לפני שראיתי אותך

תמונה של הספר לפני שראיתי אותך

מחבר: אמילי הוטון, הוצאה לאור: ידעות ספרים, תרגום: דלית כהן, מס' עמודים: 360.

הסקירה שלי:

ספר כייפי, קליל ורומנטי מצד אחד אבל גם מאד מרגש מצד שני. ספר מלא בהומור ואפילו ציניות מצד הגיבורים אבל יש בו גם המון רגעים עצובים כתוצאה מהתמודדויות פיזיות ונפשיות לא פשוטות והוא מעורר הרבה מחשבות על הדברים החשובים בחיים.

נהניתי מאד מהקריאה, הכתיבה זורמת, הזדהיתי עם הגיבורים ואפילו הזלתי דמעות במהלך הקריאה.

ממליצה בחום!

אליס ואלפי שוכבים באותו חדר במחלקה שיקומית בבית חולים בלונדון אחרי ששניהם היו מעורבים בתאונות. אלפי היה במכונית עם חבריו שנהרגו כתוצאה מתאונת דרכים וכרתו לו רגל. אליס שוכבת עם כוויות בכל גופה לאחר שהייתה שריפה במקום עבודתה.

אליס לא מוכנה שיראו אותה עם פנים מעוותות כתוצאה מהכוויות ומסתתרת מאחורי וילון. בהתחלה היא אפילו לא מוכנה לדבר עם אלפי אבל הוא עקשן ומדרבן אותה והם יוצרים קשר של שיחות בלבד.

לאט לאט הם מתקרבים, מנהלים שיחות נפש, מספרים בדיחות עם הומור שחור ומתפתחים ביניהם רגשות חזקים.

ואז קורה אירוע קשה בבית החולים שמערער את היחסים ביניהם, אלפי משתחרר לפני אליס והקשר ביניהם מתנתק.

עכשיו שניהם צריכים לחשוב, כל אחד עם עצמו, האם אפשרי בכלל לקיים קשר רומנטי בין שני אנשים פגועים נפשית ופיזית שאפילו לא ראו אחד את השני.

מה יעלה בגורל הקשר בין אלפי ואליס? האם מראה פניה של אליס ירתיע את אלפי? האם האהבה ביניהם אמיתית? האם יצליחו להשתקם נפשית?

תקראו ותגלו.

סיפור אופטימי עם המון תובנות על החיים. סיפור על התמודדות עם משברים, על החלמה, על חברות ועל כוחה המרפא של האהבה גם ברגעים הכי קשים.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"מצחיק ונוגע ללב במידה שווה… חגיגה של האומץ להיחשף מול האחר"

Publishers Weekly

אליס ואלפי ישנים מטרים ספורים אחד מהשני. הם מדברים שעות בכל יום, והם מעולם לא ראו זה את זה.

בעקבות מעורבותם בתאונות טרגיות, אליס גאנרסלי ואלפי מאק חולקים עתה חלל כשהם מאושפזים באותה מחלקה שיקומית בבית החולים סנט פרנסיס בלונדון. אליס מסרבת לתת לאנשים לראות אותה במצבה הנוכחי ומציבה חומה בצורה בינה ובין העולם.

לאחר התחלה מקרטעת משהו, הסמיכות הפיזית, ונחישותו של אלפי להתחבב על כל מי שהוא פוגש, עושות את שלהן והם מתקרבים. לא עובר זמן רב עד שניכר שאיש אינו מצחיק את אליס כמו אלפי, ואילו אלפי חש כי סוף-סוף מצא מישהי שהוא יכול לבטוח בה. אט-אט, בין שיחות נפש ליליות ובדיחות פרטיות, מתחיל לנבוט ביניהם רגש שהוא מעבר לידידות גרידא.

אבל כשהשניים מתחילים להחלים והקץ לשהותם המשותפת הולך ומתקרב, אלפי ואליס נדרשים להחליט אם בכלל שווה להמשיך ביחסים עם מישהו שנחשף לחלקים הכי גרועים והכי פגיעים שלך, ובה בשעה מעולם לא ראה את פניך בפועל.

לפני שראיתי אותך הוא ספר אופטימי, מצחיק ומרגש, שישבור לכם את הלב ויאחה אותו מחדש. הוא שופע תובנות על החלמה ועל התחלה מחדש לאחר משבר, על חוקי המשיכה ועל הקושי בלאפשר לעצמכם להיות נאהבים. בכתיבה מלאת קסם מצליחה אמילי הוטון לברוא דמויות מעוררות אמפתיה וכובשות, שללא ספק יתנחלו בלבבות הקוראים, וגם מזכירה שהאהבה אכן עיוורת ויכולה לצוץ במקומות הכי מפתיעים.

תגובות

תגובות