מחברת האמת

תמונה של הספר מחברת האמת

מחבר: קלייר פולי, הוצאה לאור: כתר, תרגום: סמדר אביב, מס' עמודים: 360.

הסקירה שלי:

ספר חמוד, קליל, רומנטי וקצת קיטשי.

הספר מתאר ניסוי של אדם בודד ומיואש שתהה מה יקרה אם אנשים יספרו את האמת על חייהם, על הבדידות שהם חווים, על הקשיים ועל שאיפותיהם האמיתיות.

בספר יש המון תובנות על החיים ומשמעותם, על חברות, על אהבה, על עזרה ונתינה, על הגשמה עצמית ועל תקווה.

ספר שכיף להעביר איתו את הזמן למי שאוהב הפי אנד.

הכל מתחיל מג'וליאן, צייר בסביבות גיל השמונים, תימהוני ומאד בודד. נמאס לו שאנשים חיים בשקר ומציגים לעולם את חייהם כחיי אושר בעוד שהאמת רחוקה מכך מאד. הוא מחליט לכתוב במחברת ירוקה את האמת על חייו ומשאיר אותה בבית הקפה המקומי שבבעלותה של מוניקה.

מוניקה מוצאת את המחברת ומחליטה גם היא להשתתף בניסוי. היא כותבת את שאיפת חייה: למצוא בן זוג ולהקים משפחה. כשהיא קוראת את סיפורו של ג'וליאן הצייר, היא מחליטה לעשות הכל בכדי לעזור לו לשקם את חייו.

מוניקה משאירה את המחברת בבר ואדם אחר מוצא אותה וכך הלאה. המחברת מתגלגלת למספר אנשים וכל אחד מוסיף את סיפור חייו.

בין היתר מוצאים אותה בחור מכור לשתייה ולסמים, אם לתינוקת עם דיכאון לאחר לידה ונישואים מתפוררים שמציגה באינסטגרם חיי שקר מושלמים ועוד אנשים מעניינים.

כל הדמויות בסיפור ייפגשו בסופו של דבר, יירקמו ביניהן מערכות יחסים מכל הסוגים: חברות, זוגיות, עזרה הדדית, התאהבות ואפילו אהבה. הן תלמדנה להכיר את החיים האמיתיים של כל אחת מהן ובעיקר את עצמן.

המחברת תעזור להם להבין שגילוי האמת פותח להם דרך לחיים מאושרים.

קריאה מהנה!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

לג'וליאן ג'סופ, צייר אקסצנטרי ובודד בעשור השמיני לחייו, נמאס מהשקרים שבני אדם מספרים על עצמם. מה היה קורה אילו היינו מתחילים לספר לאנשים את האמת על חיינו הלא זוהרים? על הבדידות, על השינויים שהיינו רוצים לעשות, על הכמיהות הנסתרות שלנו? ג'וליאן מחליט לעשות ניסוי ולתאר את האמת על חייו במחברת ירוקה פשוטה ולהשאיר אותה בבית הקפה המקומי. מוניקה, בעלת בית הקפה הצעירה שכמהה למשפחה ואהבה, מוצאת את המחברת ומחליטה להצטרף לניסוי. היא תורמת למחברת את סיפורה ומשאירה אותה בבר היין שמעבר לכביש. היא גם מחליטה למצוא את ג'וליאן ולנסות לעזור לו. עד מהרה מתחילים עוד ועוד אנשים לכתוב במחברת את סיפורם ולעזור לאלה שקדמו להם.

הדמויות הפועלות במחברת האמת – בהן האזרד, נרקומן מקסים הגומר אומר להיפטר מהסמים, ואליס, אם טרייה המציגה חיים מושלמים באינסטגרם בעוד שחייה האמיתיים מתפרקים – רוקמות יחד סיפור שהוא בעת ובעונה אחת מוזר ומצחיק, שובר לב ואמיתי עד כאב. זהו סיפור על האומץ להציג את האני האמיתי מול העולם ולגלות שהאפשרות הזאת אינה מפחידה כפי שנדמה. למעשה, היא קרובה מאוד לאושר.

מחברת האמת הוא מעין שיקוי פלא שנרקח למען הקוראים, יצירה היוצאת מן הלב ונכנסת אל הלב.

"ספר חכם ומרומם נפש, מבדר ומעורר מחשבה." סופי קינסלה, מחברת רב־המכר 'החיים ה(לא כל כך) מושלמים שלי'

"סיפור מקסים מלא אור והומור." פבלישרז ויקלי

"סיפור מקסים וחמים על הגמול שמקבלים כאשר נוהגים בגילוי לב." פיפל מגזין

תגובות

תגובות