתן הוא עורך דין מצליח בניו יורק. הוא מצולק מגירושים ושקוע עד צוואר בעבודה. פתאום צץ בחייו רופא מסתורי. הגיע הזמן לגלות למה הוא חזר.

גיום מוסו הוא הסופר המצליח ביותר בצרפת, בנה של ספרנית שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. כתב עד כה 17 ספרים שתורגמו ל־40 שפות, נמכרו ב־28 מיליון עותקים וחלקם עובדו לקולנוע. מסע אל החיים ראה אור ב־2004, עובד לקולנוע בגרסה אמריקנית וצרפתית וסלל את דרכו לצמרת של מוסו. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין ודירה בפריז ראו אור בהוצאת כנרת זמורה ביתן והיו לרבי־מכר.

"גיום מוסו מלהטט באמנות המתח ביעילות של סופרי המתח הגדולים בעולם." ל'אקספרס

תגובות

תגובות