לכתוב כמו אלוהים

תמונה של הספר לכתוב כמו אלוהים

מחבר: אשר קרביץ, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 312.

הסקירה שלי:

ספר מיוחד, מקורי ומאד זורם. הסיפור מעניין, מורכב, מותח, שנון ומלא הומור. אחלה ספר לתקופה הקשה הזאת. נהניתי מכל רגע ואני ממליצה בחום!

על גב הספר לא כתוב הרבה. מצוטטת שיחה בין גיבור העלילה של סופר בשם אדיר, שהוא גיבור הספר, לבין מוכרת בחנות ספרים שבה הוא אומר לה שהדבר שיגרום לו להחליט לקרוא ספר זה רק המלצה מחבר טוב ולכן כל מה שכתוב לנו הקוראים הוא: "קחו וקראו"!

לאחר שקראתי את הספר, הבנתי שאכן אי אפשר לתאר את העלילה שלו מבלי לעשות ספויילרים. יש פה סיפור בתוך סיפור בתוך סיפור, פשוט גאוני! אז גם ההמלצה שלי היא פשוט רוצו לקרוא!

אספר בקצרה על התוכן מבלי לעשות ספויילרים:

לסופר אדיר מוצע לכתוב בעיתון סיפור בהמשכים. במקרה, השכן שלו, רופא לשעבר, שולח לו פרקים מספר שהתחיל לכתוב כדי שיחווה עליו דיעה. בהחלטה של רגע, אדיר שולח את הסיפור לעיתון כאילו הוא שלו. לאט לאט אדיר קולט שהסיפור שכתב הרופא הוא בעצם סיפור אמיתי על מקרה היעלמותה של רופאה שהסתבכה. המשטרה מתחילה לעקוב אחרי אדיר, היא בטוחה שאדיר יודע משהו ומסתיר ולכן היא מבקשת ממנו לומר להם היכן נמצאת הרופאה. אדיר מסתבך כהוגן. הוא מפחד להודות שגנב את הסיפור אך הוא אינו יודע לאן נעלמה הרופאה ואיך יסתיים הסיפור הזה.

מה יהיה בסוף? תקראו ותגלו.

יש עוד המון התפתחויות והמון גילויים מפתיעים עד הסוף שגרם לי לחייך חיוך רחב. כל הקצוות נסגרים והכל מתבהר. אהבתי מאד!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

בספרו, 'הצד האפל של הרוע', מתאר המחבר, אדיר יודקביץ', שיחה בין גיבור העלילה ובין מוכרת בחנות ספרים.

מה יגרום לי לקחת ספר ליד ולקרוא?

ספוילרים אני שונא. אני לא רוצה שיספרו לי מראש על החוקר הפרטי שנקלע בעל כורחו לחקירת זיוף משקאות בעת שהוא עצמו טרם השלים את תהליך הגמילה.

גם המלצות לוהטות על גב הכריכה אני לא סובל. לא כל ספר הוא יצירת מופת או אבן פינה בספרות בני עמנו, ובטח שלא פנינת ספרות בוהקת שעתידה להשפיע על מהלך חייו של הקורא. השבחים הפומפוזיים האלה הם בעיניי זלזול בקורא.

אז מה כן יגרום לי להתחיל לקרוא? כל מה שאני צריך זה חבר טוב שאני סומך עליו, שיושיט לי ספר ויגיד: "קח וקרא! כדאי לך מאוד! זה ספר מעולה." זהו. זה כל מה שאני צריך לדעת.

ובכן, הרשו לנו לתת לכם עצה חברית: קחו וקראו!

 

אשר קרביץ נולד ומתגורר בירושלים. מורה בתיכון ובחטיבת ביניים, ומרצה לפיזיקה ולמתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה ובמכללת עזריאלי להנדסה. בין ספריו הקודמים: "הכלב היהודי", "סמל ראשון מוסטפא רבינוביץ'", "קלמן קימרלינג – חוקר פרטי בעזרת השם", "פקד קולומבוס חוקר", ו"למדוד את העולם".

תגובות

תגובות