מסעותי עם חמותי

תמונה של הספר מסעותי עם חמותי

מחבר: מאירה ברנע-גולדברג, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: לא רלבנטי, מס' עמודים: 223.

הסקירה שלי:

ספר קליל, מצחיק, קולח וקיצבי אך יחד עם זאת הוא נוגע גם בנושאים מורכבים הקשורים למערכות יחסים: משברים בזוגיות, יחסי כלה- חמות, ילדים והורים.

אם מתחשק לכם כמה שעות של הנאה וחיוכים, זה בדיוק הספר בשבילכם!

הגיבורה היא שירה. שירה היא סופרת שהוציאה ספר חדש שלא כל כך מצליח. היא מתראיינת לעיתון וכשהכתבה מתפרסמת, היא מגלה שסילפו את דבריה ופרסמו פרט לא נכון אבל "עסיסי" שיכול מאד לעזור לה. היא רותחת אבל נראה כי מאוחר מדי לדווח על הטעות. בקיצור, בלאגן.

במקביל, היא מגלה שהיא בהריון שלישי לא מתוכנן מבעלה שבזמן האחרון היא רק רוצה שהוא כבר ימות. היא אף שוקלת לעשות הפלה. שיא השיאים מגיע כאשר חמותה הדיכאונית והבודדה, דליה, עוברת לגור איתה לאחר שהגרוש שלה נפטר. חמותה מאמינה שנכדיה יעזרו לה להחזיר את השמחה לחייה. שירה כועסת על בעלה שהסכים לזה, מה שגורם עוד יותר לחיכוכים ומריבות ביניהם.

היחסים בין שירה לחמותה מתוחים מאד. מהרגע שהכירו, הן לא הסתדרו. עכשיו דליה מתערבת לה בכל פרט בחיים, בגידול הילדים, בהפרעות האכילה שלה ואפילו בצבע התחתונים של בעלה. היא נכנסת אליה לחדר בלי לדפוק וקרה פעם שתפסה אותה במצב מאד מביך. כאשר אמה של שירה מגיעה מחו"ל ודורשת גם תשומת לב, היחסים בין שירה לחמותה מידרדרים עוד יותר. בספר מתוארים שלל מצבים מצחיקים בין השתיים בצורה הומוריסטית ושנונה.

כשבעלה של שירה מתחיל להגיע מאוחר הביתה ולקחת ימי חופש לא מוסברים, שירה חושדת שהוא בוגד בה. למרות היחסים המתוחים עם חמותה והפיצוצים ביניהן, החמות מתייצבת לצידה וביחד הן מחליטות לעקוב אחריו. שיתוף הפעולה עוזר להן להכיר קצת יותר אחת את השנייה ומה שהן יגלו יפתיע אותן בגדול …

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

שירה בוכבינדר־רגב נתונה במהומה רגשית גדולה – הספר החדש שלה לא מתרומם;
פרט מזעזע ולא נכון בכלל על עברה מתפרסם;
היא מגלה שהיא בהיריון שלישי ולא רצוי מבעלה שלא ממש רואה אותה; ובנוסף לכל הצרות – דליה, חמותה האיומה, מחליטה לעבור לגור איתם.

היחסים המתוחים בין השתיים מגיעים לסף פיצוץ, במיוחד כאשר אמא של שירה, גורו הרזיה מופרעת, מגיעה לפתע לביקור בארץ וכופה גם היא את נוכחותה וצרכיה על שירה.

לא מספיק? אז מה עם לגלות שיש מצב שבעלה מנהל רומן ?
באקט מפתיע, שירה ודליה, המעוניינת מאוד לשמור על ההיריון, נאלצות לשתף פעולה בכדי לבדוק את עניין הבגידה ומגלות לא רק זו את זו, אלא גם שהדברים הם לא תמיד כפי שהם נראים…

מחברת רבי המכר מאירה ברנע־גולדברג מציגה בספרה השלישי למבוגרים, מסעותי עם חמותי, נושאים עכשוויים טעונים ביותר, ומכניסה את הדמויות הססגוניות שיצרה למצבים מורכבים. השנינות והחן הייחודיים של כתיבתה יוצרים קומדיית מצבים קצבית, קולחת ומלאה הומור, הכתובה בתנופה אדירה ונקראת בנשימה מחויכת אחת.

״מסעותי עם חמותי הוא רומן עכשווי קליל, מותח ומשעשע על העולם הנשי המודרני, העוסק באומץ ובמעט רשעות ביחסים שבין כלה וחמותה, אימהות ובנות, נשים וגברים. כתיבתה של ברנע־גולדברג קולחת, סוחפת וממכרת.״ שפרה הורן
"דמויות בלתי נשכחות שיגרמו לכם לרצות ולחבק את המשפחה שלכם יותר מתמיד." ליעד שהם

תגובות

תגובות