מלאכים באופק

תמונה של הספר

מחבר: מרב זקס-פורטל, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 238.

הסקירה שלי:

ספר ביכורים שכולו חשבון נפש שעורכת לעצמה ענבל, אישה נשואה ואם לתאומים, בן ובת. נהניתי מהקריאה, ממליצה בחום!

הנישואים של ענבל מתפוררים, שגרתיים, היא שוקלת לפרק את החבילה. היא עורכת ניתוח של חייה החל מילדותה בקיבוץ ועד חייה היום.

הסיפור נע בין העבר להווה. הפרקים הם סיפורים מחייה של ענבל, החל מילדותה בקיבוץ, אהבתה הראשונה, נישואיה הראשונים לחבר ממנו הרתה בטעות, אובדן התינוק ועזיבת בעלה הראשון. היא מספרת על ההתמודדות הקשה עם מות בנה והאבל הגדול שלא מרפה ממנה עד היום. היא מספרת איך הכירה את בעלה הנוכחי, מספרת על אובדן אמה, על הוריה ועל טלטלות רבות שעברה בחייה, על משברים קשים וטרגדיות שפקדו אותה ואיך התמודדה איתם.

ענבל חושפת בפנינו את לבטיה בהווה, את נסיונותיה המיניים כדי להתגבר על חיי השיגרה, את ההתמודדות עם גידול שני ילדים מתבגרים, את יחסיה עם בעלה.

ענבל נמצאת בפרשת דרכים, היא מחפשת אחר האושר, אחר הדבר האמיתי. אבל מהו האושר האמיתי שלה? האם האושר מורכב מריגושים? התנסויות סוערות? או שמא האושר הוא המשפחה שלה, היציבות שיש לה?

 ענבל צריכה לעבור הרבה כדי להחליט מהו האושר שלה. כדי לדעת במה בחרה ענבל, ממליצה לכם לקרוא את הספר הזה! הכתיבה יפה וקולחת והסיפורים מעניינים.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

גילוי לב נועז, בפיכחון ובישירות כובשת, שימשיכו להדהד אצל הקוראים עוד זמן רב, יוצאת אישה צעירה לערוך את חשבון עולמה. זהו מסע כפול:בעודה חושפת טפח אחר טפח מחיי משפחתה כאן ועכשיו ומספרת על בעלה ועל ילדיה המתבגרים, היא מנווטת אותנו ביד בוטחת, ביושר וברגישות שוברת לב אל הפרק העלום בעברה – ילדותה ונעוריה בקיבוץ, נישואיה הראשונים בעקבות היריון מוקדם מדי, אובדן בנה התינוק ושאר התנסויות מסעירות שטלטלו אותה בעתות משבר.

מלאכים באופק הוא הישג ספרותי מרשים של יוצרת נפלאה.

חיים באר

מרב זקס-פורטל, בת קיבוץ גבעת ברנר, היא מתרגמת ספרות יפה ובוגרת תואר שני בחוג לכתיבה יוצרת באוניברסיטת בן גוריון. פרסמה סיפורים קצרים בבמות שונות. מלאכים באופק הוא הרומן הראשון שלה.

תגובות

תגובות