מלונדון באהבה

תמונה של הספר מלונדון באהבה

מחבר: שרה ג'יו, הוצאה לאור: תכלת הוצאה לאור, תרגום: רחלי לביא, מס' עמודים: 360.

הסקירה שלי:

סיפור מרגש ועצוב עם המון תובנות על החיים. הוא דן בנושאים כמו: זיכרונות וגעגועים, כעס, פרידה, הגשמה עצמית והתחלה מחדש.

סיפור על אהבה אמיתית ללא תנאי של אם לבתה גם כאשר הנסיבות מובילות לנתק זו מזו. הדמויות אנושיות וקל מאד להזדהות איתן.

ספר שאוהבי הספרים יתענגו ממנו.

נהניתי מהקריאה ואני ממליצה בחום!

 

כשולנטינה הייתה בת שתיים עשרה, אמה נעלמה מחייה בלי להיפרד. אביה סיפר לה שאמה עזבה ללונדון אבל לא הסביר לה מדוע. מאז היא לא ראתה את אמה ואפילו לא שמעה ממנה. ולנטינה נותרה שבורת לב, מלאת געגועים ועם המון כעס.

עכשיו כשהיא כבר בת שלושים שוב חייה מתפרקים. בן זוגה עזב אותה עם מישהי אחרת והיא נותרה בודדה ועצובה,

יום אחד היא מקבלת הודעה מטלטלת ובה מבשרים לה שאמה מתה והורישה לה חנות ספרים קטנה בלונדון. ולנטינה רואה בכך הזדמנות ומחליטה לנסוע ללונדון במטרה לגלות את תעלומת הנטישה של אמה.

מסתבר שאמה השאירה לה חידות, מעין משחק חפש את המטמון, שבעזרת פתירתן היא תגלה פרטים על חייה של אמה ואולי סוף סוף תדע את האמת.

תוך כדי חיפוש הפתרונות לחידות, ולנטינה זוכה לקבל פרטים מרגשים, מכירה אנשים מקסימים שנכנסים לחייה וכמובן מגלה את התשובה לשאלה הגדולה שהציקה לה כל חייה.

הגילוי מפתיע אבל למרות הכל לא פשוט להניח לכעס, לשכוח את העבר הקשה והעצוב ולנסות לבנות חיים חדשים.

מדוע אמה של ולנטינה נטשה אותה? מה הסתיר אביה? האם היא תצליח לשקם את חייה, לסלוח, להשתחרר מהעבר ולהמשיך הלאה?

תקראו ותגלו.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"בריחה מתוקה מהמציאות", קירקוס

"סיפור מחמם לב שיישאר איתכם זמן רב אחרי שתסיימו לקרוא את הספר", פבלישרז ויקלי

זהו פצע שמעולם לא הגליד. ולנטינה זוכרת את הרגע ההוא היטב. היא היתה רק בת שתים-עשרה כשאמה נעלמה מחייה מבלי להיפרד. אביה סיפר לה שאמה נסעה ללונדון הרחוקה, אבל לא הסביר מדוע. מאז לא שמעה ממנה מילה. נותרו רק געגועים צורבים וכעס. כעס נורא.

עכשיו, כשהיא כמעט בת שלושים, ולנטינה עוצרת רגע להביט על חייה, והיא לא אוהבת את מה שהיא רואה. היא לבד, כי בן זוגה נטש אותה לטובת מישהי אחרת. היא אמנם משכילה, אבל אין לה עבודה שהיא אוהבת. אולי הגיע הזמן לעשות משהו עם החיים האלה? היא חושבת לעצמה כשמגיעה אליה בשורה שמזעזעת את עולמה: אמה הנוטשת, אלואיז, מתה והותירה אחריה ירושה – חנות ספרים קטנה בלונדון. הפעם ולנטינה יודעת מה עליה לעשות: היא תיסע לשם.

את השנים שאבדו אי אפשר להשיב, אבל את החידה אולי עוד אפשר לפתור. לאט לאט, בסבלנות ובחמלה, הולכים ונפרשים בפני ולנטינה חייה של אמה, ומבין המזכרות הרבות שהותירה אחריה, מתבררת האמת הרגשית העמוקה שוולנטינה חיפשה לה תשובה כל חייה. עכשיו, למרות מה שהסתיים ומה שלא היה אף פעם, אולי גם היא תוכל להתחיל שוב, מחדש.

שרה ג'יו, מחברת רב המכר העולמי "כל הפרחים בפריז", חוזרת בספר נוגע ללב על אם, על בת, ועל אהבה שאף פעם לא הולכת לאיבוד.

תגובות

תגובות