מארבע יוצאת אחת

תמונה של הספר מארבע יוצאת אחת

מחבר: סיגל פישביין, הוצאה לאור: ספרי ניב, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 320.

הסקירה שלי:

ספר מעניין, מרגש ומותח, הכתיבה קולחת, לא יכולתי להניח מהיד עד לסופו המפתיע.

במרכז הסיפור עומד פענוח היעלמותה של מיכל, אחת מתוך חבורה של ארבע חברות טובות מימי גרעין הנח"ל. כששלוש חברותיה מתגייסות לחפש אותה, מתגלה כל מורכבות היחסים ביניהן בעבר ובהווה.

סיפור על סודות, בגידות, מערכות יחסים, התמודדות עם אובדן וחברות. ממליצה בחום!

 

מיכל נשואה לרוברט והם גרים בניו יורק. כשיום אחד מיכל נעלמת, שלוש החברות הטובות שלה מתגייסות וטסות מישראל לניו יורק כדי לנסות למצוא אותה.

בעלה של מיכל, רוברט, טוען שהיא הלכה לעבודה בבוקר ולא חזרה. כמובן שהבעל הוא החשוד הראשוני של המשטרה אבל החברות שלה יודעות שהחיים שלהם היו מאושרים. מיכל עברה לניו יורק עקב פרידה מחבר וסוף סוף מצאה אהבה חדשה. מיכל אף פעם לא התלוננה ולא סיפרה שמשהו לא בסדר ולכן מבחינתן הבעל לא חשוד בהיעלמותה.

הפרקים בנויים מארבע הדמויות. בכל פרק דמות אחרת מספרת על חייה, על ההתמודדויות הלא פשוטות במהלך החיים, על הסודות שהיא מסתירה, על יחסיה עם מיכל, על היחסים עם בני הזוג ומתגלים סדקים גם ביחסי החברות ביניהן עד לכדי התפוצצויות ומריבות. גם מיכל מספרת על החיים החדשים שלה ותוך כדי החקירות והגילויים החברות מתחילות להבין שאולי הן לא הכירו אותה בכלל מאז שעזבה לניו יורק.
במהלך הסיפור כל אחת מהחברות עוברת מסע פנימי, תהליך שבו היא לומדת להכיר את עצמה ואת רצונותיה במקביל להכרת חברתן החדשה, מיכל של ניו יורק.

כל רגע מתגלה פרט חדש שמוביל לחשוד אחר שאולי קשור בהיעלמותה של מיכל. בין היתר חשודים: רוברט בעלה של מיכל, השכן המוזר של מיכל עם הכובע והאוזניות, לקוח שעבד עם מיכל בתקופה האחרונה ושכנה קשישה שמאד דאגה לה והאמינה בכח הנשי.

לכל אורך הסיפור יש מתח באשר לגורלה של מיכל עד שנוצר חשש ממשי לחייה.

מה הסתירה מיכל מחברותיה? מיהי מיכל האמיתית? מה יעלה בגורלה של מיכל? תקראו ותגלו.

הסוף מפתיע וממש לא צפוי.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

כשמיכל נעלמת בניו יורק, גלי, רונית ונטע, שלוש חברותיה הטובות מימי גרעין הנח"ל, אורזות בגדים חמים ורגשות עזים לתוך מזוודה וטסות אלפי קילומטרים אל המקום שבו נראתה לאחרונה. הן חייבות למצוא את מיכל.
רוברט, בעלה, מדווח כי בבוקר יצאה לעבודתה ולא שבה. משפחתה מודאגת ואובדת עצות. חברותיה סבורות שלא מתאים למיכל החייכנית והאחראית להיעלם כך, אך עד כמה הן מכירות את מיכל מאז שעזבה לאמריקה?
כשנחשפים סודות וצדדים בחייה שאיש לא הכיר, המתח ממלא את המרחק ביניהן, הפחד מתמקם במרכז הבטן, והחשש לחברתן האהובה הולך וגובר.
בעיר הגדולה נפערים בין השלוש סדקים וצצות בעיות שחשבו שהותירו בארץ, ואלה מעמידים את החברות שלהן במבחן.

מארבע יוצאת אחת הוא ספר מותח, נוקב ונוגע ללב החושף את עולמן השברירי של דמויות המתעוררות אל שלב מאתגר בחייהן – שלב התנפצות הבועה והפסיחה בין תקווה לייאוש. מעל כולן מרחפת דמותה האניגמטית המרתקת של מיכל והשאלה המנקרת מה עלה בגורלה.
זהו ספרה השלישי של סיגל פישביין, ובו היא שבה אל הדמויות שיצרה בספרה הראשון, "יום חדש". בדצמבר 2019 ראה אור הספר "קצרים", אוסף סיפורים משותף של טללית פרשר, יעל דנון וסיגל פישביין.

תגובות

תגובות