מורשית חתימה

תמונה של הספר מורשית חתימה

מחבר: ליאת לב רן, הוצאה לאור: עברית הוצאה לאור, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 152.

הסקירה שלי:

ספר חמוד, מרענן וקליל. הכתיבה זורמת וקצבית והסיפור מעניין. ממליצה בחום!

נטע, הגיבורה הראשית, היא תל אביבית המתקרבת לשנות השלושים. היא בדיוק נפרדה מהחבר הצעיר שלה והיא מאוכזבת ושבורה. בנוסף, היא סוחבת איתה טראומה מהעבר שלא מניחה לה. חברתה מסדרת לה עבודה זמנית כמזכירה אצל איש עסקים מצליח ועשיר כדי שתעביר את זמנה ותתעודד קצת.

נטע מסורה לעבודה בצורה יוצאת דופן. היא מתקתקת הכל, מסודרת, אחראית, קובעת פגישות, עונה לטלפונים ואפילו לומדת לשקר לטובת הבוס שלה. כל החיים שלה מוקדשים לעבודה.

הבוס שלה מרוצה מאד, היא עושה עבורו הכל, גם בתחום העבודה וגם בתחומים האישיים שלו כולל בייביסיטר לילדים המפונקים שלו, סידור עניינים אישיים עבורו ועבור אשתו.

תמורת השירותים הללו הבוס מפרגן לה בסכומי כסף לקניית בגדי מעצבים כדי שתראה ייצוגית ואפילו קונה לה מכונית מפוארת כדי שלא תאחר לעבודה.

במסגרת העבודה נטע נשלחת לחו"ל מספר פעמים בכדי לחתום על מסמכים הקשורים להעברות כספים והיא הופכת למורשית חתימה בחשבון גדול. אבל אז היא מרגישה שמשהו לא תקין כאשר היא מוצאת ראיות מחשידות בפח האשפה. נטע מחליטה לחקור את העניין ולגלות מי מנסה לרמות את הבוס שלה ומה הוא זומם.

במקביל, במסגרת נסיעתה לחו"ל, היא פוגשת בפריז גבר צעיר שקשור למקום עבודתה ובעקיפין גם לעסקאות החשודות וסוף סוף היא מרגישה את תחילתה של האהבה. היא נאלצת לשנות זהות כדי שהוא לא יקשר אותה לנטע מהמשרד והופכת לנינה.

האם נטע תצליח לגלות מיהו האדם שעושה עסקאות מאחורי גבו של הבוס שלה? מה יעלה בגורל האהבה החדשה?

תקראו ותגלו.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

רגע לפני יום הולדתה השלושים מתחילה נטע, תל אביבית שבורת לב עם שאיפות אקדמיות וטראומת ילדות שממאנת להרפות, לעבוד כמזכירתו של איש עסקים כריזמטי. נטע היא חלומו של כל בוס: מאורגנת, מתקתקת, חרוצה, לא יודעת לשתות אלכוהול, תמיד יש לה אדוויל בתיק, והכי חשוב: אין לה חיים. היא קובעת פגישות, מתייקת מסמכים, משמיעה שקרים משכנעים בטלפון ופותרת משברים אישיים בחיי בנו ובתו המפונקים של הבוס. מה הפלא שעד מהרה היא הופכת למורשית חתימה?

חמושה בבגדי מעצבים במימונו של הבוס ובשלל עצות מועילות מחברתה ריקי המהממת, נטע נשלחת לקפריסין ולפריז כדי לחתום על מסמכים ולדאוג להעברות כספים. בתוך כך נקרות על דרכה שלל ראיות לכך שמשהו מפוקפק קורה מאחורי גבו של הבוס האלגנטי. כשגבר חדש נכנס לחייה, היא מאמצת לעצמה זהות חדשה: נינה הנועזת. האם היא תפענח את המזימה שנרקחת סביבה? והאם גם תזכה סוף סוף באהבה שלה היא משתוקקת?

ליאת לב רן יצרה בשפה עכשווית אנטי-גיבורה שנכנסת ללב. המסע של נטע לפענוח העבר המטריד, לפתרון התעלומה העסקית ולאיחוי הלב הפגוע הוא רגיש, משעשע ומרתק.

תגובות

תגובות