מוות על הדנה

תמונה של הספר מוות על הדנה

מחבר: דניז מינה, הוצאה לאור: פן הוצאה לאור, ידיעות ספרים, תרגום: אילן פן, מס' עמודים: 320.

הסקירה שלי:

מותחן מרתק! הכתיבה זורמת, הסיפור מעניין, לא יכולתי להניח מהיד עד לסוף המפתיע.

אנה מקדונלד חיה חיים רגילים ושקטים. היא נשואה להיימיש ומגדלת שתי בנות. בוקר אחד כשהיא מקשיבה לפודקאסט פשע, בעלה מודיע לה הודעה מפתיעה והיא נותרת המומה ושבורה.

אנה עצובה והפודקאסט מצליח להסיט אותה מהמחשבות והבדידות. הפודקאסט חוקר מקרה של טביעת יאכטה בשם דנה ורצח של שלושה בני משפחה, אב, בתו ובנו, ששהו בה.

אנה נדהמת לגלות כי אחד מהנרצחים היה ידיד שלה מהעבר הרחוק, העבר שאותו הדחיקה שנים לאחר אירוע טראומתי שקרה לה.

אנה מחליטה שהיא חייבת לגלות את האמת בפרשה המסקרנת של טביעת הדנה. למרות שעברה מאיים עליה והיא חוששת שסודה הגדול עומד להתגלות, היא נחושה להגיע אל האמת בפרשת הרצח.

פין, בעלה של חברה טובה, מוזיקאי מפורסם שמתמודד עם אנורקסיה, מצטרף אליה להרפתקה, דבר שמוסיף המון הומור למסע החקירה.

מה בעלה סיפר לה? מהו הסוד הגדול שאנה מסתירה? מה קרה על הדנה? איך נרצחו השלושה? מי הרוצח? האם אנה תגלה את האמת? מה יעלה בגורלה?

תקראו ותגלו.

ספר מתח קצבי, שנון ומתובל בהומור עם סוף סגור כמו שאני אוהבת. סיפור על סודות, בגידות, בצע כסף, מניפולציות, שקרים והסתרות.

קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

פודקאסט בסוגת פשע אמיתי משגר אישה ”מושלמת” למסלול התנגשות עם סוד מעברה, ברומן ”סוער ומסעיר” (איי ג’יי פין) שנבחר למועדון הקריאה של ריס ויתרספון ולמותחן השנה של ”הניו יורק טיימס”. היום שבו חייה המהוגנים והשקטים של אנה מקדונלד עולים על שרטון מתחיל כמו כל יום רגיל: היא מארגנת את הילדים לבית הספר, מכינה ארוחת בוקר ומאזינה לעוד פודקאסט פשע אמיתי. ואז בעלה יורד במדרגות ובפיו הודעה שמותירה אותה המומה ובודדה. נואשת להסחת דעת אנה חוזרת לפודקאסט החביב עליה. יש משהו מנחם בצרות של אחרים: יאכטה שטבעה, משפחה שנרצחה, רמז לקונספירציה גלובלית. אלא שהמקרה המסוים הזה מתגלה דווקא כצרה של אנה. היא מכירה את אחד הקורבנות מן העבר, מהחיים שעשתה כל מאמץ להשאיר מאחור. והיא גם משוכנעת שהיא יודעת מה באמת קרה. בדיוק אז מגיע למפתן דלתה שכן חטטן, והחיים כפי שהכירה אותם נגמרים באמת. השדים מעברה התעוררו, והם לא מתכוונים להרפות. מתוך שכנוע עמוק שאין לה כל אפשרות אחרת, אנה יוצאת למרדף אחר האמת. דניז מינה היא כותבת מותחנים סקוטית ידועה ועטורת פרסים. עד כה פרסמה שלושה-עשר רומנים. מוות על הדנה הוא הראשון שמתורגם לעברית. ”יוצא מן הכלל… קראתי בנשימה עצורה.” – הוושינגטון פוסט ”לא חדל להפתיע… רומן נהדר.” – הניו יורק טיימס ”כתיבה המשלבת מתח, הומור, סכנה ורגש המשתלבים בסגנון יוצא מגדר הרגיל.” – הוול סטריט ז’ורנל ”כתיבה נועזת במיטבה.” – NPR

תגובות

תגובות