כשניפגש שנית

תמונה של הספר כשניפגש שנית

מחבר: קריסטין הרמל, הוצאה לאור: הוצאת מודן והכורסא, תרגום: ניצה פלד, מס' עמודים: 351.

הסקירה שלי:

ספר מקסים, רומנטי, על אהבה אמיתית וחזקה. מי שאהב את ספריה הקודמים "המתיקות שבשכחה" ו"החיים שנועדו לי", בהחלט יהנה גם מהספר הזה. ממליצה בחום!

גיבורת הסיפור היא אמילי. אמילי נשארה לבד. אמה נפטרה ואביה נטש אותה כשהיתה ילדה. היא לא בקשר קרוב עם אביה שעליו היא כועסת מאד. אמילי היתה מאד קשורה לסבתה מרגרט וכעת גם היא נפטרה. בנוסף לכל, היא מפוטרת מעבודתה.

חבר לעבודה מתקשר אליה ומוסר לה חבילה שנשלחה אליה למשרד. לחבילה מצורף ציור של אישה בשמלה אדומה בשדה תירס. לציור מצורף מכתב שכתוב בו: "סבא שלך מעולם לא חדל לאהוב אותה".

לא ידוע מי שלח את החבילה, לא ידוע מי צייר את התמונה ובאילו נסיבות היא צויירה.

אמילי מחליטה לצאת למסע ולגלות את הפרטים החסרים. היא טסה למינכן, אחר כך לפלורידה וחוזרת לאטלנטה, מקום ילדותה. במסעה הארוך היא מגלה סיפור משפחתי הקשור בסבתה ובחייל גרמני שהיה אסיר שבוי בפלורידה לאחר נפילת גרמניה. הסיפור נשמר בסוד על ידי סבתה ואביה גם הוא לא ידע דבר.

בנוסף, צצים סודות גם בחייה של אמילי. מעשה שעשתה לפני שנים שעליו היא הצטערה כל חייה וכעת היא מלאת רגשות אשמה.

מה מסתירה אמילי? מי צייר את האישה בשמלה האדומה? למה צייר אותה ומה הקשר שלו אליה?

תקראו את הספר ותגלו הכל. כמו בכל ספריה של קריסטין הרמל, כל הפינות נסגרות והכל מסתיים בהפי אנד.

סיפור מרגש מאד, על אהבה חזקה, על פספוס, על רגשות אשם, על חשיבות המשפחה, על היכולת לסלוח, לשחרר את העבר ולהתמקד בהווה. לכל אחד מגיע לזכות באהבה, אל תוותרו עליה!

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

כשציור אחד משנה חיים שלמים

אמילי אמרסון רגילה להיות לבד. אביה נטש את משפחתה כשהייתה ילדה, אמהּ מתה כשהייתה בת 17, סבתהּ האהובה נפטרה לאחרונה ובעבודה הודיעו לה שהיא מפוטרת. יום אחד היא מקבלת לידיה ציור יפהפה שמשנה את חייה. אל הציור, שהגיע ממקור בלתי-ידוע, מצורף מכתב ובו כתוב סבא שלך מעולם לא חדל לאהוב אותה.

אמילי מחליטה לצאת למסע בעקבות עברה המשפחתי, מתוך מטרה לגלות את מקורו של הציור ואת הנסיבות בהן צויר. היא חוצה את האוקיינוס בדרך למינכן, ממשיכה למחנות מעצר בפלורידה, שם עבדו אסירים גרמנים עבור חוואים אמריקאים, ומסיימת את המסע באטלנטה, ג´ורג´יה. במקביל לסיפורו ההיסטורי של הציור ושל גיבוריו, מתגלים גם סודות אפלים מעברה של אמילי וניסיונותיה להתמודד איתם.

כשניפגש שנית הוא ספרה השלישי של קריסטין הרמל הרואה לאור בעברית. קדמו לו רבי המכר המתיקות שבשכחה והחיים שנועדו לי, וכמו קודמיו, הוא מציע חווית קריאה סוחפת, רגישה ומרתקת.
"כשניפגש שנית הוא אולי אחד מהסיפורים החזקים והמרגשים ביותר בכל הזמנים, וייתכן שהספר הטוב ביותר של קריסטין הרמל עד עתה" Romantic Times Book Reviews

"סאגה משפחתית מושכת ורב-דורית שהיא שיר הלל לאהבה. הרמל מצליחה לטוות את ההיסטוריה האמריקאית לכדי רומן מרתק ואותנטי" Kirkus Reviews

"קריסטין הרמל כותבת את הדמויות שלה בתבונה ורגישות שגורמות להן להישאר בלבם של הקוראים הרבה אחרי שסיימו לקרוא את הספר" אמילי גיפין, מחברת רב-המכר ´אוהבת לא אוהבת´.

תגובות

תגובות