מחר

תמונה של הספר

מחבר: גיום מוסו, הוצאה לאור: כנרת זמורה דביר, תרגום: מונה גודאר, מס' עמודים: 335.

הסקירה שלי:

ספר מקסים! הרעיון יפה ומקורי. לדעתי הספר הזה הרבה יותר טוב מהקודם של אותו סופר, קולו של המלאך.

ספר שאי אפשר להניח מהיד, לא משעמם לרגע. כל רגע מתגלה פרט חדש שמוסיף מתח ומשנה את מה שחשבנו עד כה. ספר קולח, זורם ומעניין מאד.

קשה לכתוב סקירה על ספר כזה מבלי לחטוא בספויילרים ולכן הסקירה שלי תהיה קצרה.

מתיו שאפירו, מרצה באוניברסיטת הרווארד בשנת 2011, איבד לפני כשנה את אשתו האהובה בתאונת דרכים. הוא שרוי באבל, חי עם בתו בת הארבע ועם שותפה לדירה, אפריל.

יום אחד הוא נקלע לדוכן מכירות ברחוב ורוכש מחשב ישן שהיה שייך לבחורה בשם אמה. הוא מוצא תמונות של אמה במחשב ויוצר איתה קשר במייל כדי להעביר אליה את התמונות. הם נדלקים אחד על השנייה וקובעים להיפגש, אלא שזה בלתי אפשרי … כי היא העבר שלו והוא העתיד שלה. כדי להבין את משמעות המשפט הזה תצטרכו לקרוא את הספר המתוחכם הזה.

מכאן העלילה מסתעפת ומתפתחת. זהו רומן שיש בו מתח, אהבה וגם בדיון. אהבתי מאד את הסוף, פשוט סופר מוכשר.

בין השאר הספר עוסק בשאלות כגון: עד כמה אדם מוכן להרחיק בשביל האהבה? האם מתיו באמת הכיר את אשתו? האם אפשר לשנות את העתיד?

אחד הספרים הכי יפים ומפתיעים שקראתי לאחרונה, ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

היא העבר שלו…
…הוא העתיד שלה
אֶמה גרה בניו יורק. בגיל שלושים ושתיים היא עדיין מחפשת את הגבר של חייה. מתיו גר בבוסטון, הוא איבד את אשתו בתאונת דרכים קשה ומגדל לבד את בתו בת הארבע.
השניים מכירים באינטרנט, ועד מהרה הם קובעים להיפגש במסעדה במנהטן. באותו היום באותה השעה, כל אחד מהם יחצה בתורו את דלת המסעדה ויובל אל אותו השולחן, אבל…
הם לא ייפגשו לעולם.
משחק של שקרים? רוחות רפאים? תחבולה זדונית? קורבנות למציאוּת שגוברת עליהם, אמה ומתיו מתחילים להבין שלא מדובר בפגישה תמימה שהוחמצה…

מותחן פסיכולוגי סוחף מרחיק לכת, שעם צאתו לאור כבש את המקום הראשון ברשימת רבי המכר בצרפת. במחר חוזר גיום מוסו אל הקסם שבזכותו התפרסם: אהבה, מסתורין וקמצוץ של בדיון.

גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל 10 חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־33 שפות ונמכרו עד כה ב־18 מיליון עותקים. ספרו קולו של המלאך ראה אור בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

"גיום מוסו הוא הקוסם של ספרות המתח. הוא מערבב ביד אומן רומנטיות ומסתורין. אם תניחו לו לסחוף אתכם אל המשחק המתוחכם הזה, לא תוכלו להימלט שוב עד השורה האחרונה." לה פריזיאן

"סיפור אהבה שקורא תיגר על חוקי הזמן, עלילה מורכבת ומפתיעה."
לה פיגארו

תגובות

תגובות