מה שאליס שכחה

תמונה של הספר מה שאליס שכחה

מחבר: ליאן מוריארטי, הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן, תרגום: אביגיל בורשטיין, מס' עמודים: 416.

הסקירה שלי:

ספר קליל, זורם ואופטימי. אחרי כמה ספרים עצובים וכבדים, חיפשתי משהו לנקות את הראש והספר הזה ממש בא לי בזמן. מתאים בהחלט כספר טיסה, נהניתי מהקריאה, ממליצה בחום!

אליס בת 39. היא נופלת בחדר כושר וחוטפת מכה בראש. כשהיא מתעוררת, היא חושבת שהיא בת 29 – עשר שנים הלכו לאיבוד. היא עדיין מאוהבת בבעלה ונמצאת בהריון עם בתה הבכורה.

מספרים לה שיש לה שלושה ילדים, שהיא פרודה מבעלה ונמצאת בהליכי גירושין ואפילו התחילה לצאת עם מישהו חדש. היא מתקשה להאמין איך קרה שהאהבה החזקה שהייתה לה ולבעלה נגמרה, מה קרה ביניהם שגרם לבעלה להיות כל כך קר ועויין כלפיה.

היא משתחררת מבית החולים ובעזרת אמה, סבתה המאמצת, אחותה וחברותיה, היא מנסה ללמוד מה עבר עליה בעשור האחרון ואיך הפכה להיות מסוג הנשים שאותן לא סבלה, אישה עסוקה בטירוף, לבושה טיפטופ ומתאמנת בחדר כושר.

במקביל מסופר סיפורה של אחותה בצורת מכתבים לפסיכולוג שלה ובהם מתוארים ניסיונותיה הרבים להביא ילד לעולם. אחותה עברה טיפולי פוריות וכמה הפלות. היא מספרת על הריחוק מאליס העסוקה בחיי המשפחה שלה. בעבר הן היו חברות נפש והיום הן בקושי מדברות. אליס לא זוכרת שהן התרחקו ועושה הכל כדי להתקרב בחזרה אל אחותה האהובה.

במהלך השכחה אליס לומדת דברים חדשים על עצמה ומגלה כי הנפילה היא בעצם מתנה – הזדמנות לנתח את החיים, לתקן טעויות, לשפר התנהגויות ולהתחיל חיים חדשים.

למה אליס נפרדה מבעלה? מדוע נגמרה ביניהם האהבה? האם אליס תמצא אהבה חדשה או שאולי ניתן עדיין לתקן את האהבה הקודמת? תקראו ותגלו.

הסיפור מעניין, מעורר מחשבות ומסתיים בהפי אנד כמו שאני אוהבת. קריאה מהנה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

מכה קטנה בראש – ועשר שנים הלכו לאיבוד

כשאליס מתעוררת על רצפת חדר הכושר היא בטוחה לגמרי שהיא בת 29, מאוהבת בבעלה עד הגג, ובהריון עם ילדה הראשון. הדבר היחיד שלא ברור לה, זה מה היא עושה בחדר כושר. היא הרי שונאת להתעמל!

אבל בבית החולים, אליו היא מגיעה בגלל זעזוע מוח שקיבלה בנפילה, צפויים לה גילויים מפתיעים עוד הרבה יותר: היא כבר בת 39! יש לה שלושה ילדים! אחותה בקושי מדברת איתה, והיא נמצאת בהליכי גירושין מבעלה.

אליס מתפעלת מהגירסה החדשה שלה – רזה, מטופחת ולבושה בבגדי מעצבים, אבל לא מבינה מה קרה. איך יכול להיות שהיא, הבחורה המפוזרת והנינוחה הפכה לאחת מהאימהות המתוקתקות שתמיד ליגלגה להן? ואיך יכולות עשר שנים להימחק מהזיכרון לגמרי?

אליס חוזרת הביתה ומתחילה לשחזר את העשור האבוד. כשזיכרונה חוזר טיפין טיפין היא מגלה ששיכחה יכולה גם להיות הזדמנות להתחלה חדשה.

ליאן מוריארטי היא סופרת אוסטרלית מחברת רבי המכר סודו של הבעל ושקרים קטנים גדולים.

תגובות

תגובות