מטורפת

תמונה של הספר מטורפת

מחבר: קלואי אספוזיטו, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: גליה וורגן, מס' עמודים: 411.

הסקירה שלי:

ספר מטורף, כשמו כן הוא. הוא קצת בוטה, קצת הזוי, קצת מצחיק והעיקר מותח, מעניין ומלא הפתעות. ספר מושלם לחופשה, ממליצה בחום!

כשהתחלתי לקרוא, לא ידעתי איך לעכל את הספר. השפה הנמוכה והבוטה שבה משתמשת הגיבורה, הרתיעה אותי וכמעט נטשתי את הספר. בהמשך הבנתי כי השפה הזאת היא אחד המאפיינים הבולטים של הגיבורה ולכן זה חלק בלתי נפרד מהספר ובהמשך פשוט התאהבתי בגיבורה.

מסופר על תאומות זהות, אליזבט ואלווינה. אליזבת היא הבת האהובה והמוצלחת, היא נשואה לבעל חתיך ועשיר ויש לה תינוק. אלווינה היא ה"כבשה השחורה" של המשפחה. היא מרדנית ושובבה ולכן גרמה להוריה הרבה בעיות בילדותה. היא הייתה תמיד הצל של אחותה. אלווינה גרה בלונדון עם שני שותפים. היא פוטרה מהעבודה ובנוסף גם סולקה מהדירה כי לא שילמה שכר דירה מספר חודשים.

יום אחד אליזבט מזמינה את אלווינה לבוא אליה לחופשה בוילה המפוארת שלה בסיציליה, אחרי שתקופה ארוכה הן לא היו בקשר. אליזבט ממש מתחננת בפניה שתגיע. לאלווינה אין מה להפסיד, היא חסרת כל כרגע ותמיד רצתה את החיים של אחותה, כולל את בעלה המהמם, ולכן היא נענית לבקשתה וטסה לבקר אותה.

כשאלווינה מגיעה לאחותה, דברים מוזרים מתחילים להתרחש. היא רואה סימנים כחולים על ידיה של אחותה והיא שומעת צעקות בלילה מחדרה. אלווינה מתחילה לחשוד שאחותה מסתירה ממנה סודות ואולי החיים שלה לא כל כך מאושרים כפי שתמיד חשבה. החשד מתגבר כאשר יום אחד אליזבת מבקשת ממנה להחליף זהויות לכמה שעות, אז היא כבר בטוחה שלאחותה יש איזו משימה סודית במיוחד כשהיא אינה מוכנה לומר לה מדוע ולאן היא צריכה ללכת.

אלווינה חושדת אבל אליזבת משכנעת אותה להסכים ומכאן הכל הולך ומסתבך. אלווינה נכנסת לתסבוכת מסוכנת הכוללת מסכת שקרים, מקרי רצח וסכנת מוות.

ספר מרתק שאי אפשר להניח מהיד, מטורף לחלוטין!

מחכה בקוצר רוח להמשך הרפתקאותיה של אלווינה. היא מצחיקה, היא בוטה, אין לה אלוהים. היא בהחלט טיפוס מיוחד ולא שיגרתי.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

ספר שובב, סקסי ופשוט מטורף

לאליזבת יש כל מה שמישהי יכולה לרצות: כסף, בעל הורס, תינוק חמוד ולמבורגיני במגרש החניה.

כאשר היא מזמינה את תאומתה הזהה, וההרבה פחות מוצלחת ומצליחה אלווינה, לשבעה ימים של חופשה חלומית בווילה המפוארת שלה בסיציליה, אלווינה, שרק לאחרונה פוטרה מהעבודה וסולקה מדירתה, מסכימה. היא אולי לא סובלת את אחותה התאומה, אבל זה לא אומר שהיא חייבת לוותר על טעימה מאורח החיים הנהנתני והראוותני שלה.

עד מהרה מתברר שלאליזבת המושלמת יש אג'נדה נסתרת, וכאשר השתיים מחליפות זהויות ליום אחד בלבד זה נגמר לא טוב מבחינתה. ממש ממש לא טוב.

זאת ההזדמנות של אלווינה לזכות בחיים שתמיד חלמה עליהם… אם היא תצליח לצאת מזה בשלום.

"ספר חובה לחופשה על חוף הים". טלגרף
"תוסס וזוהר". גרדיאן
"עלילה מסחררת על סקס, שקרים ורצח". סטייליסט

תגובות

תגובות