להיות חופשיה

תמונה של הספר חופשייה להיות

מחבר: רונית זיגלשטיין, הוצאה לאור: הוצאת ספר טוב, תרגום: לא רלבנטי, מס' עמודים: 224.

הסקירה שלי:

הספר מספר את סיפורה האישי של עו"ד רונית זיגלשטיין. הוא כתוב בצורת יומן ומכיל ראיונות עם האנשים שהיו קרובים אליה במהלך תקופה ארוכה ולא פשוטה שהיא נאלצה לעבור.

זה סיפור התמודדות עם משברים קשים והפיכת אסון להזדמנות. ספר שכדאי לכל אחד לקרוא, ממליצה בחום!

רונית ובן זוגה הקימו חברה מצליחה. בהמשך הכניסו שותף לעסק ומצאו את עצמם מהר מאד מחוץ לעסק. הם הגיעו לקריסה כלכלית שכנראה גרמה גם לדברים לצוף וכתוצאה מכך גם למשבר זוגי.

במהלך המשבר הקשה, רונית מוצאת את עצמה מעורבת בתאונת דרכים קטלנית. בעת נסיעה אחורה, היא פוגעת באישה ומאוחר יותר האישה מתה מפצעיה בבית החולים.

מתנהל משפט ארוך שבסופו רונית מודה בגרימת מוות ברשלנות ונשלחת לכלא לרצות את העונש.

מבלי להיכנס לחומרת המעשה ולהשלכותיו הקשות, שהרי היה משפט והעונש רוצה ולא בסמכותי לשפוט ולהתערב, אני אתייחס לספר עצמו ולהתמודדות של רונית.

אני מעריצה את רונית על הכוח שהיה לה לשרוד את המשברים ולבחור בחיים. התקופה בכלא לימדה אותה להסתכל על החיים אחרת ולהעריך אותם. היא נאלצה להתמודד עם נשים מבתים קשים שישבו על מעשים נוראיים ולמרות הכל השתחררה אופטימית עם תקווה ורצון להתחיל חיים חדשים, עד כמה שאפשר.

אבל אז הסתבר שמשבר נוסף עוד לפניה. הפעם זה משבר שמאיים על חייה.

שאפו לרונית ששרדה את הכל והצליחה לקום ולנהל חיים חדשים ואפילו למצוא אהבה חדשה. אנשים נשברים מדברים הרבה יותר קטנים ונכנסים לדיכאון ורונית לא נשברה, היא הצליחה להרים את עצמה והיום היא מרצה ומחזקת אחרים.

ספר שייתן לכם פרופורציות לחיים!

 

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

סיפורה של זיגלשטיין מתחיל כשהיא מפוטרת מהחברה שבנתה בעשר אצבעות עם בן זוגה. היא מאבדת את החברה ובעיצומה של הקריסה הכלכלית היא מוצאת עצמה מעורבת בתאונת דרכים קטלנית. שלוש שנים מתנהל המשפט ומסתיים בעסקת טיעון שבה היא מודה בגרימת מוות ברשלנות ונשלחת לריצוי עונש מאסר בפועל בכלא הנשים נווה תרצה.

אישה נורמטיבית, אשת עסקים מצליחה, אמא לשני ילדים, מוצאת את עצמה מוקפת באסירות מכל הקשת הפלילית. שם, ברגעי שפל קשים, היא מגלה תעצומות נפש ומחוללת מפנה חד בנקודת ראייתה את המציאות, בדרך שבה היא מתמודדת עם קשיים.

לאחר שהיא צולחת את תקופת המאסר, דווקא כשנראה שחייה עלו על מסלול חדש ואופטימי, היא נדרשת להתמודדות במערכה חדשה להצלת חייה.

רונית זיגלשטיין, עו”ד ומגשרת מוסמכת, בעלת תואר ראשון ושני במשפטים, מרצה מבוקשת ומאמנת בנושא העצמה. זהו ספרה הראשון.

תגובות

תגובות