לב מקוון

תמונה של הספר לב מקוון

מחבר: סטלה גריי, הוצאה לאור: מודן הוצאה לאור, תרגום: אינגה מיכאלי, מס' עמודים: 294.

הסקירה שלי:

ספר מרענן לקיץ החם! ספר קליל ומצחיק, נהניתי מכל רגע. ממליצה בחום!

זהו יומן מסע אישי על היכרויות דרך הרשת. הספר מבוסס על סיפורה האמיתי של הסופרת שכתבה את חוויותיה בחיפוש אחר אהבה באתרי ההיכרויות באינטרנט בצורת יומנים והפכה אותם לספר.

זהו סיפורה של אלה, שנותרה לבדה אחרי שבעלה בגד בה ועזב אותה לטובת אישה אחרת. היא בדיכאון, יושבת שעות מול הטלוויזיה וזוללת גלידה.

יום אחד היא מחליטה שהיא חייבת להתחיל הכל מחדש ולמצוא אהבה אמיתית. היא נרשמת לאתרי היכרויות ברשת (בשיא היא רשומה ל 14 אתרים) ומגלה את העידן המודרני של ההיכרויות דרך האינטרנט על יתרונותיו (בעיקר הזמינות והקלות) וחסרונותיו הרבים:

"אתר היכרויות אמור להיות הדרך אל האושר אבל הוא רק מכונה והוא יכול לרמוס אותך".

היא נתקלת בטיפוסים הזויים, חוצפנים, מקבלת הצעות בוטות, אנשים שמחפשים סטוצים, נקלעת למצב של סקס בכוח, העלבות, היעלמויות, הבטחות שווא, פגישות בסקייפ ואפילו סקס בסקייפ. היא יוצאת להמון דייטים וחווה המון אכזבות ודחיות. תוך כדי הפגישות היא לומדת להכיר את עצמה ומנסחת כללים להתנהלות ברשת.

היא מגלה שהשוק רווי בפרגיות צעירות ואילו היא בגילה המופלג, בת 50, נחשבת "אריזה" לא טובה. בנוסף היא לא רזה אלא עגלגלה וזה מוסיף להיותה "סחורה" לא אטרקטיבית. רוב הגברים בגילה ואף המבוגרים יותר, מחפשים נשים בנות 25-30.

אלה הקדישה 693 ימים לחיפושים עד ש … תקראו ותגלו בעצמכם!

גילוי נאות: אני מצאתי את בן זוגי מזה חמש שנים בפייסבוק אז אל תתייאשו, אפשר למצוא אהבת אמת ברשתות.

כמי שהיתה שנים באתרי היכרויות ויצאה לעשרות דייטים, התחברתי מאד לספר אבל ממליצה לכל אחד לקרוא ולהנות, ספר קליל, כייפי ומלא הומור.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

עולמה‭ ‬של‭ ‬סטלה‭ ‬גריי‭ ‬חרב‭ ‬עליה‭ ‬כשבעלה‭ ‬נטש‭ ‬אותה‭ ‬בפתאומיות‭ ‬לטובת‭ ‬אישה‭ ‬אחרת‭. ‬היא‭ ‬שוקעת‭ ‬באבל‭ ‬עמוק‭ ‬שכולל‭ ‬בעיקר‭ ‬רביצה‭ ‬מול‭ ‬הטלוויזיה‭ ‬בחברת‭ ‬הרבה‭ ‬וודקה‭ ‬ודליים‭ ‬של‭ ‬גלידה‭. ‬אבל‭ ‬כשהרחמים‭ ‬העצמיים‭ ‬ממצים‭ ‬את‭ ‬עצמם‭, ‬היא‭ ‬מבינה‭ ‬שרק‭ ‬היא‭ ‬יכולה‭ ‬לעזור‭ ‬לעצמה‭ ‬ומחליטה‭ ‬לתת‭ ‬לחיים‭ ‬הזדמנות‭ ‬שנייה‭.‬ חמושה‭ ‬בקסם‭ ‬אישי‭ ‬ולשון‭ ‬מושחזת‭ ‬היא‭ ‬מסתערת‭ ‬על‭ ‬עולם‭ ‬הדייטים‭ ‬המקוון‭, ‬ומזדעזעת‭ ‬מהשינויים‭ ‬שעבר‭ ‬עולם‭ ‬החיזור‭ ‬במהלך‭ ‬שנות‭ ‬נישואיה‭. ‬היא‭ ‬מגלה‭ ‬כמה‭ ‬מגוונות‭ ‬יכולות‭ ‬להיות‭ ‬ההגדרות‭ ‬למילה‭ ‬פשוטה‭ ‬כמו‭ ‬זוגיות‭, ‬כמה‭ ‬כואבת‭ ‬חווית‭ ‬הדחייה‭ ‬וכמה‭ ‬עמוקה‭ ‬כמיהתה‭ ‬לאהבת‭ ‬אמת‭. ‬ סטלה‭ ‬מגששת‭ ‬את‭ ‬דרכה‭ ‬בעולם‭ ‬חדש‭ ‬ותובעני‭ ‬ונאלצת‭ ‬להתמודד‭ ‬עם‭ ‬שאלות‭ ‬מהותיות‭ ‬הנוגעות‭ ‬לאישיותה‭ ‬ולנשיותה‭. ‬לב‭ ‬מקוון‭ ‬מתאר‭ ‬את‭ ‬693‭ ‬ימי‭ ‬מסעה‭ ‬במדבריות‭ ‬האינטרנט‭. ‬בכנות‭ ‬נוגעת‭ ‬ללב‭ ‬ובאופטימיות‭ ‬מדבקת‭ ‬היא‭ ‬פורשת‭ ‬את‭ ‬סיפורה‭ ‬ומזמינה‭ ‬אותנו‭ ‬למצוא‭ ‬בו‭ ‬את‭ ‬עצמנו‭. ‬‭ ‬ ‭ ‬ ‭"‬ישיר‭, ‬כן‭, ‬צנוע‭ ‬ומצחיק‭.‬‭"‬‭ ‬קירקוס‭ ‬רוויוז ‭"‬המקבילה‭ ‬הספרותית‭ ‬ל‭'‬כשהארי‭ ‬פגש‭ ‬את‭ ‬סאלי‭.‬‭"‬‭ ‬ג‭'‬וג‭'‬ו‭ ‬מויס

תגובות

תגובות