לאסוף את השברים

תמונה של הספר

מחבר: אילת סווטיצקי, הוצאה לאור: דבש, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 403.

הסקירה שלי:

ספר סוחף וקריא מהעמוד הראשון, אילת כותבת נפלא כפי שכבר נוכחתי בטרילוגיה "תחרה וצבע". הספר מעניין, הדמויות מורכבות והוא מכיל הרבה קטעי סקס, דבר שלי אישית קצת הפריע, אבל למרות זאת, נהניתי מאד מהקריאה.
זהו חלק ראשון מתוך שניים. מקווה מאד שהחלק השני ייצא בקרוב.
ממליצה מאד בעיקר לחובבי הז'אנר האירוטי.

הגיבורה הראשית היא מאיה, בחורה בת 29, פרודה. מאיה עוברת דירה ומסרבת לפרוק את הארגזים. בן זוגה בגד בה והיא כועסת ולא מוכנה לחתום על הסכם גירושין. הגירושין הסתיימו בצורה לא יפה, מאיה שבורה ואין לה יותר אמון באהבה. היא שוכבת עם גברים כדי להשכיח ממנה את צרותיה, היא שותה הרבה ומתהוללת.

יום אחד היא פוגשת את ג'ו בפאב, הוא מתחיל איתה והיא משחקת את הקשה להשגה ומסרבת לו. אחר כך היא מתחרטת אבל הפעם הוא לא מעוניין בה. מכאן מתחיל ביניהם משחק עד שג'ו נכנע לה והם מקיימים קשר לא מחייב שכולו מבוסס על סקס, דבר שמתאים לשניהם.

למאיה היו חיים לא קלים. היא איבדה את אמה בגיל צעיר, היא איבדה גם את חברתה הטובה ועברה מקרה מאד קשה בהיותה נערה. גם לג'ו יש עבר לא פשוט שהוא לא מספר עליו. ג'ו הוא צלם וככזה הוא צילם במקומות שונים בעולם וראה דברים קשים שהשפיעו עליו חזק.

מערכת היחסים בין השניים עוברת עליות וירידות. הם מתקרבים ואז נבהלים ומתרחקים. פעם מאיה רוצה יותר, פעם ג'ו רוצה יותר. שניהם מבולבלים.
מאיה היא דמות שמצד אחד מעוררת כעס ואפילו דחייה. היא שוכבת עם כל אחד ושותה המון אבל ככל שמתקדמת והעלילה, מבינים את המניעים להתנהגותה. מאיה שבורה ומרוסקת. לא פעם הזלתי דמעות מרוב הזדהות איתה וכאבתי את כאבה.
מאיה לומדת להכיר בערך עצמה והרבה בזכות ג'ו הבוגר שעוזר לה בזה. יש לה גם ידיד טוב, פטריק, שתומך בה לאורך כל הדרך, שומר עליה ודואג לה.
הסיפור שונה קצת מסיפורים אחרים שקראתי כי כאן האישה היא זאת שלא מחפשת מחוייבות בקשר, או לפחות טוענת כך, ואילו הגבר הוא זה שמרגיש שיש כאן משהו מעבר לסקס.

הסיפור מסתיים בארוע מפתיע ואני מחכה בקוצר רוח לחלק השני כדי לדעת מה עלה בגורלם של מאיה וג'ו. מקווה מאד לסוף אופטימי.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

מאיה קלארק לא מאמינה באהבה. בגיל עשרים ותשע החיים שהכירה אינם עוד, והיא חוזרת לנקודת ההתחלה, נאבקת להבין מי היא, להשאיר את הראש מעל המים.

ג'ו ריד הוא בדיוק מה שהיא צריכה. מישהו שישכיח ממנה את מה שמאיים לרסק אותה. מישהו שירצה ממנה רק דבר אחד.

בלי מחויבות.

בלי עניינים מסובכים.

עם כללים ברורים.

אבל מה אם לחיים יש תוכניות אחרות?

אילת סווטיצקי מתגוררת בקיבוץ יגור עם בעלה ושלושת ילדיהם.

טרילוגיית הביכורים שלה, תחרה וצבע, היתה לרב-מכר וסחפה עשרות אלפי קוראות בישראל.בספרה החדש לאסוף את השברים, הראשון מבין שני ספרים, היא מכניסה אותנו לעולמה של אישה צעירה הבורחת מאהבה.

תגובות

תגובות